آزار جنسی دانش آموزان توسط «معلم بسیجی» اهری

 به گفته یکی از فعالین مدنی ساکن اهر، «ج.الف» از معلمان بسیجی ساکن اهر است که روابط نزدیکی با امام جمعه و نهادهای مذهبی سیاسی این شهرستان دارد.آزنیوز: معلم دوره ابتدایی یک مدرسه ۱۵ نفره در یکی از روستاهای شهرستان اهر در آذربایجان‌شرقی، در دو سال گذشته دانش‌آموزان دختر و پسر این مدرسه را بارها مورد آزار جنسی قرار داده است. انتشار این خبر همزمان با آزادی متهم در کمتر از چند ساعت پس از بازداشت، خشم عمومی در شهرستان اهر را در پی داشته است.
 
روز چهارشنبه ۳۱شهریور، پس از امتناع دانش‌آموزان یکی از روستاهای شهرستان اهر از رفتن به مدرسه، اولیای دانش‌آموزان با صحبت با کودکان خود از آزار جنسی این کودکان توسط معلم مدرسه مطلع شده‌اند. اکنون خانواده دو تن از دانش‌آموزان با ثبت شکایت از معلم آزارگر، خواستار مجازات متهم هستند.
 
در این گزارش و در هنگام نام بردن از متهم به آزار جنسی کودکان اهری، از «ج.الف» که کوتاه شده‌ اسم واقعی این معلم است، استفاده شده‌ است.
 
یکی از والدین دانش‌آموزانِ آزاردیده در گفت‌وگو با «ایران‌وایر»، می‌گوید: «ج.الف روز چهارشنبه [۳۱شهریور۱۴۰۰] به من زنگ زد و گفت سال تحصیلی جدید شروع شده و باید فرزندم را به مدرسه بفرستم؛ اما پسر یازده ساله‌ من حاضر به رفتن به مدرسه نبود. پسرم می‌گفت از رفتن به مدرسه می‌ترسد. او نهایتا با اصرار مادرش گفت که دلیل مخالفتش با رفتن به مدرسه، بارها تجاوز معلم مدرسه به او و سایر دانش‌آموزان است. با شنیدن این مسئله دنیا بر سرم خراب شد. در تمام دو سالی که ج.الف معلم روستای ما بود، جز خوبی و کمک از روستاییان چیزی دیگری ندیده بود؛ ولی او با سوءاستفاده از اعتماد ما زندگی فرزندانمان را نابود کرد.»
 
با مطلع شدن والدین دانش‌آموزان از آزارهای جنسی این معلم نسبت به کودکان، اهالی روستا با حضور در مدرسه معلم را مورد ضرب‌وشتم قرار داده‌اند. پس از حضور نیروهای انتظامی متهم بازداشت و به شهرستان اهر منتقل شده‌ است. با این حال مقام‌های انتظامی در کمتر از چند ساعت معلم متهم به تجاوز را آزاد کرده‌اند.
 
خانواده‌های کودکان آسیب‌دیده می‌گویند، «ج.الف» روز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰، در شعبه یک بازپرسی و دادسرای عمومی و انقلاب اهر و در حضور دادستان اتهام تجاوز را رد کرده است. با این وجود متهم پاسخی برای دلیل برهنه کردن دانش‌آموزان دختر و پسر، نگه‌داشتن برخی از کودکان پس از پایان ساعات مدرسه، خلوت کردن با برخی دانش‌آموزان دور از چشم سایر کودکان در اتاق خالی مدرسه و … نداشته است.
 
دو تن از کودکان آسیب‌دیده نیز در دادسرای شهرستان اهر در حضور والدین و نماینده آموزش و پرورش و دادستان این شهرستان گفته‌اند که آزارهای «ج.الف» محدود به لمس بدن و برهنه کردن کودکان نبوده و در طول دو سال گذشته بارها مورد «تجاوز» معلم خود قرار گرفته‌اند.
 
به گفته این کودکان متهم ابتدا با وعده خرید موبایل، تبلت و شیرینی آن‌ها را مورد تجاوز قرار داده و سپس تهدید کرده است در صورت فاش شدن این حادثه توسط خانواده خود آتش زده خواهند شد.
 برخی از روزنامه‌نگاران، فعالین مدنی و رسانه‌های محلی اهر با انتشار مطالبی در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود از تلاش برخی نهادها برای سرپوش گذاشتن بر آزار جنسی دانش‌آموزان اهری خبر داده‌اند.
نماینده آموزش و پرورش اهر نیز در دادسرا مدعی شده‌ است، متهم در سال تحصیلی جدید خودسرانه به روستا رفته و آموزش و پرورش این شخص را به روستا اعزام نکرده است.
 
در این روستا تنها یک کلاس درس تشکیل می‌شود. دانش‌آموزان نیز از کلاس اول تا چهارم را تنها با یک معلم می‌گذرانند و مسئول دیگری در مدرسه حضور ندارد. دانش‌آموزان این مدرسه بین هفت تا یازده ساله و شامل ۱۱ پسر و ۴ دختر هستند.
 
