چالش گوگل با «بچه گربه ملوس» سپاه پاسداران

العربیه: گوگل درباره افزایش چشمگیر فعالیت‌های «هکرهای حکومتی» وابسته به دولت‌های ایران و روسیه علیه طیفی گسترده از اهداف در سال جاری هشدار داد.
 
به گزارش روزنامه «گاردین»، جمعه 15اکتبر 2021، گروه پژوهش‌های سایبری گوگل اعلام کرد، با نظر به افزایش یک‌سومی خطرات سایبری مشابه در سال گذشته، گوگل در سال جاری بیش از «پنجاه هزار هشدار» درباره «حملات فیشینگ» یا «بدافزارهای حکومتی» به دارندگان حساب‌های این شرکت ارسال کرده است.
 
گوگل در گزارش اخیر خود به طور خاص بر گروهی از هکری وابسته به سپاه پاسداران ایران، معروف به «بچه گربه ملوس»، تمرکز کرده است.
 
گوگل افزوده: «این یکی از گروه‌هایی است که ما مجبور شدیم در جریان انتخابات 2020 آمریکا به‌دلیل هدف قراردادن کارکنان کارزارهای انتخاباتی با آنها دست و پنجه نرم کنیم.»
 
«بچه گربه ملوس» متهم است که در اوایل سال 2021، به وبگاه «مدرسه مطالعات خاوری و آفریقایی» دانشگاه لندن حمله سایبری کرده و از طریق یک کارزار فیشینگ تلاش کرده اطلاعات وابستگان به این موسسه آموزش عالی مشهور را به سرقت ببرد.
 
گوگل با اشاره به این حمله گفت که گروه مذکور از سال 2017 بر این روش تکیه کرده و حساب‌های مهم دولتی، دانشگاهی، روزنامه‌نگاری، سازمان‌های غیردولتی‌، سیاست خارجی و امنیت ملی را هدف قرار می‌دهد. گوگل تاکید کرد که این هکرها تلاش زیادی کرده‌اند با استفاده از امکانات اینترنتی برای خود «ظاهری موجه» درست کنند تا قربانیان را به دام بیاندازند.
 
گزارش گوگل در انتها فهرستی از شیوه‌های حملات سایبری «بچه گربه ملوس» سپاه پاسداران ارائه داد، که شامل تلاش برای بارگذاری نرم‌افزارهای جاسوسی در فروشگاه Google Play برای هدف قراردادن کاربران گوشی‌های اندروید، جعل هویت مقامات کنفرانس‌های علمی برای انجام حملات فیشینگ و استفاده از یک بات در سرویس پیام رسانی «تلگرام» می‌شود که البته تلگرام مدتی است موفق شده این ترفند آخر را خنثی کند.
+41
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  بر زنگی نام نهند کافور ، بکچل میگن ذلفعلی،بکور میگن عینعلی،،،،،این آشغال های ج.ا هم که از کاکتوس خار دار تر هستند نام خودشان را میگذارند ، بچه گربه ملوس
  96
  72
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲
  ۳۱
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل
  گربه ملوس اگه ملوس بود از حملات ویرانگر ویروس ستاکس نت جلوگیری میکرد
  13
  26
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  جمهوری اسلامی، کره شمالی، چین و روسیه، چون نمیتونن به تکنولوژی های غربی ها دست پیدا کنند، با روی آوردن به هک کردن سایت های مهم اونها، سعی در بدست آوردن تکنولوژی ها رو دارن و بعد با افتخار میگن مثلا این دستاورد علمی رو ما خودمون بدست آوردیم و بومی هستش! کره شمالی نمونه بارزش هستش که بیشتر حمله سایبری به شرکت های مهم داروسازی دنیا از طرف این کشور هستش و بهترین هکرهای دنیا رو کنار روس ها دارن..
  56
  26
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.