سفیر آلمان در روز حافظ غزل هایی از این شاعر ایرانی می خواند

هانس اودو موتسل سفیر آلمان در ایران با خواندن غزل "درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد/ نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد" روز حافظ را گرامی داشت.
+67
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  میگه غزل حافظ را که بطور تصادفی با باز کردن کتاب خونده میشه، بعد انگشت خودشو گذاشته لای کتاب و یک ورق کاغذ هم لاش که گم نکنه
  21
  17
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  سنگین تر بود اگه نمیخوندی جناب سفیر،
  26
  17
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  و در اقدامی مشابه، سفیر جمهوری آخوندی در آلمان چون نه انگلیسی بلد بود و نه آلمانی، دو رکعت نماز خواند!
  4
  55
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  البته این بیت از غزل حافظ را رئیس جمهور ترکیه در دسامبر سال ۲۰۱۸ یعنی سه سال پیش قرائت کرده بود، آنهم در جلسه ای که ظریف و روحانی حضور داشتند. آما تاریخ نشان داده است قرائت این اشعار برای رژیم خمار تهران، یاسین خواندن به گوش حمار است.
  5
  27
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  باور نکردنی و بسیار عجیب و سزوار تعظیم است.!!! سفیر آلمان در ایران و خواندن شعر حافظ!! دود از گوشهام فوران کرد!
  6
  16
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  بسیاری از مردم ایران هیچ اطلاعی از روز حافظ نداشته و ندارند اما خواندن شعر حافظ توسط سفیر کشور المان در ایران بمعنای احترام گذاشتن مردم المان به حافظ بزرگ ماست.یادمان نرود گوته شاعر توانمند و بنام المان احترام و علاقه خاصی به حافظ داشته و پرتره این مرد بزرگ ( حافظ) در خانه گوته در کشور المان بشکل بسیار زیبا و باشکوهی خود نمایی میکند.کاری که در کشور ما سابقه ندارد.بهتر ان است ان افراد کم سواد و نااگاه در این سایت بجای نوشتن هجویات و اظهار نظر های بی پایه قدری شعور و درک اجتماعی خود را بالا برده و با دیدن این کلیپ تمام قد از خود عذر خواهی کنند. شعور اجتماعی چیز خوبی است که متاسفانه بسیاری از مردم از ان بی بهره هستند
  8
  12
  ‌چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  چرا دود از گوش شما فوران کرد؟ کجا این عجیب است؟ حافظ در آلمان بسیار شناخته است. در رشته ایران شناسی‌ فقط یک سمستر خود را با حافظ .سعدی .مشغول هستند. البته بی‌ دلیل هم نیست. گوته در دیوان شرق و غرب.به تحسین شیوه نوشتن حافظ و خیام پرداخته و می‌‌نویسد."قبول کنیم. بالاتر هستند.اگر پای ادبیات و شعر وسط آید".مجسه او در موزه گوته در شهر وایمار هم وجود دارد. غرور الکی نداریم. خوشحال هستیم. و اعتقاد که حافظ تعلق به تمام دنیا دارد.حالا اگر شما زور زور کی‌. مولوی را ترک کردید. دیگر مشگل خود شما است. برای ما مولوی و عزیز نسین هم تعلق به همه دنیا دارند.ای کاش کمی ماند عزیز نسین فکر می‌‌کردید؟ و قادر بودید. کمی به خودتان و این عثمان می‌‌خندید
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. ارجعیت دادن و بزرگ بینی کردن یک شخص المانی به حافظ. از این نمونه ها زیاد دیدم، چرا همیشه در این باوریم که خارجی‌ها بهتر از ما هستند و از یک حرکت کوچک و معمولی آنها از کاه کوه درست می‌کنیم ؟!!!! حافظ ارزش خود را دارد. منظور از بزرگ کردن یک المانی!!! که ملیتش بیشتر مد نظر مخاطب بود تا خود حافظ را درست نمیدانم .
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
  ۵۹
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. عجیب سفیر بودن این مردک تو یک کشور تروریستیه که شهروندانش و میکشه و بجای تحریم کردن اخوندها شعر حافظ میخونه.
  5
  5
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::فرید1614 - بروکسل، بلژیک::] گرامی: شما درست میگین! که این آقا سفیری هست در یک کشورآدمکش (شیعی) . بله: دنیای سیاست همینه. به همین زودیها هم تمام کشورها آماده میشن برای شناسایی یک کشور طالبانی آدمکش (سنی). حالا بالا غیرتاً در همین شرایط بد آیا بهتر بود این آقای سفیر شعری از حافظ رو میخوند , یا دعای کُمیل. یا یک مداحی از آهنگران؟ فاجعه اونموقع به حد اعلا میرسید که این آقای آلمانی به دین اسلام مشرف شده بود , و به جای حافظ توضیح المسایل مَردک رو تفسیر میکرد. بنظرم سختیگری های بی نتیجه فقط یک اصطکاکه و هیچ حاصلی نداره.
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.