لو رفتن یک گزارش پزشکی مهم در آمریکا : سویه دلتا افراد واکسینه را هم مبتلا می کند

یورونیوز :بر اساس تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) که اسناد آن به دست روزنامه واشنگتن‌پست همچنین به رؤیت خبرگزاری فرانسه رسیده است، موارد ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا در این کشور به سرعت رو به افزایش است و احتمالا باعث ایجاد وضعیت «حاد» ابتلا حتی در میان واکسینه شدگان می‌شود.

در این گزارش تاکید شده که سویه دلتا «به همان سرعت گسترش عفونت‌هایی مانند آبله مرغان در حال شیوع است» و بر این اساس این ویروس را باید «یکی از مسری‌ترین ویروس‌های شناخته شده» در جهان دانست.

در این سند آمده است که شیوع این گونه، در میان افراد کاملا واکسینه شده نیز به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که «جنگ با کرونا تغییر کرده است».

نویسندگان این گزارش تاکید دارد که در وضعیت بحرانی جدید، لازم است دستورالعمل‌های عمومی برای مقابله با شیوع کرونا تغییر کند و حتی افراد کاملا واکسینه شده، در فضاهای بسته و دیگر مکان‌هایی که احتمال انتقال ویروس بالاست، از ماسک استفاده کنند.

گزارش توصیه کرده که دانش آموزان و معلمان در مدارس و کارمندان و بازدیدکنندگان در دیگر مکان‌ها، حتی با وجود واکسیناسیون کامل ماسک بر چهره داشته باشند.

تحقیقات نشان داده است که هر فرد مبتلا به سویه دلتای کرونا، می‌تواند این ویروس را بطور متوسط به ۸ تا ۹ نفر دیگر منتقل کند؛ این در حالی است که در سویه‌های قدیمی این ویروس، هر فرد آلوده بطور متوسط یک یا دو نفر دیگر را آلوده می‌کرد.

اسلایدهای موجود در این گزارش نشان می‌دهد که دیگر نمی‌توان ابتلای افراد واکسینه شده به کرونا را چیزی «نادر» توصیف کرد؛ چراکه تنها در یک هفته ۳۵ هزار مورد ابتلا به کرونا در میان ۱۶۲ میلیون آمریکایی کاملا واکسینه شده شناسایی شده است.

اطلاعات این سند در حالی منتشر می‌شود تا شمار مبتلایان به ویروس کرونا و سویه‌های آن در جهان همچنان رو به افزایش است. تا کنون بیش از ۱۹۸ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این تعداد بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۶۲۹ هزار قربانی همچنان در صدر کشورهای گرفتار به این ویروس است و هند با بیش از ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و ۴۲۳ هزار قربانی پس از آن قرار دارد.

