نامه تند و سرگشاده زیباکلام به رئیسی

صادق زیبا کلام، در اینستاگرام خود نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشت. در این نامه آمده است:

جناب حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران دامته افاضاته.

باسلام و تحیات، مستحضرهستند که بحران هسته‌ایی مهم ترین مسئله امروز کشوراست. البته انقلابیون همواره شعار داده اند که با بسیجِ امکاناتِ داخلی میتوان تحریمها را چاره کرد. اما واقعیت آنست که تجربه دو دهه اخیر نشان داده که شعارهایِ انقلابی به هیچ روی نتوانسته‌اند درعمل مرهمی برای اقتصاد رو به احتضارِ کشور باشند.

انتظار می رفت که تلاشِ جدی درنجاتِ کشور از بحرانِ هسته‌ای در راسِ الویت های دولتِ جنابعالی قراربگیرند. اما بنظر می رسد که اینگونه نیست. و بجز تکرار شعارهای انقلابی، دولت جنابعالی طرح و برنامه جدی برای پایان بخشیدن به بحرانی که اقتصاد کشور را به زانو درآورده ندارید. انتصاب آقایِ دکترعلی باقری بجای دکتر عباس عراقچی و یحتمل سپردن مذاکرات بایشان مبین آنست که اراده جدی بمنظور حل این بحران در دولت جنابعالی وجود ندارد.

جناب حجت الاسلام رئیسی، شش سال مذاکرات جناب باقری درمعیتِ آقای دکترسعید جلیلی، کوچکترین پیشرفتی درحل مسئله هسته‌ایی ببار نیاورد. این داوری آقای دکتر ولایتی بود. چه اصراری برآزمودنِ مجدد آن تجربه ناموفق است؟ اگر واقعا انقلابیون بدنبال نجات کشور از بحران هسته‌ایی نیستند، چرا آن را رسما اعلام نمی فرمایید؟ والا سپردن مذاکراتِ ناتمامِ وین به مسئولینی که تنها هنرشان صدور قطعنامه‌های شورای امنیت علیهِ ایران و سوق دادن‌ مان ذیل بند هشت منشور بوده، چه معنای دیگری ممکن است داشته باشد؟

البته مدتهاست که هسته ایی بجای درخدمت پیشرفتهای اقتصادی کشور قرار گرفتن، ابزاری شده جهت چانه زنی وگرفتن امتیاز از غرب. سالهاست هستی مملکت درچاه ویل هسته‌ایی ریخته می شود که بتوانیم در رویارویی با غربی ها از آنها امتیاز بگیریم. یکبار هم انقلابیون باین پرسش ابتدایی پاسخ نداده‌اند که اساساً رویارویی با اروپا و آمریکا چه ضرورتی داشته که دارو ندار مملکت را خرج هسته‌ایی کنیم که به کمک آن از غربی ها امتیاز بگیریم؟

بگذریم که رویارویی با غرب ۴۳ سال است تیشه بر ریشه منافع ملی مان زده. باز هم اگر مردم موافق این رویارویی می بودند دست کم تندروها می توانستند آنرا توجیه نمایند.اما جناب رئیسی تردیدی بخودتان راه ندهید که اکثریت ملت مدتهاست که به استکبارستیزی نه گفته و به آن پشت کرده‌اند.

ایام بکام باد.
+17
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  اقای زیبا کلام ::شما نمیدانید که تمام دولتمردان ج.ا کارگزار رهبر دیکتاتور و بیتش هستند؟!؟ اگر جرات دارید حرفتان را به خامنه ای مسبب بدبختی ایران بزنید!؟!
  13
  41
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۴
  ۴۱
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  اصلا فرقی نداره تیم مذاکره کی باشه. اخه دانشمندا برای چی امریکا باید اجازه بده دشمنش در ارامش پیشرفت کنه . نه امریکا کدوم کشوری به دشمنش لطف می کنه . حالا تیم مذاکرات انقلابی باشه یا چی دیگه. مثلا روشنفکرین خارج درس خونده ولی هنوز نفهمیدید امریکایی ها ده هاست همه تون رو سر کار گذاشتن البته مثل همیشه بیچاره مردم وگرنه شما ها که وضعتون عالیه
  10
  23
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  این باز هم زر زد
  12
  19
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۴
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  آقای زیبا کلام شما یک جاسوس انگلیس و خود فروش و حامی این رژیم و آخوندها بودید و هستید .شما خائن به این مردم و کشور بودید و هستید .نقش شما بعنوان سوپاپ اطمینان برای همه مردم و جهان مشخص شده است .دیدگاه و حرفه‌ای شما بی ارزش و بی معنی است چون در راستا حمایت از این رژیم است .ننگ بر شما آقای زیبا کلام
  16
  23
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.