ویدیوی شلیک مامور نیروی انتظامی به سر متهم بازداشت شده از فاصله نزدیک

تصویری از لحظه شلیک مامور پلیسصدای آمریکا :در پی انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی از کشته شدن یک شهروند بازداشتی با شلیک مستقیم مامور پلیس، فرمانده انتظامی استان البرز با تایید این خبر اعلام کرد که این تیراندازی «سهوی» بوده است؛ سخنانی که با واکنش انتقادآمیز کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.
بر اساس ویدیوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی یک مامور پلیس در منطقه مهرشهر کرج به سوی مردی که بازداشت و با دست بند روی زمین خوابانده شده، از فاصله نزدیک شلیک می‌کند. پس از انتشار این ویدیو در طی روزهای گذشته، فرمانده انتظامی استان البرز با تایید کشته شدن این فرد بدون ذکر هویت وی، شلیک مستقیم مامور پلیس را که منجر به مرگ فرد بازداشتی شده سهوی خوانده است.

در شبکه‌های اجتماعی هویت این فرد مرتضی جعفری اعلام شده است، که هنوز رسما تایید نشده است. در این ویدیو مشخص است که مامور پلیس پیش از اقدام به شلیک مستقیم، فرد متهم را با الفاظ رکیک مورد فحاشی قرار داده و اسلحه را روی سر وی قرار و اقدام به شلیک می‌کند.
ایسنا به نقل از عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز، در شرح این ماجرا نوشته، شامگاه روز ۱۳ شهریور خبری مبنی بر قدرت نمایی با سلاح سرد توسط شخصی در منطقه مهرشهر کرج به مرکز فوریت‌های پلیسی استان اعلام و مأموران کلانتری ۲۲ مهرشهر به محل اعزام شدند و نامبرده بدون توجه به این موضوع به سمت مامور نیز حمله‌ور می‌شود که در این هنگام مامور در یک اقدام ضربتی متهم را به زمین زده، که در حین دستبند زدن به دلیل نزدیک شدن سایر افراد برای خلع سلاح پلیس، در یک اقدام سهوی تیری از اسلحه خارج و به متهم برخورد می‌کند.

این در حالی است که بر اساس ماده ۷ قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأموران نیروهای مسلح در موارد ضروری، ماموران هنگام به‌کارگیری سلاح باید حتی‌المقدور پا را هدف قرار بدهند.

شلیک نیروهای نظامی و امنیتی به شهروندان در شهرهای مختلف ایران امری مسبوق به سابقه است و در آخرین مورد، فروردین‌ماه امسال دو جوان اهل شهر شوش در استان خوزستان بر اثر شلیک مستقیم نیروهای بسیج زخمی شدند و یک نفر از آنها پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

یک کاربر در حساب توییتری خود نوشت، «کاش اسم این فردی که بعد از دستگیری بهش شلیک شد جورج فلوید بود نه مرتضی جعفری. چرا خبری از دستگیری مامور نیست، چرا صدا و سیما خبری ازش پخش نمیکنه، چرا کسی برایش شمع روشن نمیکنه»
رسانه‌های حکومتی در ایران بارها اعتراض گسترده در آمریکا و سایر کشورها به مرگ جورج فلوید آمریکایی آفریقایی تبار در حین بازداشت را پوشش داده و به انعکاس نظرات مقامهای حکومت ایران در این باره پرداختند.
+148
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  صدا و سیمای و کیهان اخوندی که عینا مثل فاکس نیوز جمهوری خواهان امریکا عمل میکنند و گردانده و الهام بخش گروههای تروریستی هستند در ماجرای قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس امریکا فکر کنم بیش از یک میلیون بار ان فیلم را پخش و تحلیل کردند . اگه دوستان ایرانی دیدند حتی یک بار این فیلم از صدا و سیما پخش شد یک جایزه پیش حقیر خواهند داشت نشانی دهید تا وعده عمل شود.
  23
  98
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۰
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  مامور اصلا اشتباه نکرد و باید پا را نشانه میگرفت ؟ پا چه ربطی به سر داره؟ مگه سر و پای عمه ات نزدیک بهم هستند که این باشه؟ همچنین وقتیکه دستبند زدی ، شلیک چرا؟ حتما طرف از بستگانت بوده .
  14
  93
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۴
  ۳۴
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  غلط کرده قمه کشیده داد زده ، چی انتظار داره بیان بگن استاد لطفا قمه چاقو رو بزار کنار میخواییم دستتو ببندیم !!؟ . اگه قمه داشته چاقو داشته که روحش به درک واصل شد امیدوارم پدر مادرشم از به درک واصل شدنش خوشحال بشن اگر هم چاقو نداشته امیدوارم جناب انتظامی رو بکشونن دادگاه،
  116
  72
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۳
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مسئولین چون والده گرامی توی صنعت پورن کار میکردن، خیلی روی جورج فلوید حساس بودن. چون بالاخره توی عالم همکاری با والده و صبیه همشیره بالاخره باید یه طرفداری خاص بکنن
  18
  86
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۴
  ۳۶
  iran1 - آرلون، بلژیک