برزیل، روسیه و فرانسه نیز در این جدول جایگاههای سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند و ایران که به ادعای وزارت بهداشت تا اکنون بیش از ۳ میلیون و ۸۵۱ هزار مبتلا و بیش از ۹۰ هزار قربانی داشته، در جایگاه دوازدهم است.
+66
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  این مطلب به عمد یا شاید اشتباها بد و غلط ترجمه شده،من الان خبر اصلی تو wasgington post رو‌خوندم،شما هم میتونید خیلی ساده گوگل کنید Washington post delta تا پیداش کنید. هیچ کجای گزارش ننوشته واکسنها روی دلتا بی اثر هستند،نوشته افراد واکسینه هم ویروس رو منتقل میکنند.و هیچ کجای گذارش ننوشته افراد واکسینه در معرض ابتلا از نوع حاد هستند.این دروغ بزرگ و خیلی عجیبیه که معلوم نیست چرا ترجمه کننده خبر به فارسی اون رو در مطلب چپونده و اینجا هم منتشر شده.این هم‌چیز جدیدی نیست،از قبل هم میدونستند افراد واکسینه میتونن وناقل ویروس باشند و یا در افراد پیر و یا دارای سیستم ایمنی ضعیف،کارایی واکسنها کمتر خواهد بود و ممکنه دوز سوم لازم باشه.
  17
  105
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  ای داد بی داد.. ان شاءالله که این بیماری از‌بین بره و همه مردم از جمله ایرانی های عزیز سلامت باشن . چه اون که فحش‌میده اینجا و چه اون که ساندیسی هست در پناه خدا باشید همگی.
  37
  30
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اینکه لو رفتن نبود، از اقوام بنده که واکسینه هم بودند دو هفته پیش مبتلا شدند اما شدت زیادی نداشت و با وجود تست مثبت و علائم نسبتا حاد همه شان بعد از تقریبا ده روز بهبود یافتند.
  11
  37
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. اما شدت زیادی نداشت......علائم حاد؟؟؟تکلیف را روشن کن 🤣🤣🤣
  13
  24
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
  ۳۲
  aminjarrahi - تهران، ایران
  من و دوستم که واکسن فایزر (۲ دوز) رو دریافت کرده بودیم گرفتار سویه دلتا شدیم ولی شدتش کم بود در ترکیه ازمایش کرونای ما منفی شد اما تمامی علائم رو داشتیم
  6
  5
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خدا را شکر خوب شدن. شدت زیادی نداشتن ولی حاد بود یعنی اوضاع خراب بود. یعنی‌خوب‌بودن ولی خیلی مریض بودن؟. بنده رو از‌کالیفرنیا تا خلیج فارس نگران کردی.
  5
  5
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹
  ۴۵
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک
  من هم گزارش اصلی را خوندم و تعجب می کنم چطور این سایت بعصی وقت ها این قدر بی نظم عمل می کنه
  4
  18
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. عرض کردم نسبتا حاد، البته مچگیری سرکار هم بجا بود!
  5
  2
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  این افرادی معدودی که به کامنت من منفی زدن،آیا دلیل و مدرکی هم برای مخالفت دارند که منفی زدن؟ چون با حقیقت و واقعیت نمیشه الکی بی مدرک مخالفت کرد (فقط احمق ها و ابله ها اینکار رو‌میکنند) ، اصل مقاله موجود هست البته اگر سواد خوندن انگلیسی داشته باشید که میدونم‌ اکثرا ندارید 😉
  6
  17
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  Nakamichi - لندن، انگلستان، محسن ۵۵ - گنت، بلژیک. داداشها ی پر مدعا، خوب معلومه که شعر خوندین! و اصلا توجهی نکردین! چون تو گزارشه میگه:One of the slides states that there is a higher risk among older age groups for hospitalization and death relative to younger people, regardless of vaccination. خوب متوجه که شدید؟ اینو هم از مقاله واشینگتن پست کپی کردم!https://www.washingtonpost.com/health/2021/07/29/cdc-mask-guidance/
  13
  3
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. این رو که توی کامنتم اشاره کردم.افراد پیر و کسانی مه سیستم ایمنی ضعیف شده دارن،همیشه میدونستند که واکسن اور بخشی کمتری در اونها داره. شما بگو کجای مقاله نوشته که سویه دلتا،واکسن رو بی اثر میکنه و برای افراد کامل واکسینه مرگبار هست؟
  0
  1
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  موضوع اینه دراما و اخبار بد همیشه بیشتر کلیک و توجه جذب میکنن و در نتیجه درآمدزا تر هستن! حالا بعضی ایرانیها دیگه یک قدم هم جلوتر رفتن و با ترجمه دروغ و انتشار مطالب کاملا جعلی و فیک هم که شده سعی میکنند از آب کره بگیرن.
  0
  2
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  Nakamichi - لندن، انگلستان. استاد ترجمه اش‌میشه : . یکی‌از اسلاید ها نشون میده که برای‌افراد با گروهای‌سنی بالاتر خطر بستری شدن و مرگ بیشتر از گروهای سنی‌جوانتر هست بدون ارتباط به وضعیت واکسینه شدن! یعنی با سویه دلتا واکسن تقریبا پشم!. به زبان ساده چه واکسن زده باشی و نزده باشی شانس‌اینکه خدای نکرده وضعیتت با سویه دلتا بحرانی یا منجر به فوت بشه بالاست! یعنی آستین رو بزن بالا برای دوز‌ بوستر! . البته با توجه به تجربیات شغلی گذشته بنده این احتمال رو از‌ اول کرونا میدادم‌ و دوستان و خانواده هم الان معترفند. البته دوز بوستر هم در راهه، ولی متاسفانه کویید با ما خواهد ماند! . نهایتا مثل واکسن آنفلونزا فصلی و سالی خواهد شد تا ویروس مرگباری خودش رو‌به تدریج از دست بده و اصطلاحا اهلی بشه! . این اتفاق در تاریخ بشری بارها اتفاق افتاده، دلیل اصلی اش هم جهش‌های سریع ویروس هست به زبان ساده! . البته بنده تخصص پزشکی ندارم ولی در محل کار سابق با این موضوعات سر و کار داشتم.
  0
  0
  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.