درگیری معترضان با نیروهای امنیتی و پلیس در تئاتر شهر + ویدیو

حضور نیروی انتظامی در تجمع مقابل تئاتر شهربی بی سی :تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد تجمع مردمی در مقابل تئاتر شهر تهران برای اعلام همبستگی با مردم خوزستان به خشونت کشیده شده است.

در ابتدا شماری از شهروندان برای ابراز همبستگی با مردم خوزستان مقابل ساختمان تئاتر شهر ایستاده و دست می‌زدند و سرود می‌خواندند. نیروی انتظامی هم در میان آنها دیده می‌شد. اما ظاهرا در پی اقدام ماموران امنیتی برای بازداشت تجمع‌کنندگان، جو اطراف پارک شهر متشنج شد.

تصاویری که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان دهنده شلیک گاز اشک‌آور در خیابان‌های اطراف تئاتر شهر تهران است.

امروز شماری از هنرمندان در فراخوانی خواستار تجمع در مقابل تئاتر شهر شده بودند.

تجمع‌کنندگان در حمایت از خانواده کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ و همچنین مردم خوزستان در مقابل تئاتر شهر دست می‌زدند و شعار می‌دادند "آبان فرزند ندارد، خوزستان آب ندارد"، "از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد" یا "کشور آب ندارد، فشار ادامه دارد."

فیلم‌های ضبط شده با موبایل در مرکز تهران نشان می‌دهد که شماری از تجمع‌کنندگان فریاد می‌زنند "مرگ بر جمهوری اسلامی" و همزمان از دست ماموران امنیتی فرار می‌کنند.

در تصاویر همچنین شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی ایران شنیده می‌شود.
تظاهرات مردم خوزستان در اعتراض به بی‌آبی از شب پنج‌شنبه ۲۴ تیرماه در شهرهای مختلف این استان آغاز شد و به تدریج در طول چند روز گذشته به سایر شهرها هم کشیده شد.

دیروز ناآرامی‌هایی در تهران گزارش شد. از جمله آنکه ماموران امنیتی به تجمع هواداران پرسپولیس که شعارهای تندی علیه حکومت ایران می‌دادند، حمله کردند.

همچنین شماری از مادران و زنان افراد کشته شده در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ که به نام "مادران آبان" شناخته می‌شوند در میدان آزادی تهران تجمع کردند و خواستار پیوستن سایر مردم به اعتراضات شدند. چند ساعت بعد از تجمع بیشتر مادران و زنان بازداشت شدند.
+118
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کشور آب ندارد، مزدور حیا ندارد.
  14
  67
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۱
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  اگر به افغانستان نگاه کنید یک درس بزرگ میگیرید، طالبان یک گروه مسلح پاپتی بیست سال مبارزه کرد و حالا داره به هدفش میرسه، دلیلش هم سازماندهی و همدلی بین افرادش هست آنها کسانی هستند که از کشته شدن ترس ندارند، این کارها فقط هزینه روی دوش ملت میگذاره و به دلیل افزایش هزینه کم کم ناامیدی به بار میآره، حکومت از این میترسه که به یکباره مردم مقابل به مثل کنند و هزینه رو برگردونند رو دوش حکومت واسه همین خودش و عواملش مردم رو تشویق میکنند به اعتراض مسالمت آمیز و بدور از خشونت
  7
  9
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  کشور آب ندارد آخوند شرف ندارد یا آخوند شرف ندارد که کشور آب ندارد،خوزستان آب ندارد ایرانی‌ خواب ندارد،
  6
  22
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۹
  ۳۳
  مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان
  مرگ بر اصل ولایت وقیح. اخخخخخ .. تو شرف نداشتت خا....نی. خدایا مردم با هم متحد شن به ناموسم قسم خودم تو صف اول....
  6
  22
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۸
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  خدا رحمت کند معمار تئاتر شهر را. خدا لعنت کند معمار قبر خمینی را.
  6
  30
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.