چه بخشهایی از ایران زیر پوشش اینترنت ماهواره ای ( استارلینک) قرار دارند

اینترنت ماهواره‌ای پدیده جدیدی نیست و اکنون نیز شرکت‌هایی نظیر ویاست و هیوزنت این خدمات را ارائه می‌دهند و برای نمونه، هیوزنت ۱/۳ میلیون مشترک در امریکا دارد.

اکنون اما؛ استارلینک قرار است جهانی باشد و ازلحاظ تئوری قابلیت سرویس‌دهی- جغرافیایی خاصی را دربرنخواهد داشت و فراگیر است.

استارلینک باتوجه‌به تعداد ماهواره‌ها، پهنای باند گسترده‌تری خواهد داشت و درنتیجه به کاربران بسیار بیشتری سرویس ارائه خواهد شد.

استارلینک سرعت بسیار بیشتر و تأخیر بسیار کم‌تری نسبت به دیگر اینترنت‌های ماهواره‌ای را قرار است دارا باشد.

تا پیش از پروژه استارلینک، نزدیک به ۱۵۰۰ ماهواره فعال در مدار زمین وجود داشت. ولی اکنون، اسپیس ایکس قرار است بیش از ۲۵ برابر کل ماهواره‌های کنونی در مدار زمین، ماهواره به فضا بفرستد.

استارلینک تنها پروژه اینترنت ماهواره‌‌یی در حال گسترش نیست و رقبای استارلینک که از لحاظ نظری می‌توانند سرویس اینترنت قابل مقایسه‌یی ارائه دهند؛ وان وب و پروژه‌ی کایپر آمازون است و قطعا شرکت‌های دیگری نیز افزوده خواهند شد.

رئیس و مدیر ارشد عملیاتی اسپیس ایکس پیشتر گفته بود که شرکتش قصد شکستن قوانین کشورها را ندارد و به‌همین جهت، کشور به کشور و دولت به دولت برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌یی درحال مذاکره هستند!

ایلان ماسک در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ مارس ۲۰۲۱ در پاسخ به توییت یک کاربری ایرانی درباره امکان استفاده ایرانیان از اینترنت ماهواره‌یی استارلینک نوشت: «تا جایی که بتوانیم پشتیبانی می‌کنیم»
آدرس استارلینک https://www.starlink.com
+78
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  یک زمانی جرج بوش می گفت ملاها روی رادیو می تونند پارازیت بیندازند، روی تلویزیون ماهواره ای می تونند پرازیت بیندازند ولی اینترنت را هیچ کاری نمی تونند بکنند! حالا دیدیم که از همون موقع، اینترنت را هم اینها تونستند فیلتر کنند چون خود آمریکا و یهود، چین را در دنیا مامور خرابکاری عمدی بقصد فروش محصولات جدیدترشون گماشته. این استارلینک هم یک استثمار دیگری است مثل همینی که بهش آلوده مون کرده اند. آدمها را از ارتباط سالم با هم انداخته اند، همهء ما را مثل حیوان بقتل می رسونند که بنشینیم خونه پشت کامپیوترهای این چرثومه ها، از ارتباط افتاده ایم، از ازدواج افتادیم، از معنویت افتادیم از همه چیز مردم دنیا را انداخته اند، دریده گی و بی مسئولیتی را اخلاق پسندیدهء زنها کرده اند، ذهنهای ما رو هک می کنند: هر چی فکر در سرمان می آید 2 دقیقه بعد اطلاعات دقیقش روی صفحه کامپیوتر مون دیده میشه! فقط بخاطر اقتصاد کثافت حریصانهء شون. در هیچ جا، هیچ چیز انسان امنیت نداره از دست این جماعت بی شرف چشم آبیِ بی خدا. دیگه هیچ راهی باقی نگذاشته اند جز کشتار علیهشان. زیر سنگ این بیشرفها را باید پیدا کرد ....
  122
  31
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۰
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. کاملاً درست میگی ولی همین وسیله میتونه یک وسیله مناسب هم باشه علیه خودشون اگر کاربرها در استفاده ازش ماهر بشوند
  12
  34
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۴
  ۳۶
  Dorna shah - چابهار، ایران

  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. خیلی فکرت روشنه ، نمونه کامل یه پرورش،یافته جمهوری اسلامی . با همین فرمون برو جلو ، به جز این هم نمیتونی باشی ، چون اینجور چیزا درک و انصاف میخواد که شما پرورش یافتگان ایدئولوژی حالا هر نوعیش از شیعه و سنی و ده و شیش و سه امامی و کمونیسم و راسیسم و هر کوفتی میخواد باشه نمیتونید ازش بهره ای داشته باشید چرا که اگر تفکر و تحقیق و انصاف داشته باشید دیگه نمیتونید به این عقاید باور داشته باشید و بهش پایبند
  21
  53
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
  ۴۵
  گفتگو - منچستر، انگلستان
  موندم اگر این واژه "چرثومه" نبود اینا چی میخواستن بلفور کنن؟!!. لااقل مینویسین هم درست بنویسین؛اون جرثومه است نه چرثومه!
  8
  19
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. با بیشتر حرفهای شما موافقم دوست گرامی، فقط در نتیجه گیری تندروی میفرمایید، به کشور ژاپن نگاه کنید، توسط همین چشم آبی ها اشغال شد بعد از جنگ جهانی دوم تقریباً نابودش کردن، الان نگاه کن،با صنعتشان و سخت کوشی ،غربی ها رو به تعظیم واداشتند، مهمتر از همه اینکه فرهنگشون رو به خوبی حفظ کردند، و اخلاق و احترام حرف اول رو میزنه، اگه توشون بری به خوبی میفهمی که به قشنگی خودشون رو حفظ کردن، در عین حال تکنولوژی هم کار خودش رو میکنه، در واقع یه حکومت فاسد می‌تونه این زنجیره پیشرفت را حفظ کنه یا نابودش کنه، حکومت‌های فاسد و وابسته ، سعی به تخریب فرهنگی و اخلاقی جامعه میکنند، اقتصاد را رانتی و مافیایی میکنند، و کشور را از درون نابود میکنند، این وظیفه مردم آگاه هست که جامعه رو از این خواب کشنده خارج کنند، ......داستان بلندی هست
  3
  11
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. اسمت سیف الله بود بهتر بود ابوالفضل هم البته خوبه. بسیجی عربپرست با نام کاربری ایرانی مهرداد؟؟؟
  7
  15
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.