حمله با نارنجک به خانه پدریِ افشاگر «تجاوز به زنان در سردشت»

 تصویری که از حمله به خانه پدری ناسکه افخمی، فعال زنان منتشر شده است.
رادیو فردا :«افراد ناشناس» خانه پدریِ یک فعال حقوق زنان را بامداد پنج‌شنبه، اول مهر در سردشت با نارنجک مورد حمله قرار دادند.

به گزارش هه‌نگاو، سایت حقوق بشری که اخبار مناطق کُردنشین را پوشش می‌دهد، حمله به خانه پدری ناسکه افخمی در پی افشای نام شماری از اعضای «باند چند نفره تجاوز به زنان و دختران» در سردشت صورت گرفته است.

طی هفته گذشته شماری از فعالان مدنی سردشت به همراه چند صفحه اینستاگرامی فعال در حوزه حقوق زنان از «تجاوز یک باند چندنفره» به زنان و دختران در این شهرستان سردشت خبر داده بودند.

یک منبع آگاه درباره حمله بامداد روز پنج‌شنبه به هه‌نگاو گفته است که در پی این «حمله بی‌سابقه» خسارات مادی زیادی به منزل پدری خانم افخمی وارد و موجب رعب و وحشت پدر و مادر سالخورده او شده است.

یکی از نزدیکان خانواده افخمی هم در این باره به خبرنگار هه‌نگاو گفته است که «امروز فردی ناشناس با خواهر ناسکه تماس گرفته و از او خواسته‌ است تا ناسکه را برای اعلام هویت افرادی که اطلاعات مرتبط به باند مذکور را برای او ارسال کرده، تحت فشار قرار دهند».

بنا بر این گزارش، خانم افخمی فعال حقوق زنان و اقلیت‌های جنسی از سال‌ها پیش در سوئیس اقامت دارد.

مقامات انتظامی و قضایی ایران تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.
+58
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  حمله با نارنجک کار سپاه است .تمام خلافکاران اقتصادی و اجتماعی از حمایت نظام اسلامی برخوردارند
  19
  61
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران
  hassan1326 - تهران، ایران. چرا چرت و پرت مینویسی ؟ نمیدونی که افرادی مانند تو باعث میشه که اصل قضیه در حاشیه برود. جریان تجاوز به زنان و حمله به مدافع انان جریان عادیی نیست که راحت ازش بگذریم . یکی میاد و مدافغ حقوق زنان میشه و در نهایت یکی کوته فکر میاد جریان رو به حاشیه میکشه. دشمن سپاه و حکومتی ؟ اوکی ، باش . اما این جا حرف حرف سپاه نیست چرا الکی نظر میدی. چرا نوع دشمنی و طرز مبارزه رو نمیدونی و به خودت اسیب میزنی ؟ کمی تفکر چیز خوبیه. فکر کن لطفا.
  7
  14
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.