مصرف منظم قارچ خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد

دویچه وله :یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مصرف منظم قارچ ممکن است خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهد.

به‌گزارش نورو ساینس، انواع قارچ‌های خوراکی نه‌ تنها خطر ابتلا به سرطان و مرگ زودرس را کاهش می‌دهند، بلکه تحقیقات جدید به رهبری محققان کالج ایالتی پزشکی پن (دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا) نشان می‌دهند که این محصولات فوق‌العاده ممکن است برای سلامت روان افراد نیز مفید باشند.

محققان با مطالعه بر روی بیش از ۲۴ هزار آمریکایی، دریافتند احتمال ابتلا به افسردگی در افرادی که قارچ می‌خورند، کمتر است.

به‌گفته محققان، قارچ‌ها حاوی ارگوتیونئین هستند، یک آنتی‌اکسیدان که ممکن است در برابر آسیب سلولی بدن محافظت ایجاد کند. مطالعات نشان داده است که آنتی‌اکسیدان‌ها از چندین بیماری روانی مانند اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و افسردگی جلوگیری می‌کنند.

دانشمندان تاکید می‌کنند که قارچ‌ها بالاترین منبع غذایی آمینو اسید ارگوتیونئین هستند. این ماده ضد‌التهاب توسط بدن انسان قابل سنتز نیست. این در حالی است که داشتن مقادیر بالای این ماده ممکن است خطر استرس اکسیداتیو و در نتیجه علائم افسردگی را کاهش دهد.

علاوه بر این، قارچ دکمه‌ای سفید که متداول‌ترین نوع قارچ است، حاوی پتاسیم است که خاصیت ضداضطرابی بیشتری دارد. برخی از گونه‌های دیگر قارچ‌های خوراکی، به‌ ویژه قارچ یال شیر (با نام علمی Hericium erinaceus) نیز ممکن است بر پیشگیری از اختلالات عصبی از جمله افسردگی تأثیر بگذارد.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.