وزیر خارجه اسرائیل: در صورت لزوم در برابر ایران به زور متوسل خواهیم شد

یائیر لاپید (چپ) و آنتونی بلینکن وزرای خارجه اسرائیل و آمریکا، واشنگتن ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱دویچه وله :یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل تصریح کرد که این کشور در صورت لزوم در برابر جمهوری اسلامی به زور متوسل خواهد شد. او گفت دنیا اجازه نمی‌دهد یک "رژیم حامی ترور" به سلاح اتمی دست پیدا کند.

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل در نشست خبری مشترک با آنتونی بلنیکن و عبدالله بن زیاد آل نهیان وزرای خارجه امریکا و امارات متحده عربی تصریح کرد که اسرائیل در صورت لزوم علیه جمهوری اسلامی "به زور متوسل می‌شود".

در این نشست که روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر در واشنگتن برگزار شد، لاپید گفت: «ما می‌دانیم که لحظاتی وجود دارند که ملتها باید برای حفاظت دنیا در برابر شیطان از زور استفاده کنند.»

وزیر خارجه اسرائیل در ادامه گفت: «وقتی یک رژیم حامی ترور قصد دارد به سلاح اتمی دست پیدا کند، ما باید وارد عمل شویم و باید روشن کنیم که دنیای متمدن این اجازه را نخواهد داد.»

لاپید با اشاره به قصد جمهوری اسلامی برای "محو اسرائیل" تصریح کرد: «اسرائیل این حق را دارد که در هر لحظه‌ای و از هر راهی وارد عمل شود. این نه تنها حق ما بلکه مسئولیت ما است.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا نیز گفت که این کشور برای استفاده از سایر گزینه‌ها در صورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات اتمی آماده است. او تصریح کرد: «وقت پیوسته تنگ‌تر می‌شود.»

مذاکرات بازگشت به برجام شش دور در وین برگزار شد و در آستانه انتخابات ریاست جهوری ایران متوقف شد. جمهوری اسلامی همواره تاکید کرده که "در زمان مناسب" به این مذاکرات بازخواهد گشت.

