دنیل کریگ می‌گوید نقش جیمز باند نباید به یک زن محول شود

دنیل کریگ، بازیگر نقش جیمز باند ایندیپندنت فارسی :دنیل کریگ می‌گوید به اعتقاد او نقش جیمزباند را نباید یک زن ایفا کند.

بحث و گفت‌وگو درباره جیمز باند آینده سال‌ها است که در جریان است و برخی از هوادارن این سری فیلم‌ها معتقدند که یک زن باید در این نقش اسطوره‌ای قرار گیرد.

اما برخی از منتقدان در واکنش به این پیشنهاد گفته‌اند که بازی یک زن در نقش جیمز باند به ویژگی شخصیتی باند لطمه می‌زند و برای بهبود موقعیت زنان در فیلم‌ها، راه‌های بهتری هم وجود دارد.

کریگ در گفت‌وگو با نشریه «رادیو تایمز» گفته است: «تنها باید نقش‌های بهتری به زنان و افراد رنگین‌پوست داده شود.»

او پرسید: «جایی که باید نقش‌هایی به خوبی باند برای زنان وجود داشته باشد، چرا باید یک زن نقش جیمز باند را بازی کند؟»

کریگ آخرین عضو «دنیای باند» است که علیه بازی یک زن در نقش باند اظهارنظر کرده است.

در سال ۲۰۲۰، باربارا براکلی، تهیه‌کننده سری فیلم‌های جیمز باند، در گفت‌وگو با نشریه «ورایتی» گفت: «جیمز باند می‌تواند هر رنگ پوستی داشته باشد اما باید مرد باشد.»

او  توضیح داد که ترجیح می‌دهد نقش‌های جدیدی برای زن‌ها بیافریند تا اینکه یک زن را در نقشی قرار دهد که در اصل برای یک مرد نوشته شده است.

او در ادامه افزود: «فکر می‌کنم باید شخصیت‌های جدیدی برای زنان خلق کنیم؛ شخصیت‌های زن قدرتمند. من به بازی زنان در نقش مردان چندان علاقه‌ای ندارم. فکر می‌کنم زن‌ها به‌مراتب جالب‌تر از آن‌اند.»

هالی بری در سال ۲۰۱۷ در برنامه «اِنتِرتِینمنت تونایت» (Entertainment Tonight) گفته بود: «مجموعه فیلم‌های باند یک تاریخچه دارد؛ داستان‌های ایان فلمینگ. فکر نمی‌کنم بتوانید باند را به یک زن تبدیل بکنید.»

فیلم «وقت مردن نیست» اثر لاشانا لینچ، برای نخستین بار نقش ۰۰۷ را به یک زن داده است. اما لینچ پیش از اکران فیلم در گفت‌وگو با نشریه گاردین در اوایل ماه جاری (سپتامبر ۲۰۲۱) این شایعه را که قرار است در نسخه‌های آتی فیلم‌های جیمز باند هم در این نقش قرار گیرد، تکذیب کرد . او گفت: «نه! مرا (در این نقش) نمی‌خواهید.»

لینچ در پاسخ به اینکه چه کسی باید در آینده نقش جیمز باند را بازی کند، گفت: «ما در نقطه و زمانی قرار گرفته‌ایم که صنایع (تولید فیلم) تنها آنچه را که مخاطب در نظر دارد به او ارائه نمی‌کنند. آن‌ها در واقع آنچه را که خود می‌خواهند به مخاطب بدهند، به مخاطب می‌دهند. در مورد باند، (این شخصیت) می‌تواند زن یا مرد باشد، می‌تواند سفیدپوست، سیاهپوست، آسیایی یا دورگه باشد، می‌تواند جوان یا پیر باشد. در نهایت، حتی اگر یک کودک دو ساله هم این نقش را ایفا کند، همه به تماشای فیلم خواهند رفت تا ببینند این کودک دو ساله چه می‌کند.»

اظهارات لینچ در گرماگرم گمانه‌زنی‌های گسترده در مورد جیمز باند آینده بیان شده است. در میان نامزدهایی احتمالی این نقش، اغلب از تام هاردی، ادریس البا و تام هیدلستون نام برده می‌شود.

قرار است فیلم «وقت مردن نیست» روز ۳۰ سپتامبر روی پرده رود.
+21
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  داستان قاطی کردن قیمه با ماست هستش. به نظر من که هیچ جذابیتی نداره و این همه فیلم ساختند با محوریت یک زن مامور مخفی و اگر قرار باشه باند یک چینی یا سیاه پوست یا یک زن باشه خوب نیازی نیست آدم بشینه این فیلم رو نگاه کنه کلی داستان مامور مخفی اینطوری هست و مشخص نیست تصور اینا از قاطی کردن قیمه و ماست چیه؟ شاید باند خانوم با صحنه های سکسش بخواد تماشاچی داشته باشه ولی جدابیتی بیشتر از فیلمهای مشابه نداره و اصلا مفهوم کلی فیلم بهم میریزه وقتی یک زن مامور مخفی بخواد بخاطر نفوذ یا انجام کارش سکس تعارف بزنه! یک فیلم دیگه یا یک برند دیگه برای مامور مخفی زن ایجاد کنید نه اینکه فاتحه بخونید به یک برند خخخ
  3
  12
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.