شهروند بندرعباسی در حمایت از خوزستان : مردم نترسید یک جان داریم که برای وطن است

عصر روز جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰، شهروندی در بندرعباس در اقدامی شجاعانه فراخوان به تجمع و حمایت مردم از مردم خوزستان نمود. وی در میدان ۱۷شهریور (شهربانی سابق) مقابل «مجتمع فرهنگی ستاره شهر» ایستاده بود. وی سپس با صدای بلند دیگر همشهریان خود را به تجمع برای حمایت از اعتراضات مردم خوزستان فرا می‌خواند.

او خطاب به مردم حاضر در صحنه می‌گفت: «مردم این تجمع برای مطالبه‌گری شهرمان است. بیایید و به ما بپیوندید. مردم نترسید، از چه چیز باید بترسیم؟ یک جان داریم که برای وطن است.»

او خطاب به نماینده شهر گفت: «این نماینده شهر کجاست؟ چرا نمی‌آید که به ما پاسخگو باشد؟ چرا فاضلاب را در دریا رها کرده‌اند؟ دریا ملی است. دریا ملک شخصی نیست. چرا ماهی‌های دریا را خالی کردید؟ مگر ملت چه گناهی کردند؟ در ۸ سال جنگ پای شما ایستادند و از جیب خود هزینه کردند. چرا کسی به فریاد ما نمی‌رسد؟»

وی همراه با نفرات حاضر در صحنه هدف خود را که همبستگی با مردم خوزستان بود فریاد زده و شعار میدادند:  «هرمزگان، خوزستان، اتحاد اتحاد.»

شهروند اهل بندرعباس که در فلکه شهربانی این شهر مردم را به تجمع اعتراضی فرا می‌خواند، ساعتی بعد توسط نیروهای اطلاعات دستگیر شد. مأموران امنیتی، فرد دستگیر شده را کشان کشان با خود برده و سوار خودرو نموده و به بازداشتگاه بندرعباس بردند.

روز جمعه ۸ مرداد، پانزدهمین روز از شروع اعتراضات مردم خوزستان بود. در طی این ۱۵ روز شهرهای زیادی در خوزستان بپا خواسته و در اعتراض به تضییع حقوق خود فریاد زدند.

این اعتراضات در روزهای سوم به بعد، به استان‌های دیگر کشور نیز گسترش یافت و شهرهایی در ۱۶ استان کشور به حمایت از مردم خوزستان برخاستند.

با اوج‌گیری اعتراضات مردمی در شهرها و گسترش آن به استان‌های دیگر، دیکتاتوری حاکم بر کشور، در بسیازی شهرها وضعیت حکومت نظامی برقرار کرده است. در شهرهایی مانند اهواز، ایذه، سوسنگرد، الیگودرز، تبریز و کرج، نیروهای زیادی از یگان ویژه را مستقر نموده‌اند.
+54
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  "گرفتنش، بردنش، ببینین"، خاک بر سرتون با این حمایت کردنتون. فردا که تو لوله‌های آب شهر شما هم اسهال جاری شد، من هم همین کلیپ رو یک بار دیگه تماشا می‌کنم و میگم افسوس.
  3
  44
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۹
  ۵۱
  ferdosirani - تهران، ایران

  .....به غیرت بقیه حاضرین، امید دارم که روزی برسد که اولین مردگان بخاطر قحطی و خشکسالی از امثال چنین حاظرانی باشد، مرگ و شرمتان باد، حکومت ننگین اسلامی بر شما چنین ملتی کم است، حقتان از این بد تر هست، بکشید و تن در ذلت دهید، خاک بر سر بی غیرت چنین ملتی که سکوت را بر فریاد جایز دانسته شما همگی محکومید به مرگ تدریجی، پس بمیرید و دم پس نزنید
  3
  28
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۵
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  ملت بی غیرت. تاریخ هرگز به خود ندیده چنین مردم بی تفاوتی. زنکه گوشه چادرشو کمی جمع میکنه و راهشم کج میکنه مبادا بگیرن ببرنش. انگار راهش از راه این شیر مرد جداست.
  3
  26
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۴
  ۳۶
  حقیقت صداقت - وین، اتریش
  دوستان من یه مطلبی در خصوص خارج نشینان مثل خودم بگم. چونکه میبینم هر کی خارج نشین هست میاد میگه این مردم ترسو و بی اراده و بی‌کفایت و این قبیل حرفها. ولی نمیگن که خودشون توی کشورهای اروپایی و آمریکا وقتی یه ایرانی رو میبینن روشونو میکنن اونور که مبادا طرف بفهمه که ایرانیه. من خودم خارج هستم و 20 ساله اتریش زندگی میکنم و میخوام بگم که ایرانی‌ها اینجا فقط بلدن پشت سر هم غیبت کنن. زیر آب همو بزنن. به هم دروغ بگن و کلی حصوصیات منفی دیگه دارن که میان الان از مردم بدبخت توی ایران که نون شب ندارن خرده میگیرن که جرات و جربزه ندارن. داداش شماها اول خودتونو اصلاح کنین بعد از مردم توی ایران ایراد بگیرین.
  0
  0
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
  ۳۶
  حقیقت صداقت - وین، اتریش
  در کل به نظر من تا زمانی که ما ایرانیها قدر همو ندونیم به هم کمک نکنیم اتحاد نداشته باشیم به هم نارو بزنیم غیبت کنیم دروغ به هم بگیم نمکنشناس باشیم با هم مهربان نباشیم، این حکومت اسلامی هم برامون زیاده و باید اینقدر تنبیه بشیم تا 20...30 ساله دیگه که بلکه و شاید بدونیم که با هموطنان خود چه میکنیم. روز و روزگارتون خوش باشه هموطنان.
  0
  2
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.