کوچ تبهکاران اینترنتی به پیام‌‌رسان تلگرام

دویچه وله :پیام رسان تلگرام بیش از پیش به پلاتفرمی برای تبهکاران در اینترنت تبدیل شده است. گزارش‌ها از افزایش کانال‌هایی که به عرضه مواد مخدر، سلاح و اسناد جعلی می‌پردازند حکایت دارند.

فایننشال تایمز و شرکت خدمات امنیت اینترنت "سایبر اینت" در گزارشی اعلام کرده‌اند که پیام‌رسان تلگرام بیش از پیش به محل فعالیت تبهکاران تبدیل شده است.

براساس این گزارش شمار آدرس‌های ایمیل و رمزهای عبور به سرقت رفته که برای فروش در تلگرام ارائه شده‌اند در سال ۲۰۲۰ چهار برابر افزایش یافته است.

پیشتر چنین لیست‌هایی در "دارک‌نت" به فروش می‌رسیدند. براساس این گزارش استفاده از پیام‌رسان تلگرام برای تبهکاران در مقایسه با دارک‌نت آسان و ساده‌تر است.

اخیرا مجله  تخصصی کامپیوتر "c't" گزارش داد، کانال‌هایی که به عرضه مواد مخدر، سلاح و اسناد جعلی می‌پردازند، در تلگرام افزایش یافته است.

پیام رسان تلگرام مدتی است که در کانون انتقادها قرار گرفته است. این پیام رسان بندرت "محتوای مجرمانه" را پاک می‌کند.

شبکه تلگرام همچنین مورد علاقه و توجه "راست‌گرایان افراطی"، "طرفداران تئوری توطئه" و پس از پاندمی کرونا "مخالفان سیاست‌های ضد کرونایی" قرار گرفته است.

تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول و نیکلای دورف به بازار آمد و تا آغاز سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال داشته است. این پیام‌رسان یک اپلیکشین رایگان است و هزینه‌های آن از طریق کمک‌های مالی تامین می‌شود.

امنیت تلگرام برای سازندگان آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در سال ۲۰۱۴ یک مسابقه برای یافتن "باگ" در پیام‌رسان تلگرام با جایزه ۳۰۰ هزار دلار اعلام شد که بدون برنده در فوریه سال ۲۰۱۵ پایان گرفت.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.