قیمت فروش پسران و دختران در افغانستانِ طالبان

روزنامه جمهوری اسلامی در خبری به برخی از رویداد‌های اخیر افغانستان پرداخته است.

روزنامه جمهوری اسلامی در خبری به برخی از رویداد‌های اخیر افغانستان پرداخته است.

به گزارش این روزنامه نوشت: «حکومت خودخوانده گروه تروریستی طالبان، مردم افغانستان را دچار فقر و تنگدستی کرده بطوری که بعضی از خانواده‌ها برای گذران زندگی ناچار به فروش فرزندانشان شده‌اند. شبکه‌های خبری حتی نرخ کودکانی که در معرض فروش قرار داده شده‌اند را نیز اعلام کرده‌اند؛ پسران ۲۰۰ دلار و دختران ۱۲۰ دلار؟!

در خبری دیگر نیز آمده است: در شهرستان «پاتو» که از مناطق هزاره‌نشین افغانستان است تروریست‌های طالبان مردم را وادار به کوچ کرده و از خانه‌ها و سرزمینشان راندند. طالبان، به مردم این منطقه حتی اجازه ندادند اثاث خانه و مواد غذائی موجود را با خود ببرند و فقط اجازه بردن یک دست لباس را به آن‌ها داده‌اند. هزاره‌ها، بزرگ‌ترین قوم شیعیان افغانستان هستند.
+41
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران
  ایا در افغانستان طالبانی ، مشابه اعمال پل پوت در کامبوج ، تکرار خواهد شد ؟!؟
  3
  19
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۶
  ۴۲
  احمد قمی - قم، ایران

  این همان برگشت به دوران جاهلیت وبربریت است که کشورهای جهان اول به این وسیله منابع این بدبختها عقب مانده رو غارت می کنند تا نفهمی. بیرون نیایند همین است
  9
  37
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::احمد قمی - قم، ایران::]. چقدر ادعاهای کلیشه ای؟ کدوم منابع افغانستان؟ افغانستان هیچی نداره.نه نفت،نه هیچ.بعدش مگه تو بیست سال گذشته آمریکا اونجا رو اداره نمیکرد و در اختیار نداشت؟ میتونست منابع خیالی که میگی رو ببره. اتفاقا قضیه طالبان تقسیر خودشونه.بیست سال تموم آمریکا اونجا بود و امنیت و آزادیهایی برقرار کرده بود ،فرصت داشتن کشورشون رو باز سازی کنن،تحصیلات کنن،فکر و فرهنگشون رو رشد بدهند،اما دقیقا همونجور مثل بیست سال قبل در جهل و سنت های مذهبی موندند.طالبان از فضا نیومد.از دل خود مردم افغانستان هستن.اگر فرضا ایران ۲۰ سال که هیچ ۱۰ سال این آزادیها رو داشت و توسط آمریکا اداره شده بود،الان فرق چندانی با اروپا نمیکرد.
  2
  14
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.