تاکنون دو خانواده از مجموع ۱۵ خانواده‌ای که کودکانشان، دانش‌آموزِ معلم متهم به تجاوز بوده‌اند، شکایت خود را در قوه قضاییه ثبت کرده‌اند. به گفته شاکیان پرونده بیشتر کودکان مدرسه بارها مورد آزار «ج.الف» قرار گرفته‌اند؛ اما خانواده‌ها از ترس آبروی خود حاضر به پیگیری پرونده نیستند.
 
معلم بسیجی، «ج.الف» کیست؟ به گفته یکی از فعالان مدنی ساکن اهر، «ج.الف»، حدودا پنجاه ساله و از معلمان بسیجی ساکن این شهرستان است. او پای ثابت تمامی مراسم‌هایی است که از سوی حاکمیت در شهرستان اهر برگزار می‌شود. این فعال مدنی می‌گوید «ج.الف» شخصی بانفوذ در شهرستان است و روابط نزدیکی با «جواد حاجی‌زاده»، امام جمعه اهر دارد.
 
پایگاه خبری «اهر امروز» فروردین ۱۳۹۷، تصاویری از عیادت امام جمعه اهر از «ج.الف» منتشر کرده است. این رسانه محلی در خبر دیگری نیز تصویر عیادت اعضای شورای هئیت‌های مذهبی اهر و کارکنان تبلیغات سازمان اسلامی این شهرستان را از متهم منتشر کرده و او را «فعال فرهنگی و مذهبی شهرستان اهر»، معرفی کرده است.
 
همچنین ده‌ها تصویر در رسانه‌های مختلف از مراسم نماز جمعه اهر با نام «ج.الف» منتشر شده است که نشان می‌دهد این معلم، از عکاسان مراسم نماز جمعه شهرستان اهر است. شبکه اطلاع‌رسانی «دانا» در خبری «ج.الف» را نفر برتر مسابقه عکس «امام خوبی‌ها» معرفی کرده است. این مسابقه عکاسی به مناسبت بیست و پنجمین سالمرگ رهبر سابق جمهوری اسلامی و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر برگزار شده است. تصویر دیگری نیز از «ج.الف» در صف اول مراسم موسوم به «استقبال از پرچم آستان قدس رضوی در اهر»، در رسانه‌ها منتشر شده است.
+157
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  فکر می‌کنید کی‌ هست من میگم یک .. مثل فاطی و مسافر و امثالهم
  10
  82
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یک معلم مسلمون واقعی از پیروان پیامبر
  14
  104
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  این شخص جواد آقامی است!
  3
  80
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  شاید قبلا شاگرد طوسی بود و از او یاد گرفته. وقتی که با ازطوسی رفع اتهام میشود و مقام بالاتر صعود میکند ، بسیجی یا سپاهی یا آخوند بیشتر این کارها را انجام میدهند . یک معلم بخاطرشرمندگی و تنگدستی حودکشی میکند و این معلم بسیجی دیوی است در لباس معلم.
  10
  88
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
  ۵۵
  من و تو باهم - لندن، انگلستان

  خیلی چندش آور است احتمال به یقین خاطرات کودکی اش را دارد واکنش نشان می دهد
  3
  82
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
  ۴۲
  Herzl - امستردام، هلند

  آقا معلم بسیجی چیه بنویسید یکی از بچه بازان گمنام امام زمان از ارشادات زیادی به دانش آموزان شاکی شدن.
  5
  81
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
  ۳۶
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  بسیجی ها کثیف ترین بی سوادترین عقده ای ترین قشر جامعه هستند. یک مشت ارازل و اوباش که بویی از شعور نبرده و فقط برای رسیدن به اهداف خود دین را دستاویز کرده اند.
  5
  94
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
  ۴۱
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  یه مرد پیدا نشد یه گلوله خالی کنه تو سر این بسیجی
  5
  89
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  هه هه ج.الف نام اختصاری کل جمهوری فاسد اسلامی است. مفسدین خلافکار دله دزد بچه باز بی ابرو در جمهوری فسق و فجور با نام اختصاری س.ط یا ج. الف شناسایی میشوند حتما جاهل سعید آطوسی بوده.
  6
  69
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  چه بسیار تجاوزها میکنند و کودکان زبان بسته حرف نمیزنند. این بیشرف انقدر به همه دست درازی کرده تا اخر لو رفته. ملت به چه امیدی در ایران بچه میاورند نمیدانم.
  5
  72
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  فاطی جون این معلم بسیجی معلم شما هم بوده ؟ خوب درسرمیکرده شما را
  8
  61
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  بیچاره خیال کرده آیت الله شده و داره در فیضیه به طلبه ها درس میده
  7
  43
  دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۸
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مشت رذل
  4
  40
  دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۱
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تا مدتی باید فکر شکایت و امثالهم رو از ذهن بیرون کرد. به کی شکایت ببرین؟ از کی تقاضای عدالت بکنین؟ اگر کسی توی اون سیستم با بچه من اینکار رو بکنه، من یکی منتظر شکایت نمیشم. خودم راسا عین خودشون آتش به اختیار عمل میکنم و کاری میکنم که شمشیرش بشه لم شیر، که هم این دنیاش به فنا بره، هم اون دنیا بیوفته دنبال امام حسین که براش یه معامله دست دوم جور کنه
  0
  1
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما::]. من همین رو توی کامنتم گفتم
  0
  3
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.