سپیده قلیان :توسط رئیس اندرزگاه «تهدید به تعرض جنسی» شده ام

صدای آمریکا :سپیده قلیان پس از انتشار شرح حالی از شرایط نامساعد زنان در زندان بوشهر، با همرسانی ویدئویی در صفحه اینستاگرام خود ابعاد بیشتری از شرایط دشوار زندان‌های ایران را بازگو است.

این فعال مدنی محکوم به زندان روز یکشنبه ۲۱ شهریور با انتشار این ویدئو در اینستاگرام خود نوشت: «زندگی در جهنم و مقاومت در دل توحش. این جا زندان سپیدار، زندان مرکزی بوشهر، زندان قرچک ورامین، این جا زندان جمهوری اسلامی است. این‌جا ماییم و تعرض و دوربین و اعترافات اجباری، فریب و دروغ نمایشی و صد بار کوبیدن دروغ سازماندهی شده بر سر ما و مردم.»

خانم قلیان در این ویدئو بار دیگر با تاکید بر تعرض به زنان زندانی در زندان مرکزی بوشهر و ارسال نامه توسط او به دادستان گفت،‌ او نیز پس از اعتراض به فیلمی که از این فعال مدنی و دیگر زندانیان در زندان بوشهر گرفته شد، از سوی رئیس اندرزگاه بند زنان تهدید به تعرض جنسی شده و توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

این فعال مدنی با اشاره به این که بارها به «مرگ و تجاوز» تهدید شده، افزود،‌ رئیس اندرزگاه او را تهدید به مرگ کرده و گفته بود: «‌من آن قدر قدرت دارم که می‌توانم بکشم.»

سپیده قلیان در این ویدیو می‌گوید، نماینده دادستان هم پیش از انتقال او به زندان بوشهر گفته بود: «جنازه‌ تو می‌رسد خوزستان.»

او در ادامه افزود،‌ همچنین به‌دستور رئیس اندرزگاه،‌ توسط گروهی از زندانیان نیز به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

سپیده قلیان در این ویدیوهمچنین به مرگ یکی از زندانیان زن اشاره می‌کند که با وجود نامساعد بودن وضعیت جسمانی این زندانی، رسیدگی خاصی از سوی مسئولان زندان نسبت به وضعیت سلامت این زندانی صورت نگرفته است.

این فعال مدنی که ۲۸ مرداد ماه از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شده است، طی روزهای گذشته با انتشار رشته توئیتی در توئیتر خود زندان مرکزی بوشهر را «جهنمی فراموش‌شده» خواند و نوشت زنان زندانی در این زندان «به جرم زن بودن و زندانی بودن» تحت «وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها» قرار می‌گیرند و در «ضدانسانی‌ترین شرایط ممکن» نگهداری می‌شوند.

این اطلاعات در حالی توسط سپیده قلیان در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است که تنها چند هفته از انتشار ویدیوهای تکان‌دهنده هک شده از دوربین‌های زندان اوین می‌گذرد و خانم قلیان نیز با انتشار این اطلاعات می‌گوید بارها از دادستانی خواسته بود برای بدست آوردن حقیقت دوربین‌های زندان را مورد بررسی قرار دهند.
+71
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Darknet - لندن، انگلستان

  همه میدونن رژیم ایران با قتل و تجاوز و مزاحمت و اعترافات اجباری برای تمامی فعالان حقوق بشری، محیط زیستی، اقتصادی و سیاسی پرونده درست کرده. این ماهیت رژیم دیکتاتوری هست.
  5
  64
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۸
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  بر هر مسلمان واقعی واجب کفایی استکه ، برای حفظ بیضه اسلام هر اعمالی(قتل،غارت،تجاوز) را انجام دهد.خانه از پای بست ویران است
  125
  38
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.