شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم فراهم است

رژیم در آستانه فروپاشی است، اما اگر شریان حیاتی به آن داده شود، فرصت تنفس می‌یابد و مدت دیگری دوام می‌آوردایندیپندنت فارسی :شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به اینکه حکومت روحانیون در ایران در آستانه فروپاشی قرار دارد، خواستار حمایت قوی‌تر غرب از مردم ایران شد.

ولیعهد پیشین ایران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که رژیم در آستانه فروپاشی است، اما اگر شریان حیاتی به آن داده شود، فرصت تنفس می‌یابد و مدت دیگری دوام می‌آورد.

نمایندگان جمهوری اسلامی و دولت بایدن در ماه‌های اخیر شش دور مذاکره برای احیای برجام انجام داده‌اند و در این روند دسترسی تهران به بخشی از دارایی‌های بلوکه شده در کره جنوبی و ژاپن برقرار شده است. همچنین گزارش‌هایی از آزاد‌شدن بخش بیشتری از منابع مالی ایران در مقابل مبادله زندانیان منتشر شده که فعلا «نور‌نیوز» به نقل از منابع خود آن را تکذیب کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی به این خبرگزاری فرانسوی گفت: «اکنون این فرصت وجود دارد که آخرین میخ را به تابوت جمهوری اسلامی بکوبیم. مردم ایران نمی‌خواهند که جهان این کار را برای آنها انجام دهد، خود مردم این کار را خواهند کرد، اما نیاز به کمک دارند.»

دولت بایدن و اروپا در جریان اعتراض‌های مردمی اخیر در ایران تا حدود زیادی ساکت بوده و معدود موضع‌گیری‌های آنها با محافظه‌کاری همراه بوده است. از سوی دیگر به دنبال تشدید تنش‌ها در آب‌های منطقه و حمله و ربایش کشتی‌ها که به جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی‌اش نسبت داده شده، واشینگتن همچنان می‌گوید این رویدادها تاثیری بر مذاکرات احیای برجام ندارد. اروپا نیز نماینده خود را راهی مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی کرده که پنجشنبه برگزار می‌شود.

شاهزاده رضا پهلوی رئیسی را «قصاب» و یکی از تاریک‌ترین چهره‌های شیطانی توصیف کرد که از بطن جمهوری اسلامی پدید آمده است.

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به حضور انریکه مورا به نمایندگی از اتحادیه اروپا در تحلیف رئیسی گفت، آنچه ما را شوکه می‌کند این است که برخی دمکراسی‌های غربی از پشت به مردم ایران خنجر می‌زنند.

ابراهیم رئیسی که نام او با اعدام‌های دهه ۶۰ پیوند خورده، روز سه‌شنبه با حکم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به عنوان رئیس‌‌جمهوری تنفیذ شد. انتخاباتی که رئیسی پیروز آن معرفی شده از سوی بخش عمده‌ای از ایرانیان تحریم شده بود و حتی آمار حکومتی نشان می‌دهد که نرخ مشارکت پایین‌ترین میزان در تاریخ پس از انقلاب اسلامی بوده است. ایران در حال حاضر در نتیجه بیش از چهار دهه فساد و سوء‌مدیریت یک حکومت ایدئولوژیک با وخیم‌ترین بحران‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و محیط‌زیستی مواجه است. نمونه اخیر آن بی‌آب شدن خوزستان، پرآب‌ترین استان ایران، نرخ تورمی است که گفته می‌شود به زودی به ۶۰ درصد می‌رسد و فاجعه انسانی ناشی از نحوه مدیریت کرونا و فساد حکومتی مرتبط با آن و ممنوعیت واردات واکسن خارجی به نفع مافیای حکومتی است.

شاهزاده رضا پهلوی در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو به اهمیت پشتیبانی کشورهای غربی از مردم ایران برای دسترسی به اینترنت آزاد سخن گفت. مجلس شورای اسلامی طرح «صیانت» را در دست دارد که به موجب آن دسترسی مردم ایران به اینترنت بسیار محدودتر و کنترل شده‌تر خواهد شد.

اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر نقش مهمی در بسیج نیروهای مردمی در اعتراض‌ها علیه حکومت داشته‌اند.

ولیعهد پیشین ایران با اشاره به اعتصاب‌ها و اعتراض‌ها در ایران از لزوم شکل‌گیری صندوقی برای کمک به اعتصاب‌کنندگان و حمایت از نافرمانی‌های مدنی گفت.