این در حالی است که از زمان روی کار آمدن دولت ابراهیم رییسی، کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه، چین، روسیه و أمریکا که در این مذاکرات شرکت داشتند، همچنان منتظر بازگشت ایران به وین هستند.
+46
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  مثل اینکه مد شده واسه سیاستمداران اسرائیلی هر سال چند بار از این تهدیدها منتشر میکنند
  6
  49
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  هر چی تو پوز رژیم مستبد اخوندی که مردم ایران را در فقر و فلاکت قرار دادن،بزنید مردم ایران خوشحال میشن.
  10
  31
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  هه هه هه هه خندیدیم یک مشت کشور که استعمار امریکا و اسراییل هست از این گنده گویی میترسه یک جنگ نام ببر که امریکا ‌اسراییل با یک کشور مستقل داشته و پیروز شده؟ امریکا از پس طالبان هم بر نیومد شکست پذیرفت، الان مزدورها میگن سیاست بوده بخاطر ایران،،، نه عزیز کند ذهنی مثل تو این سیاست میدونه
  33
  27
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران
  اقایان اسراییلی، هر کاری با مسیولان اسلامی میخواهید بکنید از نظر من ازادید و اشکالی نداره، امیدوارم بملت ایران صدمه مالی و جانی نزنید.
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. اسرائیل تو سوریه هر چند وقت یه بار سپاهی های تروریست و گروهای وابستشونا منفجر میکنه، تو خود مملکت تحت سلطه اخوندا به راحتی تروریستایی چون فخری زاده و دیگران را میکشه پرونده ها را به راحتی میبره تو خود بیت رهبر مفعول ... و سپاه و خیلی جاهای دگه جاسوس داره. آمریکا هم قاسم تروریست را کتلت کرد و حالا هم سید علی به التماس افتاده که امریکا تحریمهای بیتش را بردارد و کلا تحریمهای امریکا مردم را چقدر از رژیم متنفر کرده؟ راستی آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند یا میتواند؟ مردم میگن مرگ بر امریکا یا مرگ بر دیکتاتور؟ دگه هم (به قول احمدی نژاد) بگم؟؟
  5
  20
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  کجا بابا یواش تازه میخان میزبان جام جهانیتون کنن مگه دوست داری استادیوماتون با خاک یکی بشه
  10
  6
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. حتما صدام فلان فلان شده هم مستعمره بود که آمریکایی ها از زیرزمین چوب تو آستینش کردن تا شما جوجه شیعه های عقب افتاده بالاخره بتونید به کربلا و اربعین برید.
  4
  10
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن::]. یکی کم اطلاع مثل تو جوگیر اخبار اسراییل میشه، بله این همه هزینه کردند برای ترور فخریزاده ولی هفته بعدش پدر موشکی اسراییل با یک کوکتل مولوتوف سوزانده شد در هتل و در قلب تلاویو ولی هیچ وقت ضعف خودشون به مزدوران ایران نمیگن تا خودشون گنده کنند، تو سوریه هم هرچه بزنند دیگه کار از کار گذشته و سوریه تعلق به ایران داره ها ها ها ها چقدر خوشحالم میبینم مزدورها به گریه افتادند به امید خاکسپاری همتون تو خارج از ایران چون خاک ایران مقدس هست و جای شما مزدوران نیست
  15
  4
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. آمریکا بدون اینکه یه ترقه سمت ایران پرتاب کنه، اقتصاد کشور رو یه جوری نابود کرده که تا ۵۰ سال هم درست بشو نیست و ۸۰ درصد مردم ایران مثل کره شمالی و ونزوئلا متاسفانه دارن تو فقر دست و پا میزنن، حالا تو بشین با اون مغز فندقیت حساب کتاب کن که آمریکا کدوم جنگ رو از کشور مستقل برده و هه هه هه کن!
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. هه هه هه، به شما بیشتر میخوره که در بیت .....باشی تا بیت المقدس.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. نه پس صدام مستقل بود،، تو دیگه چه ....هستی ، تو جنگ با ایران از کجا حمایت می‌شد؟ شما عادت کردین ..... دست خودتون نیست از آبا اجداد قاجار هستین
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. من با سیاستهای اسراییل به هیچ عنوان موافق نیستم چون جانی و آدمکش هستند. و واقعاً با تفرقه و نفاق ، جاسوسی و خرابکاری به اعمالشان ادامه میدهند و بسیار نژادپرستند. و ایران رو صرفنظر از هر حکومتی ضعیف میخواهند، ولی شما دوست عزیز هم خیلی داری تند میری و امیدوارم چپ نکنی، و به ایرانیان هم توهین نکن،تو اگه لااقل ایرانی بودی به جای بیت‌المقدس و فلسطین اسم کشورت ایران رو انتخاب میکردی، نه یه اسم اجنبی،
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. قافیه که تنگ آید/ شاعر به جفنگ آید‌. خدایی جوابی برای واقعیات و حقایق نداری دقیقا مثل مسوولان رژیم به چفنگ گفتن افتادی رفتی به سوی توهم و تخیل . شماها واقعا منفور مردم ایرانید. همون مردم فلسطین که مثلا ادعا میکنی ساکن اونجایی، تو را به عنوان شیعه، مسلمان حساب نمیکنند ولی رژیم تحت امر خامنه ای ک. مردم را بخاطر حمایت از انها و اسرائیل ستیزی به فقر و فلاکت کشونده. راستی ایت الله اعدام شش کلاسه هم نتونست جلو تورم و جهش قیمت ها را بگیره. آیا آمریکا غلطی میتواند بکند یا نمیتواند؟ اقتصاد رژیم اخوندی، به تصمیمات امریکا بستگی دارد؟ آیا بدون لغو تحریمای آمریکا اوضاع مملکت بهتر میشه؟ آیا آخوند خامنه ای هم میتواند برای امریکا تحریم وضع کند؟.
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. ببین جناب سروان هاهاها پاکستان مستعمره آمریکاست و اگر کمکهای سالیانه که چندین میلیارد دلاره نباشه پاکستان ازهم میپاشه در عین حال طالبان هم نوکر پاکستان و اگر آمریکا کمی به پاکستان فشار میآورد قطعاً پاکستان این گروه رو تارومار میکرد درثانی زمانیکه آمریکا در افغانستان بود هیچوقت بطور جدی جلو تولید و قاچاق مواد مخدر رو که منبع اصلی درآمد طالبان بود رو نگرفت پس میبینی که آمریکا با طالبان مشکلی نداشت بلکه با القاعده مشکل داشت و وقتی خیالش از جانب القاعده راحت شد افغانستان رو دودستی با چند میلیارد دلار اسلحه تحویل طالبان داد
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. سران نظام اسلامی اختلاس گر از وجود شما بسیجی های عقب افتاده کودن حداکثر سو استفاده (مادی و معنوی) میکند . شما که با این همه حجم اطلاعات جهانی هنوز بخدمات احمقانه تان به دزدان ج.ا ادامه میدهید!؟! یا از اختلاس گر ها هستید یا از ساندیس خور های دون پایه چماق بدست نظام منحط اسلامی !؟!
  1
  3
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۰
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. خب عقب مونده، پس واسه چی صدام تو سال ۱۹۹۰ با موشک های اسکاد شوروی پایگاه آمریکا تو عربستان رو زد و کلی سرباز آمریکایی رو قتل عام کرد؟! صدام اولین نفری تو دنیا بود که بعده جنگ جهانی دوم اینطوری پایگاه آمریکایی رو با موشک نابود کرد..
  1
  1
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.