آیا کمیته بین‌المللی المپیک مدال طلای جواد فروغی را پس خواهد گرفت؟

جواد فروغی با مدال طلای تیراندازی المپیک توکیو
دویچه وله :درخواست برخی از نهادهای فعال حقوق بشری از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پیرامون تعلیق مدال طلای جواد فروغی به علت فعالیت وی در سپاه پاسداران، همچنان ادامه دارد. آیا IOC این مدال را پس خواهد گرفت؟

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در پی موج شدید انتقادات به فعالیت و عضویت جواد فروغی، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حال بررسی مستندات در زمینه اثبات عضویت این تیرانداز در این نهاد نظامی است. فروغی  در رشته تیراندازی با تپانچه  ۱۰ متری در المپیک توکیو مدال طلا کسب کرد.

برخی از نهادهای فعال در دفاع از حقوق بشر مانند کارزار "اتحاد برای نوید" از IOC خواسته‌اند تا تحقیقات اخلاقی را آغاز کند و نشان طلای المپیک توکیو را که جواد فروغی در ماده تپانچه بادی ۱۰ متری به دست آورده است، به حالت تعلیق درآورد.

کمپین "اتحاد برای نوید" در نامه‌ای که برای کمیته بین المللی المپیک فرستاده، اظهار داشته است: «اعطای مدال طلای المپیک به جواد فروغی، تیرانداز ایرانی، نه تنها فاجعه‌ای برای ورزش ایران بلکه برای جامعه جهانی و به ویژه اعتبار کمیته بین‌المللی المپیک است. فروغی ۴۱ ساله یکی از اعضای قدیمی یک سازمان تروریستی است.»

گفته می شود فروغی در سوریه به عنوان پرستار برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ایالات متحده آمریکا آن را یک سازمان تروریستی می داند، چندین سال فعال بوده است.

آیا احتمال پس‌گرفتن مدال طلای جواد فروغی به علت عضویت و فعالیت وی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد؟

سردار پاشایی، عضو کمپین "اتحاد برای نوید"، قهرمان پیشین کشتی جوانان جهان و آسیا و مربی سابق تیم‌های ملی کشتی ایران یکی از نویسندگان تقاضانامه به IOC برای تعلیق مدال طلای جواد فروغی است.
+88
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  من فکر نکنم‌این‌کار باعث خوشحالی کسی بشود ! در هر صورت ما از این آقای فروغی چیزی نمیدانیم‌و‌هستند کسانی که‌در سپاه با رژیم اخوندی مخالف هستند، شاید این بابا از آنها باشد . این کار مانند مسابقه کیمیا و ناهید است . دو طرف ببرند یا ببازند بضرر ایران است.
  61
  19
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  تیرخلاص زنی از قیافه اش میباره‌. اگر انسان بود مدالش را به خامنه ای قاتل و ایرانخرابکن تقدیم نمیکرد.
  8
  72
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  مدال را مگر میشود پس گرفت. شما کدام مال و منالی به یک‌سپاهی دادید که بشود پس گرفت. خوردند یک لیوان اب هم‌روش. مگر اسما پس بگیرند که انهم مسخره است. انگیزه ورزشکاران به این مدال هست. نباید فکر کنند کسی بعد از کرفتن مدال ان را پس میگیرد. این تروریست هم‌ مایه شرمندگی ماست چه با مدال چه بی مدال.
  5
  50
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.