شاهزاده رضا پهلوی گفت که سرکوب خشن و کشتار معترضان تشنه که به دنبال حقوق خود هستند،‌ نشان دهنده ثبات و اعتمادبه نفس رژیم نیست، بلکه آخرین تلاش‌ها برای فرونشاندن آتش است.

ولیعهد پیشین ایران در بخش دیگری از گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه گفت که به دنبال تغییر رژیم از طریق اقدام نظامی آمریکا نیست اما ایالات‌متحده باید با اپوزیسیون گفت‌و‌گو کند. او همچنین ابراز امیدواری کرد که کنفرانس اپوزیسیون ایران به زودی برگزار شود.

شاهزاده رضا پهلوی در پایان گفت: «نمی‌گوییم با جمهوری اسلامی گفت‌و‌گو نکنید، چون درک می‌کنیم که به کانال ارتباطی نیاز دارید. اما تصور اینکه آنهایی که بخشی از مشکل هستند به شما راه حلی ارایه می‌دهند، دیوانگی است.
+336
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  شاهزاده، این ملت اگر میخ در دست داشت اول یکی به خود میزد که از خواب غفلت بیدار شود.
  29
  127
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۷
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  این قپی ها رو نوه فتحعلیشاه هم برای رضا خان در می کرد و می گفت قاجار رو بر می گردونم ولی سر از اسکی روی یخ و پاتیناژ ایسلند در آورد/شما هم آقا رضا بهتره با اون پولا که با مامانت بالا کشیدی بردی بشینی یه قل دقل بازی کنی شاید المپیک بعدی طلای یه قل دو قل رو بیاری
  192
  40
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۹
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  با وجود اعتقاد به اینکه مردم ایران یک پیشرو و پرچم دار برای سر نگونی رژیم سرکوب و جنایت کار مسلمان نیاز دارند , این گفته رضا پهلوی بنظرم خیلی خوش بینانه می اید . رژیم وحشی و خون خوار اسلامی همین امروز با اقتدار انتصآب رییس جمهور قصآب خود را جشن گرفت . با رویا پردازی نمیشود این رژیم جانی را از بین برد . عمل میخواهد . رضا شاه روحت شاد .
  18
  116
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۹
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  بسیجی های عقب مونده صادراتی و پرستوهای نظام این سایت حمله کنید تا از صف ساندیس عقب نمونید. هر کی بیشتر به پسر شاه فحش بده، ساندیس با خلوص بیشتری دریافت میکنه.
  20
  115
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۷
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  بدوین .....باربردار تا مسئول پست کردن کامنتهای ایرانیان یوکی بیدار نشده بتونین سفارش افتابه بدین که یه خورده از سوزشتون کم بشه
  17
  53
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۷
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک

