رتبه گذرنامه ایران هم سطح با سریلانکا

قدرت گذرنامه ایران در میان ۱۱۶ کلاس گذرنامه، ۱۰۵ است. این کمترین قدرت گذرنامه در منطقه است. اما قدرت گذرنامه ایران با کدام کشور همتراز است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس شاخص سنجش قدرت گذرنامه، در میان ۱۱۶ کلاس گذرنامه، ایران در رتبه ۱۰۵ و همتراز با کشور سریلانکا قرار دارد.

ایرانیان می‌توانند بدون ویزا فقط به ۴۲ کشور سفر کنند. بر این اساس از مجموع ۱۹۹ کشور مورد بررسی در این شاخص، قدرت گذرنامه ۱۸۳ کشور، بالاتر از ایران است.

براساس گزارش اخیر رصدخانه مهاجرت ایران، قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ متعلق به کشور‌های ژاپن، سنگاپور، آلمان و کره جنوبی به صورت مشترک است. نفوذ گذرنامه این کشور‌ها به ترتیب ۱۹۳، ۱۹۲ و ۱۹۱ است. در این میان کشور‌های امریکا و بریتانیا با نفوذ گذرنامه ۱۸۷ در رتبه هفت و همتراز با کشور‌های بلژیک، نیوزیلند و سوئیس قرار دارند.

کشور‌های همسایه ایران از جمله امارات متحده عربی در رتبه ۱۵، ترکیه ۵۶، قطر ۵۹، کویت ۶۰ و بحرین ۶۸، عمان ۷۰، عربستان سعودی ۷۱، آذربایجان ۸۰ و ارمنستان ۸۴ قرار دارد.

شاخص قدرت گذرنامه نشان می‌دهد که دارنده گذرنامه هر کشور بدون ویزا به چند کشور جهان می‌تواند سفر کنند.
+15
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  زمانیکه رتبه گذرنامه ایرانی با اون الله خرچنگ گونه بر روی جلد آن به بی اعتبارترین رسید ، زمانیکه آخرین قطره آب در کشور ما بخار شود و‌کل ایران به صحرای عربستان تبدیل شود ، و کل حیوانات و پرنده‌گان و حتی ماهیان خلیج فارس نیست و نابود شدند ، شاید این تازی پرستان پلید و مزدوران فاطمیون ، ثارالله و حزب الله و لعنت الله دست از پیکر ایرانزمین بردارند ، نفرین و لعنت بر شما مرتجعین و اون هندی زاده که جز ویرانی هیچ ارمغانی بر این کشور نداشتید
  4
  30
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.