روزنامه لومنیته : فاش شدن نقشه آمریکا و طالبان برای ایران

مردمسالاری : روزنامه لومنیته L'Humanité نشریه حزب کمونیست فرانسه با نشر عکس بسیار محرمانه ای از جلسات سال ۲۰۲۰ مایک پمپئو و سران طالبان در دوحه قطر نشان می‌دهد که ژنرال کریس دوناهو همراه با وزیر خارجه وقت ایالات متحده در جلسه‌ای با حضور طالبان حضور دارد و این نظامی آخرین فردی است که در روز ۳۱ آگوست فرودگاه کابل را ترک کرد و تصویر سمبولیک سوار شدن وی در هواپیما بعنوان آخرین نظامی آمریکا در خبرگزاری ها نشر گردید.
ژنرال کریس دوناهو ،آخرین نظامی آمریکایی که افغانستان را ترک کرد   منابع روزنامه مذکور مدارکی را در اختیار آن قرارداده اند که نشان می دهد پس از آزادی ملا برادر از زندان آمریکا در نشست‌های صلحی که به مدیریت زلمای خلیل زاد در دوحه برگزار شده است؛ بر سر ترک اشرف غنی از افغانستان و تسلط فوری این گروه تروریستی بر افغانستان با آمریکا مذاکره و توافق شده است و طالبان متعهد شده اند تا هرگز در قبال این خدمت ایالات متحده تهدیدی واقعی را به منافع و اتباع این کشور در داخل و خارج از آمریکا متوجه ننمایند و پس از تثبیت حکومت امارت اسلامی جمیع نیروی خود را متمرکز بر نا امن کردن ایران بعنوان دشمن مشترک طالبان و آمریکا نمایند.

در این توافق تجهیز تسلیحاتی طالبان از سوی ژنرال مذکور به نمایندگی از پنتاگون با موافقت ترامپ مورد تعهد آمریکا قرار گرفته و به طور کلی پروژه ترک افغانستان برنامه ای از پیش تعیین شده بوده است.

روزنامه لومنیته ادامه می دهد که طرفین پیش بینی عدم توفیق طالبان در پیروزی بر ولایت پنج شیر را هرگز نمی کردند و از آنجا که آمریکا متعهد به تسلیم صد درصد افغانستان به قوای طالبان طی توافق خود با آنها شده بود پس از رد درخواست احمد مسعود مبنی بر کمک تسلیحاتی به جبهه پنج شیر؛ جو بایدن اجازه می دهد تا پاکستان از طریق نیروی هوایی و حمایت لوجستیکی، طالبان را در غلبه بر پنج شیر یاری نماید.
+128
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Pooia - بریزبن، استرالیا

  آمریکا اینو هم نگه چی می خواد بگه ؟!
  13
  52
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۱
  ۳۴
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج
  درسته که کلا دادن افغانستان به اینها از قبل برنامه ریزی شده بود و کل افغانستان رو سریع گرفتن ولی یک قدم پاشون رو تو ایران بزارن خوب میدونن که پودر میشن، . دست همه دولتها با جانیها تو یک کاسه هست حالا یه سری سیاست ندارن لو میره یه سری سیاست دارن لو نمیره، .
  51
  63
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴
  ۴۱
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  چه مقاله مزخرف و دروغی،اول که قضیه توافق آمریکا با طالبان در آخر دوره ترامپ هرگز محرمانه نبود که این نشریه چپگرا کمونیستی عکس “بسیار محرمانه” آنرا منتشر کرده! اصولا اگر “بسیار محرمانه” بود،عکاس نمیاوردند و به دوربین نگاه نمیکردند،در همه اخبار بارها اعلام شد توافق برای خروج امریکا با طالبان در آخر دوره ترامپ منعقد شد.(برای قطع ضرر مالی این حضور). دوم اینکه سران طالبان قبل از این ماجرا به ایران دعوت شدند و ایران از آنها حمایت کرد و حتی پناه داد،آیا جمهوری اسلامی برای بقای خودش اینقدر شوت هست؟. سوم اینکه ایران کشور شیعه/غیر مذهبی هست اصولا چطور میشه تصور کرد عمامه به سرهای ریشو سنی و سنتی طالبان بخواهند نظری به اون داشته باشند؟ تفاوت فرهنگی عقیدتی فاحش است.ایران پاکستان و افغانستان نیست. و در آخر اینکه،بر فرض ممکن بودن همه این محالات،کدام کشور غربی یا خود آمریکا علاقه دارد جمهوری اسلامی که باز تا حدی قابل کنترل است اضافه بر افغانستان تبدیل به لانه بزرگتر و عظیمی برای تروریستها و اسلامیون بشه؟.
  33
  80
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۰
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  باز این تئوری نویسهای توطعه ایرانی برای تودهای گوسفند ماب ایرانی شروع کردند به تئوری نوشتن
  19
  55
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۱
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  من که بهم ثابت شده رفتار اکثریت ایرانیها عینا شبیه رفتار ..... هست. از گذاشتن دسته های گل بر سر راه ان جانی بیسواد خمینی در بدو ورودش به ایران, تا تابو و بت دانستن بدست آوردن پول و ثروت به هر قیمتی حتی دزدی و جنایت تا پرستش جنایت کار ضد بشری دیگری بنام ترامپ.
  11
  53
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  توف بر این سیاست بی پدر و مادر. اما من باور نمیکنم چونکه آخوند های خود ما هم هدیه آمریکا به ما هستند و تا امروز هم از حمایت اکثر دوَل خارجی بهره برده اند.
  6
  64
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  چیزی که این روزنامه بهش اشاره ای نکرده نا امن کردن مرز چین و کمک به مسلمونهای ایغور هست. به یک تیر سه نشون زدن. افغانستان رو یه طالبان و القاعده فروختن در ازای عدم تهدید نیروهای امریکایی. تهدید ایران و تهدید چین در یک زمان. ضمنا روسیه هم بی نصیب نخواهد موند. داستان دهه هشتاد افغانستان و روسیه و درست کردن القاعده حالا با همون سناریو ولی با بازیگران متفاوت. ایران و چین و روسیه و به قدرت رسوندن طالبان!
  5
  31
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۱
  ۴۲
  احمد قمی - قم، ایران

