مرد ایرانی که میخواست تا نیویورک روی آب بدود در سواحل فلوریدا از آب گرفته شد

العربیه :یک دونده ایرانی سوار بر وسیله‌ای بزرگ شبیه به چرخی که همسترها روی آن می‌دوند، در حالی که در اقدامش برای طی کردن مسافت میان فلوریدا به نیویورک با دویدن روی اقیانوس اطلس با مشکل مواجه شده بود، در سواحل فلوریدا از آب گرفته شد.

به گزارش «العربیه»، چهارشنبه 28 ژوئیه 2021، رضا بلوچی قصد داشت برای جمع‌آوری پول برای امور خیریه، مسافت 1609 کیلومتری را روی آب بدود. کلانتری محلی فلوریدا به خبرگزاری «بی‌بی‌سی» گفت: «این فرد در دریا گرفتار مشکلاتی شد که او را به ساحل بازگرداند. ایشان سالم و سلامت است. گارد ساحلی آمریکا او را از آب گرفت.»

این اولین باری نیست که بلوچی قصد چنین سفر پُرخطری می‌کند. مقامات ساحلی یک بار او را در سال 2014، در حالی که قصد داشت از وسیله مشابهی برای سفر استفاده کند، در نزدیکی سنت آگوستین فلوریدا نجات دادند. دو سال بعد هم در ساحل ژوپیتر در نزدیکی پالم بیچ از آب نجات یافت.

به گزارش «میامی هرالد»، بلوچی می‌گوید که رژیم ایران وی را در جوانی شکنجه کرده است، و او اینک در آمریکا پناهنده سیاسی است. به گفته وبسایت بلوچی تحت عنوان «دوندگی با رضا»، او که دونده بوده، در جوانی از ایران خارج شد تا به یک تیم حرفه‌ای دوچرخه‌سواری در آلمان بپیوندد.

او ادعا می‌کند هفت سال در شش قاره دوچرخه‌سواری کرده و پنجاه و پنج کشور را دیده و بیش از 49700 مایل رکاب زده است. بلوچی می‌گوید که سال‌ها پیش از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شد، و در بیابان‌های جنوب این کشور گم شد. بعدها آمریکا به او پناهندگی اعطا کرد.

بلوچی پس از آخرین ماجراجویی خود به «فاکس نیوز» گفت: «می‌خواهم به مردم بگویم که اگر می‌خواهید کاری بکنید، پس بکنید. کاری به حرف این و آن نداشته باشید. دنبال رویاهای‌تان بروید.
+92
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  متأسفانه امراض روحی همانند جسمی قابل مشاهده نیستند که براحتی مداوا شوند.
  203
  40
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  احتمالا برای رفع تشنگی و گرسنگی، آب و خوراک همراه خود دارد اما کسی میداند که برای نظافت چکار میکند؟
  108
  36
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بخدا سوالم جدی بود! چرا میزنید؟
  63
  34
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  امیدوارم که در همه کارهاش موفق باشه. این دفعه اگر نشد دفعه دیگه.
  4
  88
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. فکر کنم تو همون دریا کارخودشو راه می اندازد. اب شور هم هست ، قشنگ بهش حال میده
  53
  17
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. برادر گرامی، از پاسخ شما متشکرم. نمیدانم چرا منفی باران شدیم! همیشه فکر میکردم که این یک امر طبیعی باشد و برایم سوال بود که چه میکند، آیا با قایقی دنبالش هستند یا مجبور است در دریا چنان کند. در هر صورت، کاش مثل من و شما بسته بندی میکرد و به آدرس بیت رهبری پست میکرد!
  5
  21
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  حالا ایشون قصد داشته با این کار پول برای کارهای خیر جمع کنه و جیب کسی رو‌هم نزده و واسه مفت خوری و شکم چرونی اینکارو نکرده وای فک کنید هرسال کلی آدم از جاهای مختلف پیاده راه میافتن برن کربلا و مراکزی هم هستند که از بودجه عمومی پول و مرکز بهداشت و غذا و میوه میدن به اینا که مثلا پیاده دارن میرن کربلا اونجا هم میرسن فقط موضوع شکم و بخور بخور و حالا یکم گریه و فک کنید باز با پول عمومی برشون میگردونند شهرشون. فقط یک قلم شهرداری تهران دهها میلیارد تومن هزینه میکنه بماند سپاه و بسیج و انواع بنیادها و سازمانها زیر نظر رهبر که همه از بودجه عمومی میدزدند تا به بهانه این مراسم جیبهای خودشون رو پر کنند و آخرش چی میشه؟ هیچی برمیگردن روز از نو روزی از نو همون خری که بودن هستن.
  2
  25
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  خوشم میاد این مخالف های جمهوری اسلامی همه دیوانه و روان پریش هستند آخه مرتیکه ابله این چه کاری هست که کردی، احمق خواسته از همستر تقلید کنه و 1000 کیلومتر تو دریا راه بره. بیخود نیست که همتون آدمهای متوحم و خل چهل دیوانه هستید. بد بخت جمهوری اسلامی چه میکشه از دست این نادان ها خخخخ
  43
  4
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان

  فایل تقدیر است کاری را کردن و شکست خوردن به مراتب بهتر از هرگز نکردن است،رکوردهای ورزشی،اختراعات،وسایل تفریحی روی آب ووو به آسانی و یکشبه بدست نیامده.شما ناراحت مشکل روحی یا توالت رفتن این شخص نباشید،اراده ،شجاعت و پشتکارش برای من بسیار ارزش دارد.
  1
  21
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. دلت نیومد بهش پیشنهاد کنی برای حرکت در شب سولار پنل نصب کنه؟
  7
  10
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۵
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. 😂😂😂😂😂😂😂
  1
  5
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.