تصاویری از جولان کرونا در ایران: در هیچ شهری تخت خالی بیمارستانی وجود ندارد

"دنیا حیرت کرد"سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در اسفند ۹۹ گفت:« دنیایی که برای فروپاشی جمهوری اسلامی ایران در این تلنگر سنگین کرونا، آماده بود امروز در حیرت است که چگونه توانستیم با لطف خدا، هم بیماری را مهار کنیم و هم دارو و تجهیزات مناسب تولید کنیم و هم توانستیم برای ساخت واکسن در پنج تا شش پلتفرم، گام‌های موثری برداریم.»
موج پنجمدر ۲۴ ساعت منتهی به روز۲۱ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی که ۴ هزار و ۹۳۸ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۲۶۶ نفر رسید.
تکمیل ظرفیت در سیرجاندکترغلامعباس محمدی، رییس دانشکده علوم پزشکی سیرجان تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی و بستری شدن بیماران کرونایی در حیاط بیمارستان دکتر غرضی را تایید کرد.
مرکز بستری موقت در بابلافزایش روزانه مبتلایان به کووید۱۹ در شهرستان بابل و عبور تعداد مجموع بستری‌شدگان کرونایی این شهرستان از یکهزار و ۲۰۰ نفر سبب تکمیل ظرفیت تمام تخت‌های بیمارستانی این شهرستان و راه‌اندازی مرکز بستری موقت بیماران کرونایی بابل با ۸۰ تخت شد.
تخت خالی نیستعلیرغم تلاش‌های شبانه‌روزی کادر پزشکی، هجوم بی‌وقفه بیماران سیستم درمانی در ایران با چالش روبرو کرده است. تقریبا در تمامی شهرهای ایران در بیمارستان‌ها تخت خالی برای پذیرش بیمار وجود ندارد .
درخواست تعطیلی و مخالفت وزارت کشوربا اوج گرفتن شمار مبتلایان و بحرانی شدن وضعیت در سیستم درمانی، درخواست تعطیلی دو هفته‌ای توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی مطرح و نامه او برای بررسی به ستاد کرونا ارسال شد، ولی قرارگاه کرونا که زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کند، با این درخواست مخالفت کرد.
صف‌های طولانی در داروخانه‌هادر حالی که در داروخانه‌ها بسیاری از داروها یافت نمی‌شوند و مردم ساعت‌ها در انتظار می‌مانند، در بازار سیاه و با قیمت‌های گزاف همه‌چیز پیدا می‌شود. محمدعلی ملکی،‌ قائم‌مقام یک شرکت‌ تولید کننده داروی "رمدسویر" گفته‌ است: «چون تصور نمی‌کردیم موجی جدید ایجاد شود و نیاز به این دارو افزایش یابد،‌ تولید انجام نشد» و حال وضعیت بحرانی شده است.
کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژنعلیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت کرونا در روزهای اخیر از کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژن خبر داد. کیانوش جهانپور تامین نشدن سرم مورد نیاز از سوی یکی از کارخانه‌های تولیدی و مشکل واردات آن از یکی از کشورها را دلیل کمبود سرم عنوان کرد.
واکسنیاسیون کنددرحالی که در ماه‌های گذشته حداقل از شش نوع واکسن "تولید داخل" رونمایی شده، اما تاکنون ۱۴ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۲۰ نفر دوز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۵۳۱ هزار و ۱۴۲ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند. این درحالی است که برای بخش زیادی از افراد واکسینه شده از واکسن‌های روسی و چینی وارداتی استفاده شده است.
موجی که قابل پیشگیری بودرئیس ستاد مقابله با کرونای تهران اعلام کرده است که فقط برای ۵ روز ذخیره واکسن در کشور وجود دارد. همزمان رئیس اتاق بازرگانی تهران گفته است که وزارت بهداشت در فروردین‌ماه امسال از ورود شش میلیون دوز واکسن به کشور جلوگیری کرده است.
مرگ‌هایی ناشی از تصمیم رهبرمنتقدین مسئولیت مرگ‌های ماه‌ها و هفته‌های اخیر را برعهده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی می‌دانند، زیرا او در دی‌ماه ۹۹ ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران را "ممنوع" اعلام کرد.
قتلگاه کروناطبق آمار رسمی در طول ۲۴ ساعت منتهی به روز پنجشنبه ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) ۵۶۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۶ هزار و ۲۱۵ نفر رسیده است.
تمدید مدت موج پنجمتردیدی نیست که هرگونه تجمعی باعث افزایش شمار مبتلایان به کرونا خواهد شد. ایران در حالی که در سخت‌ترین شرایط کرونایی خود بسر می‌برد اکنون وارد ماه محرم و عزاداری‌های آن نیز شده است. این‌گونه تجمعات و رفتارها که تصاویر آن از مشهد منتشر شد، باعث تمدید مدت موج پنجم و افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میر خواهد شد.
+70
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  بمیرم برای مردم وطنم . با ۸۰ میلیون جمعیت بخاطر یکمشت دزد بی همه چیز متحجر دگم شدیم مانند هندوستان ۲ میلیارد جمعیت. تفو بر تو‌اخوند توفو.
  3
  80
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
  ۵۸
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  آخوند که مردنی نیست! امام زمان هم که خودش را میخواست از ترس آخوند از دکل برق دار بزند ! ملت هم که از ترس آخوند خزیده تو خانه! پس انشاالله کرونا نگهدارتان باشد! که از این زندگی نکبت بار راحت شوید، فقط قسم تان میدهم اون دنیا را را به گند نکشید تا ما میایم با تشکر،
  7
  53
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اونهایی که اینحا زر زر یا مفت میکنن و ادعای قدرت میکنن چرا خفه خون میگیرن؟ یه گوساله ای بود که میگفت ریگی رو روی هوا گرفتیم و زم رو روی زمین و هواپیما زدیم و شاخ غول شکستیم. یه دفعه بیاین از اون چیزهایی که بیخود و بیجهت با خودتون از زمان تولد حمل میکنین استفاده کنین و جرات داشته باشین بگین با یه رژیمی طرف هستیم که ایران رو غنیمت گرفته. بیخود هم جو وطن پرستی نگیرتون. اگر کلمه ای از دفاع از ج ا بگین یک خائن و پست بالفطره بیشتر نیستین
  5
  51
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  ۴۳
  نه به ملا - لیدز، انگلستان

  این فرقه ظالم فقط میخاد مردمو از قصدی بکشه تف تو زاتشون تو‌تاریخ نوشته خواهد شد تمام این جنایتها. پفیوزها اقلن دوتا بیمارستان صحرایی بزرگ بزنین تو‌هر شهری تا مردم اینطوری تلف نشن این نظام بی عرضه فقط قتلگاه درست میکنه خدایا مردم ایرانو از شر اینا خودت راحت کن مرگ بر خامنه ای کثیف تمام مزدورای کثافتش
  2
  29
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
  ۳۸
  کله شیری - آمستردام، هلند
  از ماست،که بر ماست
  1
  4
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
  ۴۱
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  نه مردم تخت و بیمارستان نمیخواند، طبق اعتقادات خودشون مردم رو ببرند حرم رضا و معصومه تا اونا شفاشون بدند….
  1
  4
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱
  ۴۱
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  حالا مردم برند برای ١٤٠٠ سال قبل گریه کنند یا سال ١٤٠٠؟؟؟؟؟
  1
  6
  جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.