مد های جدید ناهنجار :جشن طلاق والدین در حضور فرزند +ویدئو

اسپوتنیک :برگزاری جشن و شادی پس از طلاق در حضور فرزند از جدیدترین‌های این مراسمات در نوع خود می‌باشد.

مدتهاست که پس از پایان یافتن یک ازدواج و جدایی زوجین از یکدیگر، برای بیان مجرد شدن دوباره‌شان مراسمی با عنوان عکس سلفی پس از طلاق، شادی و جشن طلاق به سبک‌های مختلف در دنیا در حال برگزار شدن است. در برخی از این مراسم‌ها کیک طلاق، حلقه‌های ازدواج بریده و جشن و مهمانی با حضور آشنایان و دوستان برگزار می‌شود که مخالفان و موافقی نیز دارد.
اما در تازه‌ترین ایده‌های به اجرا درآمده این مراسمات، ویدئویی از شادی یک زن چینی در جشنی بزرگ در حال انتشار در فضای مجازی است که او این شادی را با دوستان و آشنایان خود و در حضور فرزندش جشن گرفته است که کاربران بسیاری به برگزاری این مراسم در حضور فرزند خرده گرفته‌اند و از آن انتقاد کرده‌اند. این کاربران به نگاه متحیر این کودک به مادرش که در حال شادی کردن است اشاره می‌کنند و اظهار تاسف می‌کنند.جمعی از کاربران بر این باورند که امر طلاق به خودی خود در زندگی و آینده‌ی فرزندان طلاق تاثیر بسازیی دارد چه برسد به اینکه این کودکان و یا نوجوانان در مراسم این جدایی نیز حضور داشته باشند، آنها از مراسمات جشن طلاق با نام یک ناهنجاری یاد می‌کنند.
برخی معتقدند برگزاری مراسم‌های این چنینی به زوجین کمک می‌کند تا رنج کمتری از جدایی و طلاق را متحمل شوند و به آنها کمک می‌کند تا بهتر و سریع‌تر به سبک جدید زندگی خود وفق پیدا کنند. اما گروهی ضمن اینکه به آسیب‌پذیری فرزندان اشاره می‌کنند، از این بابت که طلاق جلوه‌‌ای که چندان در میان مردم ناخوشایند است را از دست می‌دهد اشاره می‌کنند و عنوان می‌کنند ممکن است بسیاری از زوجین در صورت برخورد با کوچکترین مشکلات به جدایی و طلاق فکر کنند و این عمل کاملا عادی شود و جامعه را آسیب‌پذیر کند.
+39
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  maysamsarvan - میثم، ایران
  سلام،در نگاه اول مساله جداشدن یک زوج از یکدیگر عمل مردود باشد.اما از نگاهی دیگر زمانی که با ایجاد تمامی شرایط و حضور بزرگان دوطرف عدم تفاهم حاصل نشود.چاره ای جز این امر نیست. اما نکته نگران کننده تبلیغ و عادی نشان دادن جدایی است.به عبارت دیگر فروریزی ارزش های انسانی و اخلاقی.که جا دارد رسانه های مدعی آزادی انسانیت و اخلاق مداری به این امر مهم توجه نمایند.زیرا آسیب های پیش روی مرد و زن طلاق گرفته از یکدیگر شاید ساده باشد. اما در حقیقت زن و مرد برگزار کننده چشن بیان کننده عمق فاجعه ای ست که خود می دانند که چه شده و به نوعی خود را با برگزاری چشن فریب می دهند. و درحقیقت به خودشان دروغ می گویند.دروغی هرگز پاسخی برای آن نمی توانند داشته باشند.
  0
  0
  شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.