وقتی خودرو روسی در ایران لوکس می‌شود

یوآزیوآز اتوماتیک ساخت روسیه با مونتاژ در شرکت سروش دیزل مبنا به جاده‌های ایران می‌آید. زمزمه‌های همکاری شرکت سروش دیزل مبنا با شرکت روسی یواز (UAZ) از سال ۹۵ به گوش می‌رسید و در نهایت در سال ۹۸ سروش دیزل محصولات یوآز را مونتاژ و در بازار ایران عرضه کرد.

نخستین سری از شاسی‌بلندهای آفرودر یوآز پاتریوت تاکنون تنها به صورت دنده‌دستی عرضه می‌شد، اما حالا به نظر می‌رسد به‌زودی نسخه‌های اتوماتیک این خودرو نیز به بازار راه خواهد یافت، که با توجه به قیمت ۸۸۰ میلیون تومانی نسخه دنده‌ای، قاعدتاً بیش از ۹۰۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.

این برآورد قیمتی در حالی مطرح شده ‌است که یوآز اساساً از نظر شاسی‌ و سیستم تعلیق و ترمزها خودرو مدرنی محسوب نمی‌شود.
نسخه اتوماتیک یواز پاتریوت پیشرانه‌ای مشابه با نسخه دنده‌دستی دارد و از یک موتور دو هزار و ۷۰۰ سی‌سی چهارسیلندر و ۱۶ سوپاپ بهره می‌برد. این قوای محرکه می‌تواند ۱۴۹ اسب بخار قدرت و ۲۳۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

در نسخه دنده‌دستی یک جعبه‌دنده پنج‌سرعته خودرو را همراهی می‌کند و در نسخه دنده‌اتومات احتمالاً سیستم انتقال قدرت از نوع اتوماتیک شش‌سرعته AT ساخت کمپانی پانچ خواهد بود. براساس اطلاعات منتشرشده، مصرف سوخت نسخه اتوماتیک نسبت به نسخه دنده‌دستی در هر صد کیلومتر در حدود دو لیتر کمتر خواهد بود.
+2
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.