مداح نزدیک به خامنه ای : تظاهرات در شهرهای ایران به دلیل تعطیلی عزاداری است

ایران وایر :«منصور ارضی»، از مداحان نزدیک به «علی خامنه‌ای»، به شدت از دولت «حسن روحانی» به دلیل تعطیلی مراسم عزاداری سال گذشته انتقاد کرده و تظاهرات اعتراضی در شهرهای ایران را به دلیل تعطیلی مراسم سینه‌زنی دانسته است.

ارضی روز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ در همایش مجازی هیات‌های برگزیده کشور گفته است: «هیات‌ها را هم نمی‌توان تعطیل کرد زیرا فعالیت آن‌ها در گرو سلامت معنوی مردم است. تظاهرات‌هایی که این روزها در شهرهای مختلف و حتی تهران ایجاد شد، ناشی از چیست؟»

ارضی از دولت روحانی خواسته است که به دلیل تعطیل کردن برخی جلسات روضه در سال گذشته، استغفار عملی کند. منصور ارضی هیات‌های سینه‌زنی ماه محرم را «رکن اصلی» جمهوری اسلامی خوانده و تصریح کرده است هر نظامی که ارکان اصلی‌ آن تعطیل شود، کارش تمام است.

او گفته است که مداحان نباید به دنبال برگزاری مجازی عزاداری محرم باشند: «این جلسات میدان مبارزه ما است.»

ارضی خطاب به مداحان گفته است که خامنه‌ای در دوران کرونا مجالس روضه‌اش را تعطیل نکرد و به تنهایی در این مراسم شرکت کرد.

او افزوده است: «نباید شل بگیریم که فرد در خانه بنشیند و روضه بخواند و دیگران مجازی مستمع باشند.»

این مداح محبوب علی خامنه‌ای هم‌چنین حسن روحانی را به خیانت به مراسم عاشورا متهم کرده و گفته است: «دولت روحانی بلیت سفر به ترکیه، مغولستان و... را ارزان کرد تا کربلا تعطیل شود. آن‌ها خائن بودند. ما باید بایستیم و با حضور تمام نیروها، زنده جلسه بگیریم و سینه بزنیم تا یک سال غفلت در سال قبل را جبران کنیم.»

این اظهارات از سوی این مداح نزدیک به حکومت ایران در حالی بیان می‌شوند که همه‌گیری کرونا در ایران از کنترل خارج شده است و کارشناسان پزشکی نسبت به برگزاری تجمعات مذهبی در ماه محرم هشدار داده‌اند.

امروز «ایرج حریرچی»، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش‌بینی کرد که تا یک ماه و نیم آینده آمار رسمی تعداد روزانه مرگ بر اثر کرونا به ۶۰۰ و حتی ۸۰۰ نفر خواهد رسید.
+3
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  منظورش کاسبی خودش هست که تعطیل شده
  2
  39
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۱
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  از کوزه همان برون تراود که در اوست..نزدیکان یه آخوند روضه خون عقب افتاده ای مثل خامنه ای انگل باید هم یه مشت لمپن لات بی سروپای بی سواد و روضه خون باشن که بویی از شرف و انسانیت هم نبردن. یه مشت تازی زاده بی همه چیز دور هم جمع شدن و کشور بزرگی مثل ایران در دستان نجسشون هستش و یه مشت عقب مونده هم ماله کشی اینها رو میکنن.
  3
  21
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۰
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  این بیچاره بخت برگشته ترسیده چون بزینسش کساد شده از این مراسم اگر پول در نیاره که خودش و خانواده اش از گرسنگی باید برن گدایی و خود فروشی. تا خر هست خر سوار در نمی ماند. امیدوارم مردم یه مشت محکم تو دهنش و یه اردنگی محکم تو ما تحتش بزنند با نرفتن. میخواهین برین بگین حسین و اسب حسین تشنه شهید شدند خب الان مردم خوزستان تشنه هستند به داد آنها برسید. لاشخورهای اجنبی بی هویت. باید اینها را شوتشون کرد تو کشورشون عراق.
  3
  24
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۵
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن
  خاک بر سر کسی که هنوز نفهمیده عزاداری برای حسین عرب یعنی قاتل اجداد ایرانیان نه تنها بی معنی است بلکه حماقت و عقب ماندگی است و یه عده هم از این اعتقادات پوچ سواستفاده میکنند در جهت سواری گرفتن از مردم
  6
  23
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۷
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  با همین دروغها و وارانه جلوه دادن اوضاع و البته با قتل و ترور توانسته اند ۴۳ سال دوام بیاورند. اسلام با عشق و محبت گسترش پیدا نکرد.
  3
  24
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  تریلی ۱۸ چرخ تو اونجای آدم دروغگو
  1
  24
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۹
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان
  منم به خاطر اینکه نمیتونم عذاداری کنم خیلی گریه کردم و دارم میرم تظاهرات😂😂😂😂😂
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.