شلیک مرگبار گارد ساحلی امارات به تعمیرکار لنج

خانواده مرد میانسالی که حدود یک سال قبل از سوی گارد ساحلی کشور امارات با شلیک گلوله کشته شد با مراجعه به دادسرای جنایی تهران خواهان رسیدگی به شکایتشان شدند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، حدود یک سال قبل مرد میانسالی که تعمیرکار موتور لنج بود در آب‌های سواحل امارات به‌دلیل ورود غیر قانونی لنج به آب‌های این کشور از سوی گارد ساحلی با شلیک گلوله کشته شد. اما خانواده این مرد با مراجعه به شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت از بازپرس مصطفی واحدی خواستند تا به شکایت آنها رسیدگی کند.

 خواهر این مرد در تشریح ماجرا به خبرنگار «ایران» گفت: برادرم سال‌ها در کار تعمیر موتور لنج بود و در این کار استاد و خبره بود. شهریور سال گذشته بود که برادرم به خانه خواهرم رفت و گفت می‌خواهم به دریا بروم و شب برمی گردم. اما دیگر برنگشت. با ناپدید شدن برادرم؛ جست‌و‌جو برای یافتن او آغاز شد. هر چه دنبال برادرم می‌گشتیم ردی از او به‌دست نمی‌آوردیم. تا اینکه در جست‌و‌جوهایمان متوجه شدیم که برادرم به همراه یک خانواده و برای تعمیر موتور لنج آنها به دریا رفته است آنها از برادرم خواسته بودند که موتور لنج‌شان را که در آب خراب شده تعمیر کند. برادرم هم غافل از اینکه اعضای این خانواده در کار قاچاق هستند با آنها همراه می‌شود. اما از آنجا که لنج آنها غیر مجاز وارد آب‌های امارات شده بود گارد ساحلی امارات به آنها اخطار داده و در نهایت تیراندازی کرده بود. این تیراندازی باعث مرگ برادرم شد و دو نفر از اعضای آن خانواده نیز بازداشت شدند در نهایت با مکاتبات دولتی جسد برادرم و دو مرد بازداشت شده به ایران برگردانده شد.

با گذشت چند ماه از این حادثه پلیس امارات دو مرد دستگیر شده و جسد برادرم را به همراه غرامت قتل غیر عمد ناشی از خطای محض به ایران استرداد کرده و این غرامت به حساب دادگستری ایران واریز شده تا پس از تکمیل تحقیقات به حساب خانواده پرداخت شود. ما برای دریافت دیه در دادسرای محل زندگی‌مان شکایت کردیم اما به ما گفتند اینگونه پرونده‌ها در حیطه رسیدگی ما نیست و پرونده به تهران ارجاع شد. ما خواهان رسیدگی به این پرونده و دریافت دیه برادرم هستیم. البته می‌خواهیم دیه برادرم را برای امور خیریه خرج کنیم.

بازپرس شعبه یازدهم داد سرای امور جنایی پایتخت نیز دستور تحقیق از دو مرد دستگیر شده و تحقیق از خانواده فرد فوت شده در خصوص اینکه چه خواسته‌ای در رابطه با مرگ برادرشان دارند را صادر کرد.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.