  توی یکی برو بادی بلدیگ از خودت عکس بگیر بذار فیس بوک یا برقص عکس بگیر بذار ف ب . تو رو چه به سیاست پسر؟
  120
  26
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۳
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  کله پوکای کم خرد ضد مردم ایران بیایید کامنت بزارید چون حساسیتتان به سلسله محبوب پهلوی زیاده و علتش هم عشق مردم به خانواده ایرانساز پهلوی است که در تظاهراتها شعارهای مردم به وضوح نفرت از خامنه ای بی اصالت ایرانخرابکن و رضا شاه روحت شاد نشان دهنده آن است.
  21
  104
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  خبرهای شاهزاده وقتی کار میشه، مثل اینکه بوی ساندیس به مشام مزدوران صادراتی میرسه و سریع میان اینورا. اینا از این میسوزن که ملت ایران میگن رضاشاه روحت شد ولی مرگ بر خامنه ای، دیگه عقده ای شدن، مثل ارباب خرفتشون خامنه ای که چپ و راست علیه خاندان پهلوی مضخرف میبافه خخ
  17
  90
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۸
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::paniranist - پراگ، چک::]. [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. اگر استخوان لیس پای منبر هستید.باشید. حرفی نیست. یک راه .که خود انتخاب.ولی اینقدر ایران ایران نکنید. آنقدر حقیر هستید. که می‌‌دانید. سخن شما هیچ ربطی‌ به ایران ندارد. وجود شما با نفرت به ایران پر شده.ولی با وقاحت انگار شب و روز. نگران ایران هستید. خرگوش خانه ما کمونیست نیست. شاید دروغ گو. شاید خوک. شاید احمق.ولی‌ شاید. دروغ گو.خوک و احمق باشد. ولی یقین دارم. مرید ریش مقدس نیست.می‌ دانید .که دروغ گو‌ها .پسترین و ترسو‌ترین نمونه بشر هستند. چون تحمل شنیدن حقیقت را را ندارند. کافی‌ است به ۴۲ سال گذشته ایران نگاه کرد.یک ایرانی واقعی .کسی‌ که درد ایران دارد، بدترین دروغ گو دنیا است.همین یک دلیل.کافی‌ است. برای شناخت شما. ایرانی‌‌ها کاذب.
  14
  65
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۵
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  [::paniranist - پراگ، چک::]. ببین پنیر ....است جان یک دفعه سر از براتیسلاوا درمیاری یک دفعه هم از پراگ!! لااقل طرز نوشتنت رو عوض کن که کسی متوجه نشه که چند صد تا آی دی داری بعد هم برو بشین توی یک تشت آب یخ
  14
  37
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. یه آدم چاله میدونی و بی شخصیتی هستی تو همه کامنتهات یا از ....میگی یا .....و رو میکنی
  33
  11
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. خوب حالا به تو چه؟ ادرس چاله میدون رو میخوای پاشی بیای؟ با شماها باید گفت....
  8
  20
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. تو دوباره سنگین زدی تو رگ شروع کردی . شعر گفتن؟ گفتم که اول بنویس بعد بِکِش
  25
  7
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. [::grizzly - برلین، آلمان::]. به به گریز علی جان(زرتشتی جان) خوبی داداش ؟ .
  23
  7
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  توی موساد بهتون آموزش دادن یهویی از سه تفنگدار بپرید برید سراغ مریدان و سپس برید تو مترو مخ بزنید
  22
  10
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  گریس علی جان یخورده از اون گریست بزن در......موقع سرفه صدای ترامپت تولید کنی
  22
  7
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان
  امیدوارم ابن بار مردم ایران خودشان آینده خودشان را تعیین کنند نه با کودتای انگلیس که خانواده تو را با کودتا سرکار آوردند یا انگلیس و آمریکا که بعد از سالیان سال پرورش خمینی این ملاها را بلای سر مردم کردند
  15
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  هانی‌ از اسلو .خودم از نروژ کجا هستی‌ ؟ این پان ایرانیست یک خودم دیگر از من و از شما و از این دوست Sabokbalam پیدا کرد. از قرار معلوم این grizzly .ما هستیم.تا به امروز ۴ نفر شدیم. که خودمان هستیم. من که دیگر درک نمی‌‌کنم. چند تا خودمان هستیم؟ شمردید ؟ پیش او هم نیستیم. که زمانی‌ هزیان می‌‌گوید. با دست به پشتش. تا خفه نشود. اگر کسی‌ از خدا سخن. می‌‌گویند مذهبی‌.اگر آقا از امتش سخن.منظور شوتی
  5
  11
  ‌چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. مستی ؟؟ گیجی ؟؟ چی نوشتی؟ « ادرس چاله میدون رو میخوای پاشی بیای؟ با شماها باید گفت....» بی سوادی ؟؟ چی نوشتی آخه ؟! تو که سواد دو تا جمله سرهم کردن رو نداری چرا میای اینجا خودتو مضحکه میکنی ،
  6
  3
  جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۲
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. چیش رو نفهمیدی؟ میگی چاله میدون، میگم ادرس میخوای پاش بیای پیشم چاله میدون؟ نه مستم و نه گیج. فقط میدونم عین شماها شخم اخوند گوشه لپم نیست
  5
  6
  جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۷
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  حتما کورس کمک‌های اولیه رو رفته، از اونا الهام گرفته.
  18
  3
  جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. چرا هست گوشه لپت هست، اگه نبود انقدر اشغال و بی ادب نبودی
  6
  5
  شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. ظاهرا تو داری ازشون ارتزاق میکنی و انداختی گوشه لپت خیس بخوره. عقده میلیونر بودن هم داری. 😅 ببین با این فرمون خیلی باید واکس بزنی که میلیونر بشی
  2
  3
  شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  بعیدبنظرمیرسه،چون اینها توی اعتراض آبان برای اولین بار تونستن اینترنت رو کامل قطع کنن،و از پشت بامها به رگباربستن ملت رو.قبلا اصلا نمی تونستن،تازه به کنترل کامل رسیدن
  4
  0
  شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  با توجه باینکه روحانی جماعت کلا با تکنولوژی مشکل دارند بدلیل بیسوادی و بی شعوری و همیشه مخالفت میکنند زیرا میترسند که این وسایل اختراع شده خدا را از مردم و مردم را از آنها میگیرد
  1
  7
  یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  امیدوارم که تلاش ملت به هر صورت و ملاقات های شما بی اثر نباشد و شاهد نابودی این رژیم متعفن باشیم ..
  0
  8
  یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.