یک خودسوزی دیگر در ایران؛ زن ۵۵ ساله در قزوین

ایندیپندنت فارسی :یکی از کارکنان زن بخش خدمات بیمارستان تأمین اجتماعی در قزوین، که پیگیر امور بازنشستگی خود بود، به دلیل حل نشدن مشکلات اقدام به خودسوزی کرده است.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، روز سه‌شنبه از قول کارکنان درمان تامین اجتماعی قزوین، ضمن اعلام این خبر، گزارش داد که او در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

این زن ۵۵ ساله در استخدام سازمان تامین اجتماعی بوده و قصد داشت به‌صورت پیش از موعد و با استفاده از شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شود.

کارکنان تامین اجتماعی با شرط ۲۵ سال پرداخت بیمه می‌توانند بازنشسته شوند، اما برخی می‌گویند سازمان به کل با بازنشستگی زودتر از ۳۰ سال کار آنها موافقت نمی‌کند.

در چند سال اخیر و با تشدید مشکلات مردم در حوزه‌های گوناگون، به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی، موارد خودسوزی در نقاط مختلف ایران افزایش یافته است.

آخرین مورد پیش از این، چهارشنبه هفته گذشته بود که همسر یکی از کارگران شهرداری دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل مشکلات اقتصادی خودسوزی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان، ایسنا، محمدجواد عرفانی گفته است که همسرش در پی نداشتن توان مالی آنها برای خرید لوازم مدرسه برای فرزندشان دست به خودسوزی زد.

این کارگر ۳۹ ساله پنج ماه است حقوق نگرفته و به ایسنا گفته قبل از خودسوزی همسرش، در اعتراض به این موضوع مقابل شهرداری تجمع کرده، اما کسی به داد آنها نرسید.

پیشتر در خرداد ماه سال جاری، سه کارگر مقابل اداره راه و شهرسازی کرمانشاه در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق خود، اقدام به خودسوزی کرده بودند.

اواخر آبان سال گذشته نیز یک کارگر حدود ۴۰ ساله پس از جدال لفظی با منشی انجمن کارگران ساختمانی کرمانشاه در مقابل ساختمان این انجمن اقدام به خودسوزی کرد.
+43
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  mitra55 - تهران ، ایران
  تا آخوند کفن نشود این وطن ,وطن نشود. ملت ایران آخوند ها را در کفن کنین.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.