یکی از رهبران طالبان:زنان فقط برای زادوولد خلق شده‌اند

اعتماد آنلاین : در میان هیاهوی دیپلماسی طالبانی و تلاش برای نشان دادن چهره جدید از این گروه افراطی، یکی از رهبران این گروه با شفافیت نظرش را در مورد نقش زنان در جامعه اعلام کرد و گفت: «آنها فقط برای زادوولد خلق شده‌اند.»

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه دیلی‌میل در گزارش نوشت؛ یکی از سخنگویان طالبان آب پاکی را روی دست تمامی افرادی ریخت که در رویای آزادی‌های فردی تحت سلطه طالبان به سر می‌برند.

این روزنامه انگلیسی به نقل از «سید ذکرالله هاشمی» از سخنگویان طالبان خبر داد، از دیدگاه طالبان زنان نیمی از جامعه محسوب نمی‌شوند و اجازه دادن به زنان برای وزارت در دولت به مثابه ممانعت از زادوولد آنان است.

این سخنگوی طالبان بعد از اعلام تشکیل کابینه طالبان چنین اظهارنظری کرد که با اعتراضات داخلی و خارجی زیادی نیز همراه شد.
+86
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یه نگاه به قیافش و یکم شناخت از اجدادش داشته باشی از این قباش آدم انتظار بیشتر نمیتونی داشته باشی. همش تکرار 57 هست
  6
  94
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۳
  ۳۱
  Darknet - لندن، انگلستان

  اظهارنظر عجیب؟؟؟ من دقیقا جمله ای که این میگه رو در نص صریح قران دیدم. این ادم عجیب نیست بلکه طرفداران این دین افراد عجیبی هستند. اگر زن ستیزی و سنگسار و شلاق و احکام قتل و کشتار و کودک همسری رو از این دین بگیری دیگه چیزیش نمی مونه. شما عجیب هستید که همچنان این افراد رو عجیب میبینید و به اصل خود دین مبین توجه نمیکنید.
  6
  91
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۷
  ۳۰
  TZERO - آمستردام، هلند

  کجای این حرف ها عجیب بود؟ من متوجه نشدم یعنی بعضی ها واقعن نمیفهمن که طالبان چی هست و از این حرفها تعجب میکنن؟ تمام تلاش دوست داران طالبان این هاست که به طالبان بفهمونن فقط ظاهر رو حفظ کن چند تا زن اونجا بشون, ما که میدونیم هیچ کاره هستن ولی اگه چند تا زن اونجا باشن ما میتونیم مردممون رو خر کنیم که ببین طالبان عوض شدن. حالا ما میریم منابع افغانستان رو با خیال راحت میدزدیم.
  4
  64
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۵
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  این طالب اسلام را بدرستی تفسیر کرده است . در تیوری اسلامی که مربوط به ۱۴۰۰ سال قبل میباشد ، ارزش زن ها همین استکه این رهبر طالب مطرح میکند ، مسلمانان اصلاح طلب موذیانه جهت خام کردن و سواستفاده از مردم سعی میکنند مترقیانه و باب روز اسلام را تفسیر کنند. تیوری اسلامی جوابگوی نیاز بشر در این زمان نیست . البته بقول کسروی ملت عقب نگهداشته شده افغانستان هم یک حکومت باسلام بدهکار میباشد.
  122
  65
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۹
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  به نظر من بسیار مودبانه سخن گفت. اگر تربیت امام و شیخ علی‌ را مقیاس گیریم. مولا صدرا خودمان.در اصول کافی‌ می‌‌فرماید. زن در اصل حیوان است. خدا به شکل انسان آفرید. تا ما.بدون اکراه نزدیکی کنیم. بی‌ دلیل نیست. که ارشادی این سایت. اینقدر بز دوست دارند. بسیار مذهبی هستند. امام هم فرمودند.مولا صدرا الگو بنده هستند. الکی که نیست. که اینقدر در مورد مستراح رفتن. پای چاپ.راست.عملیات سکسی‌ .بز. خر. انگشت، رساله نوشته. می‌‌دانستید در قانون اساسی‌ خودمان. هر سال .دیه زن را.بنا به قیمت روز شتر مشخص می‌‌کنند. طالبان .اول باید پیش ما آموزش بینند.
  125
  59
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۹
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  ملا های نانجیب تو بشکه رو بی حیا. کاش یکی گذشته این اشغال ها را زیرذره بین میگذاشت تا دیگران بفهمند که اینها چه کثافت هایی هستند..
  110
  46
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۸
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان

  این نظر فقط طالبان نیست،این دقیقا نظر اسلام درباره زن هست.حالا در این دوره زمانه کمتر میتونن اینجور رک و صریح اعلام کنند ولی اگر دقت کنید مثلا در ایران بزور ترویج و تبلیغ میکنند که وظیفه زن در درجه اول پرورش فرزندان و شوهر داری هست خب این یعنی چی؟،یا در کشورهای عربی که اصلا خود زنها هم این رو قبول دارند و اینجور زندگی میکنند.نمیدونم چرا این تیتر ها زده میشه انگار طالبان مخترع این عقاید هستند و تابحال گل و بلبل و روشنفری در جریان بوده!
  4
  49
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  فاطی ، همشهری ات که آنقدر سنگ به سینه ات میزدی تو و امثال تو را بی ارزش و فقط برای زاد و ولد و سکس عنوان میکند. چرا نمیایی از خودت و از نسل و نژادت دفاع کنی؟ ..... که در گوشه ایی پنهان شدید و هرچه نارواست بر علیه شماها میگویند .
  0
  23
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چرا از این مردک اسلام زده افغان نقد گرفته میشود؟ کسانیکه باور به اسلام و قران دارند همینهای هستند که در افغانستان با نام طالبان قدرت را گرفتند و اینان میخواهند اصل اسلام را در کشور افغانستان پیاده کنن . اگر مردم افغانستان مخالف این هستند که دولتشان اسلامی باشد خوب همه بریزن تو خیابانها و بر علیه اسلامی شدن حکومت کشورشان اعتراض کنن , تعداد کمی که بیرون می ایند و اعتراض میکنن حتما" طالبها این تعداد کم را سرکوب خواهند ! مردم افغانستان مطمئن باشن که طالبان در برابر قدرت متحد مردم هیچی نیستن ولی اگر اکثر مردم نخواهند در برابر طالبان قد علم کنن حتما" طالبها بر مردم افغانستان سوار خواهند بود و انچه را بخواهند در کشور به اجرا خواهند گذاشت .
  0
  22
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.