  از مردم مهرشهر باید شنید این فرد که بوده، اینجور که پلیس میگه از اراذل بوده که با سلاح سرد قدرت نمایی میکرده یا اینکه یک بازداشت عادی و اونها هم دوست یا خانوادش بودن، هر کدوم از این دو میتونه واکنش مردم به این تیراندازی رو عوض کنه
  7
  69
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  اگه قمه کش بوده و دنبال دزدی و جام مردم به درک.
  29
  39
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  [::مش قصاب - مونتا، ساحل عاج::]. قمه کشیده و اسلحه گرم داشته . دلیلی نداره وقتی دستبند زده شده ، توسرش شلیک کنه. در صورت در گیری و تیراندازی باید از کمر به پایین شلیک بشه. جان انسانها را یا با پول خرید و فروش میکنند یا با زور و بی قانونی، لعنت بر این سوداگری .
  20
  45
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  شما شلیک کن اسیدبپاش راحت باش،ملت وقت هم کنن نق میزنن وفحش بدن، اگه وقت کنن،چون وقتشون با پول و دلار و ملک شمال و ترکیه و خارج پر شده، مثل خر خوب بخورن و دفع کنن،گاو بدنیا امدن خر از دنیامیرن
  26
  23
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مش قصاب - مونتا، ساحل عاج::]. وقتی میگم ١٥ میلیون جمعیت ایران زیادی هستن اشتباه نمیگم. یعنی قاضی و دادگاه و وکیل و غیره پشم؟؟ دیگه بیشتر از این جلو نمیرم زیاد نمیشه برات توضیح داد
  23
  23
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. بله تو یک سری موارد،وکیلی و دادگاه و قاضی به قول خودت پشم.جواب نمیده.یکی مثل رضا شاه لازمه که نونوایی که نون رو گرون کرده بود رو دستور داد همونجا زنده بندازن تو تنور دیگه هیچکی جرات نکرد نون گرون کنه.اونجا ایرانه.تو غرب هم همینطوره یه سایکوپت بیرحم که بجچه و آدم بیگناه رو میخواد بکشه تیر تو مغزش بزنن جواب میده نه اینکه بره زندان پیش رفیقاش استراحت.اتفاقا اگه لازم باشه همینکار هم میکنن موقع جرم.نه مثل فوفول های اروپایی که پلیس جرات نداره اسلحه ببنده بخاطر عواقبش و نتیجش میشه انگلیس که با شمشیر و اسید سیاها جولون میدن.معلومه خیلی وقته ایران رو ندیدی چی شده،حاشینه نشینها درحال قداره کشی و قمه کشی با انواع سلاح سرد و گرم هیچ رحم و انصافی هم ندارن.دست پیرزن هم قطع میکنن با ساطور برا دزدیدن یه کیف.تیغ موکت بری میکشن به دست کسی که مقاومت کنه حتی اگه زن باشه.یک لحظه حتی تو ماشین پارک شده که هستی جرات نداری در رو قفل نکنی.اینجور جونورها در عمل همون کشته بشن بهتره.هر یک دونه اش کمتر،بهتر.دنیا عوض شده.
  4
  17
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴
  ۹۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::Dermis - لندن، انگلستان::]. رضاشاه نونوایی رو انداخت تو تنور؟والا اگه درست باشه که نیست باید خودشو هم مینداختن تو تنور یعنی اوج بیقانونی اونم درموردکسیکه برای شماها مثل مردشش میلیون دلاری نیمه انسان نیمه روبات می مونه هاهاهاموندم کی این داستانهای چپ اندرقیچی به سبک سامسون ودلیله روساخته که سی چهل ساله بخورد خلق الله میده هاهاهاقدیما توروزنامه اطلاعات پاورقی هایی از داستانهای حسینعلی مستعان چاپ می شداینم یقینن از هموناست هاها
  13
  2
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
  ۹۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  حسینقلی(حسین+قلی) مستعان که نوشته کردم حسینعلی
  12
  1
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. این روایتیه گفته میشه،نمیخواد زیاد جوش بزنی،اگه درست باشه هم‌مال شاید نزدیک صد سال پیشه اوضاع و دوره زمونه فرق میکرده مال الان نیست .اگر هم داستان واقعیت نداره،پیامش و نفس ماجرا اهمیت داره.که وجود یک مشت دزد جانی مسلح هدر دادن اکسیژن هست و همون بهتر به درک واصل شن.در ضمن تا اونجا که‌یادمه تو یوزر ID بچه حزب الهی هستی و اصلا بحث باهات بیفایدست.
  2
  6
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  خود رهبری مدعی حق خون اون یارو پورن استار امریکایی شده بود که مستقیما در موردش صحبت می کرد . حالا ببینیم تا چه اندازه جون یک ایرانی براش اهمیت داره . مگه میشه کسی که رو زمین زیر دست پلیس خوابیده کشت ؟
  2
  3
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.