محکومیت مدافع بایرن مونیخ به شش ماه زندان

لوکاس هرناندس (وسط)دویچه وله :طبق حکم دادگاهی در اسپانیا، لوکاس هرناندس، مدافع فرانسوی تیم فوتبال بایرن‌مونیخ به ۶ ماه حبس در زندان محکوم شده است. علت این حکم، عدم رعایت دستور ممنوعیت نزدیک‌شدن این فوتبالیست به دوست‌دخترش در سال ۲۰۱۷ عنوان شده است.

لوکاس هرناندس، مدافع تیم فوتبال بایرن‌مونیخ آلمان، ۳ روز پس از قهرمانی با تیم ملی فوتبال فرانسه در لیگ ملت‌های اروپا، با یک مشکل بسیار جدی روبرو شده است. ریشه این مشکل به نزدیک به ۵ سال پیش، باز می‌گردد.

گویا این بازیکن که در حال حاضر سومین فصل حضور خود در باشگاه بایرن‌مونیخ را تجربه می‌کند، در فوریه سال ۲۰۱۷ در دوران فعالیت در باشگاه پیشین خود، آتلتیکو مادرید اسپانیا، با دوست دخترش رفتار خشونت‌آمیز و برخورد فیزیکی داشته است.

در پی این اتفاق، دادگاهی در پایتخت اسپانیا، مادرید، حکمی را صادر کرد که بر اساس آن، لوکاس هرناندس از نزدیک شدن به دوست دختر خود منع و مجبور به رعایت و حفظ فاصله مکانی با این فرد شده بود.

پس از آشتی دوباره هرناندس با دوست دختر خود، این دو نفر سپس با یکدیگر به تعطیلات نیز مسافرت کرده بودند. اما پس از بازگشت از تعطیلات، لوکاس هرناندس در فرودگاه مادرید به علت عدم رعایت دستور دادگاه پیرامون حفظ فاصله مکانی با دوست دختر خود، به طور موقت بازداشت شد.

در پی آن، قوه قضاییه کشور اسپانیا فرایند پرونده محکومیت علیه لوکاس هرناندس را، با وجود آشتی دوباره و زندگی مشترک این زوج، دوباره فعال کرد. سپس در حالی که هرناندس با دوست دخترش ازدواج نیز کرد، روند دادگاهی این پرونده همچنان از سوی دادگاه اداری مادرید پیگیری شد.

گفته می‌شود که طبق قوانین کیفری اسپانیا، آشتی دوباره این دو نفر، منجر به لغو حکم حفظ فاصله مکانی و عدم نزدیکی، نمی‌شود.

حال به این خاطر دادگاه اداری مادرید لوکاس هرناندس برای روز ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) احضار کرده و از بازیکن بایرن‌مونیخ خواسته است که اعلام کند، در چه زندانی در اسپانیا می‌خواهد مدت ۶ ماه بازداشت را سپری کند.

وکلای هرناندس اعتراض خود را علیه این حکم دادگاه ارائه داده و تقاضای تشکیل دادگاه تجدید نظر شده‌اند. گفته می‌شود که مدافعان حقوقی این ملی‌پوش فوتبال فرانسه به دنبال تبدیل مجازات حبس به مجازات جریمه مالی هستند.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.