پاسخ قرائتی به این سئوال : جرا باید خمس بدهیم؟

+8
رأی دهید
-102

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  سوادش و تقواش از من بیشتره و چیزش هم خیلی .....که آخریش دلیل دادن تمام داراییمون به آخونده. لعنت به اخوند انگلیسی مفتخور
  2
  87
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۴
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  اون مجتهدی که این میگه مال زمان شاه بود الان از هر سولاخی یه مجتهد درمیاد و زندگیاشونم همه میلیاردی نمونه اش خزعلی یا یزدی و … مگه ما خودمون فلج مغزی هستیم که پول بدیم دست مجتهد فقیر شناس. اینا اگر همین ۲۰ درصدایی که گرفتند و پولهای فطریه و صدقه هایی که پولهایی که به هزاران خیریه وابسته به بیوت آقایان میدن یا پولهایی که شرکتهای اوقاف از اموال وقفی و مراکز پول دزدی زیر نظر ولایت رو خرج مردم نیازمند میکردند الان نباید تو ایران اصلا فقیر میداشتیم که نیازی به فقیر شناس باشه. موضوع اصلی اینه که اینا از قصد مردم رو باید در فقر نگه دارند که به این بهانه مردم رو‌بچاپند‌و دلیل پول گرفتنشون باشه خلاصه بحث حداقل سالی بالای پنج تا ده میلیارد دلار پول هستش که مشخص نیست این شیوخ و مجتهدهای بی هوس و فقیر شناس و به قول ایشون عالم کجاها خرج میشه فقط چیزی که مردم باعقل و سواد میبینند کاخ بقل کاخ ساخته میشه به اسم خیریه و مسجد و مدرسه علمیه که هیچ خروجی و‌منفعتی برای مردم ندارند.
  8
  61
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۶
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  اخوند بی ازار و بی هوس ، فقط آخوند مرده است
  9
  94
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  این دین فروشان در هر لباس و از هر دینی باشند یک راه کلک برای مفتخوریشون پیدا میکنند. دین فروشان مسیحی یا همون کشیش های مسیحی هم حتی در کشورهای غربی برای خودشون یک قانون من درآوردی درست کردند که همه باید از حقوق خودشون درصدی رو بعنوان مالیات کلیسا بدهند.
  1
  38
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۰
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::paksan - ایران، ایران::]. اولا از طولانی نوشتن جدأ خودداری کنید.دو شما درآمریکا به یهودیها مالیات نمیدهی مگر؟سه منفعت یهودیها برای دنیا چیست؟
  37
  1
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  دقیقا ، چه قدر درست بیان کرد!!
  9
  5
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران
  سال ۵۷ انقلاب شد مثلا برای مستضعفین و ایجاد عدالت مستضعف که مستضعفتر شد هیچ عدالت هم که به کل از بین رفت میگفتن شاه طاغوتی و اشرافی و کرواتی و سه تیغه هست همان زمان شاه قانون کار به قدرت اجرا میشد شورا بود سندیکا بود کلا قانون کار هی آب رفت هی آب رفت سندیکا و شورای کار هم که کلا از بین رفت فقط شوراهای شریک دزد شهرداری ها ایجاد شد. اساسا هر چی راجب مبارزه و برخورد با فساد دزدی اختلاس گرانی تورم ضد و بند بخور بخور فامیل بازی باند بازی هست دروغ محض هستش و فقط برای سرکار گذاشتن ملت تا رسیدن به نقطه برده داری صد در صد مطلق هستش. ملت غیور پشت صحنه فکر میکنند هر سری یه دولت عوض بشه دولت بعدی بساط دزدی اختلاس فساد و فامیل بازی و باند بازی جمع و ارزانی میشه و تورم از بین میره ولی این یک خوابی بیش نیست. خوابی که هیچ وقت تعبیر نمیشه
  8
  25
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.