  باشد تا مردم این منطقه از جهان کمی تفکر کنند و ر وشن شوند تا مردم ازخرفه پرستی ووووووووووووووووووو دست برندارند هروز برای انان برنامه جدیدی خواهند داشت تا در عقب ماندگی وفقر بما نند این مردم بیشترین سرمایه دنیا را در زیرپای خودارند وبه همین علت محکوم به فناهستن.
  3
  31
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۲
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  هرکشوری دنبال منافع خودشه،تمام کشورهای دنیا اینطورن.اما این طالبان رو حامد کرزای ده سال پیش از زندان بگرام آزاد کرد، از اون موقع آزادی طالبان شروع شد و کم کم تمام افغانستان رو گرفتند. عین شاه ایران،۷۰هزارزندانی رو رسوند به سه هزار.توی عراق هم زندانیان خطرناک داعش توی زندان بکا عراق که آزاد شدن داعش رو بوجود اوردن. اتفاقا این روزنامه کمونیستی اون موقع دادحقوق بشرش بلندبود که زندانیهارو ازاد کنید.
  3
  22
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۷
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  بجا گذاشتن اسلحه های پیشرفته، و ترک رئیس جمهور افغانستان از کشور و تسلط سریع طالبان بر کل افغانستان، همگی نشان از توافق امریکا با این گروه تروریستی را دارد. هدف و نقشه امریکا هر چه باشد دست کم منافع مردم آن منطقه نیست چون اسلامیون از هر گروه و شاخه تنها باعث نابودی و عقب ماندگی آن کشورها بوده و خواهند بود.
  4
  45
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۸
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  ما که همون روز اول گفتیم اینها یه طله هست برای وارد کردن ایران به جنگ با طالبان. از همون روز اول معلوم بود قصد اینها از دادن افغانستان کشیدن جنگ به ایران هست. چند سال پیش ترکیه قطر و کشورهای عربی خلیج فارس سوریه رو شلوغ کردن به کمک آمریکا و دوستانشون و اگر خوب به تحولات افغانستان نگاه کنید دوباره همین کشورها وارد معرکه شدن به ازافه پاکستان.
  17
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران

  یعنی دقیقا برنامه ای که امریکا توسط خمینی سر ایران پیاده کرد و مردم ابله ایران فکر میکنند عنقلاب کردن . زرشک . دقیقا اواخر رژیم پهلوی بود که امریکا با خمینی زد و بند می کرد و خمینی بهشون اطمینان میداد که سر کار اومدن اتفاقا با شوروی دشمنی خواهند کرد و به این شکل با حمایت امریکا ، طالبان در ایران به قدرت رسیدن . برید کتاب خاطرات بادیگارد خمینی در فرانسه رو بخونین که مو به مو نوشته که امریکا به اسم خمینی چه کودتایی در ایران کرد و طالبان خمینی رو سر کار آورد . حالا شما برید هی عکس آخوندها رو تو ماه ببینید . خود جمهوری اسلامی که توسط امریکا سر کار اومده هم از طالبان حمایت میکنه . چون میدونه به هر حال اونم برادر شغاله که توسط شیطان بزرگ تو کشور همسایه گماشته شده
  2
  27
  ‌سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
  ۴۵
  amir58 - مشهد، ایران
  قابل توجه سلبریتی ها واصلاحاتیهای طرفدار جنگ پنجشیر.........البته که ایران وچین وروسیه وطالبان ,امریکا رو دور زدند.ایالات متحده امریکا دیگه قدرت اول نیست ودرحال ....
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.