اگر شیطان بخواهد انسان ها را گمراه و برایشان کتابی بنویسد، آن را چگونه خواهد نوشت؟

سایت بالاترین : "از شیطان پوزش می‌طلبیم! نباید فراموش کنیم که ما فقط یک طرف داستان را شنیده‌ایم؛چون تمام کتاب‌های آسمانی را خدا نوشته ."
چه کسی می تواند به این سئوال پاسخ دهد؟

شما که شیطان را چیزی برای فریب و گمراهی انسان ها می دانید به ما بگویید:

اگر شیطان بخواهد انسان ها را گمراه کند و برایشان کتابی بنویسد، آن کتاب را چگونه خواهد نوشت؟

آیا می گوید: من شیطان هستم و این کتاب من است و شما باید از آن پیروی کنید؟ و یا اینکه برای فریب شما می گوید: من خدا هستم و این کلام من است...
قدرت خدا بیشتر است یا شیطان؟

اگر قدرت خدا بیشتر است، چرا بعد از 9 هزار سال و با فرستادن بیش از 124000 پیامبر به زمین هنوز نتوانسته صلح و آرامش را فراهم کند؟
مسلمانی به یک زرتشتی گفت:

چرا مسلمان نمی شوی؟

گفت: اگر خدا بخواهد می شوم.

مسلمان گفت: خدا می خواهد ولی شیطان نمی گذارد.

زرتشتی گفت: من تابع قوی ترین آنها هستم حالا که شیطان قوی تر است!

شما اعتقاد دارید که شیطان وجود دارد و وظیفه شیطان، حیله و فریب انسان هاست. از کجا معلوم که شیطان پیامبران را فریب نداده باشد و خود را جای خدا معرفی نکرده باشد؟ بعد از هزاران سال مشاهده می کنیم که انسان ها به اسم دین کشتار می کنند، سنگسار می کنند و کل کره زمین را جنگ و نفرت فرا گرفته!؟

اگر خدا می خواست که انسان ها را هدایت کند، تنها با فرستادن یک مورچه به زمین می توانست صلح و آرامش را به ارمغان آورد.

اگر شیطان در زمین حکومت می کرد چه می گفت:

می گفت: در راه شیطان کشتار کنید و اگر به دین شما روی نیاوردند: بکشیدشان ومالک زنانشان در جنگ شوید. میگفت: هر که با شیطان نباشد گردنش را بزنید و انگشتانش را قطع کنید، دستها و پاهایشان بر خلاف جهت بریده شوند.

می گفت: زنانی که از شما نافرمانی دارند را با زدن تنبیه کنید و زنانی که به شما خیانت کرده اند را در زمین چال کنید و با سنگ آنقدر بزنید تا کشته شوند....
مگر شما مسلمانان نمیگویید باید تعقل کرد.

مگر لازمه تعقل شک و تردید نیست؟

پس چرا شک نمیکنید؟

میدانید چرا شک نمیکنید، چون شیطان در کتاب قرآنش گفته شک در دین از گناهان کبیره است.

هیچ کس به اندازه شیطان از وجود خدا آگاهی‌ نداشت و هیچ کس به اندازه شیطان به خدا نزدیک نبود و هیچ کس به اندازه شیطان به هوشمندی، عظمت و قدرت خدا ایمان نداشت ولی‌ در آخر، شیطان برای خدا تَرِه هم خُرد نکرد و از اطاعت سر باز زد

میدانید چرا؟

چون افسانه خدا و شیطان و کتابهای آسمانی سخن انسان است که با بی خِرَدی شروع شد و با بی خردی ادامه دارد...
+86
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  البته این متن معقولی بود اما برای تعقل بیشتر باید از مومنین پرسید خدایی که به هر چیز عالِم است خبر نداشت که شیطان چه عاقبتی خواهد داشت؟ ... مرض خلق کردن به تنبانش افتاده بود که برای خود و اینهمه مخلوقات دیگر دردسر درست کند؟ و اگر بگویند که خدا ما را امتحان میکند، باز باید پرسید مگر دیوانه شده؟ نتیجه امتحان را نمیداند؟ یا دوست دارد با مخلوقاتش بازی کند؟ شما اگر خدا بودی اجازه میدادی که یک کودک دو ساله از بیماری بمیرد؟
  5
  70
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۴
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  دقیقا موافقم. از این کتابهای شر و ور زیاده مثل حلیه المتقین و رساله های بچه بازی آخوندهای کلاش. ذره ای تعقل. خدا به انسان عقل و خرد داده تا بیاندیشد ولی انسانهای کلاشی با عنوان مرد خدا و "آیت ملا" با وعده های تهی و بلیت مجانی اتوبوس ملتی را فریب میدهند و بسوی رذالت و بدبختی سوق میدهند. لب کلام, بیاندیشید و قبل از هر کاری به اخلاق و انسانیت فکر کنید و خود را در ان وضعیت قرار دهید قبل از اینکه تصمیم بگیرید. انسان جزئی از خداست. بیاندیشید بیاندیشید و بیاندیشید و اعتماد به قران و انجیل و تورات و غیره تحت نام کتابهای آسمانی نکنید. قطعا برای انسانهای متفکر خیرخواه و بشردوست حتا اگر خطایی مرتکب شوند کیفری در کار نخواهد بود.
  6
  56
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۹
  ۴۹
  آهنگ رهایی - وایاکیل، اکوادور
  کتاب شیطان در دل انسان هست همه کتب الهی بعد از پیامبر مربوطه نوشته شده با اندیشه میتوان گوهر را از سنگ بی ارزش جدا کنیم چرا همیشه خدا و شیطان را در کفه ترازو می گذاریم
  4
  17
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دقیقا سلمان رشدی درست گفت که اکثر ....شیطانی و بدآموزی دارند
  2
  23
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۷
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  اصلا خدایی وجود‌دارد ؟ یا فقط شیطان است ؟
  1
  25
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  اگر به مقیاس امروز. می‌‌توان گفت. کتاب شیطان،رساله امام است. بخوانید. درک می‌‌کنید. شیطان در مقابل امام .پشیزی نبود.گذشته از این پرسشی از این ارشادی ها، اعتقاد که خدا همه چیز را می‌‌بیند. و بر رفتار ما نظارت دارد. .مگر شیطان را از بهشت بیرون نکرد. پس چگونه دوباره بر گشت به بهشت و آدم را فریب داد؟ از در مخفی‌؟ این چه پروردگار است.که قادر نیست .باغ خود را کنترل. مثل دروازه شیمران.هر کسی‌ می‌‌خواد وارد و خارج.گذشته از این شیطان چکار کرد؟ به آدم و هوا یاد داد، سکس چیست. پس چرا از رسول شما .تا خود شما اینقدر برای سکس جان می‌‌کنید؟ حتا از مکتب قرآن هم گذشت نمی‌‌کنید.
  4
  20
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۳
  ۳۷
  megaman - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  کتاب شیطان : کتاب و تعلیمات برای یک قوم جاهل 1400 سال پیش میاورد به عصر جدید و با ایات ان مردم هدایت میگرد! . اتومات همه چیز شیطانی میشد!
  1
  15
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. هیچکدام!.
  0
  8
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. تفسیر شیطان‌را در بعضی انسان‌ها دیده ام اما تفسیر خدا را در هیچکدام‌ندیده‌ام . پس خدا احتمالا وجود‌ندارد.
  0
  4
  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.