ادعای عجیب در مورد کرونا در کتاب درسی دانش‌آموزان ایرانی!

در صفحه ۵۲ کتاب مطالعات اجتماعی پایه نهم متوسطه، نوشته شده که «جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی پیشرفته و کادر درمانی متخصص، دلسوز و پرتلاش، توانست جزء کشورهای برتر جهان در درمان بیماری کرونا باشد. این در حالی است که در برخی کشورهای غربی حتی از پذیرش و درمان بیماران مسن نیز خودداری می‌شد»

کاربران شبکه‌های اجتماعی، این اظهارات را دستمایه طنز قرار داده‌اند و پرسیده‌اند حکومتی که همه روزه آمار مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا را دستکاری می‌کند و از خریدن واکسن برای مردمش عاجز است، چگونه خود را در زمره برترین‌های جهان می‌بیند؟
عباس عبدی، تحلیل‌گر سیاسی و اجتماعی، گزارش داده که در کتاب مطالعات اجتماعی پایه نهم مدرسه نوشته شده: ایران توانست جزو کشورهای برتر جهان در درمان کرونا باشد.

عباس عبدی در کانال تلگرامی خود نوشت: اول باور نکردم. ‏خودم رفتم کتاب را دیدم. ‏بیخود نیست که کتاب‌های تاریخ و اجتماعی و... منفورترین کتاب‌ها نزد دانش‌آموزان هستند .
+103
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  مسخره تربن تاریخ مربوط به تواریخ ادیان میباشد ، چون علاوه برانکه بزرگ کردن و مهم جلوه دان ان دین وظیفه پیروان بوده ، نشان دادن نقاط ضعف ان دین گناه کبیره میباشد
  2
  78
  ‌پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۴
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ما خودمون ظهور و غروب خمینی گجستگ رو دیدیم و شاهد آن بودیم که با قدوم نحسش چه بلائی بر سر یک کشور و ملت آورد و در نهایت با لقب امام به درک واصل شد و مقبره و حرمی برایش ساخته شد که چشم بیننده را خیره میکنه! حال حدیث مفصل بخوان از اون امام های 1400 سال پیش که هیشکی ندیده!
  2
  60
  ‌پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  جلوی چشممون دروغ میگن، بعد ما باید حتما حرفهایی که از دهن اسب حسین زده شده رو باور کنیم وگرنه کافریم. التماس تفکر برای مغز مغز فندقی ها
  0
  50
  ‌پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از افتخارات جمهوری اسلامی یکی هم اختراع سولار پنل به دست امام سید ....رزم جو میباشد!
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان
  از این مذخرفات توی کتابهای درسی دوران ما هم بود. نتیجه چی شد. اکثرا مخالف و حتی دشمن ج.ا شدیم از هر ۲۰ نفری که اینجا کامنت میذارن یکی میشه رزمجو و ای فاطی زری. بقیه مخالف. تو ایران هم یه مشت منفعت طلب طرفدار رژیم هستند و اکثرا مخالف. یعنی چهل و اندی سال تبلیغات پشم.
  1
  16
  ‌پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.