نقدی: فضای مجازی بزرگترین ام الفساد است و این وضعیت خفت بار باید پایان یابد

محمدرضا نقدی مخالفان محدودسازی اینترنت را «یک مشت منافق کامنت‌گذار» نامید‌ایندیپندنت فارسی :محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، در واکنش به مسدود شدن صفحه اینستاگرام غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه، از نمایندگان مجلس خواست به این «وضعیت خفت‌بار» پایان دهند.

محمدرضا نقدی مخالفان محدودسازی اینترنت را «یک مشت منافق کامنت‌گذار» نامید و گفت: «فضای مجازی بزرگ‌ترین فساد و ام‌الفساد است.» هم‌زمان تهیه‌کنندگان سینما در بیانیه‌ای، نمایندگان موافق طرح صیانت را «توطئه‌گران اصل آزادی دانستند که آشنایی با فضای مجازی ندارند». مصطفی کواکبیان، مسئول کمیته فضای مجازی در کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم، نیز از طراحان «طرح صیانت» خواست بر آتش خشم ملت بنزین نریزند.

تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ارجاع آن به کمیسیون تخصصی بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی واکنش‌های زیادی در پی داشته است؛ بسیاری در مخالفت با آن صحبت کرده‌اند و گروه معدودی هم در مقام دفاع برآمدند. اما در این میان، مسدود شدن حساب اینستاگرامی محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه، باعث عصبانیت شدید محمدرضا نقدی شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران وضعیت موجود را «خفت‌بار» دانست و از نمایندگان مجلس خواست به آن پایان دهند. او در یادداشتی این مسئله را به «ننگ» تشبیه کرد که کمتر از کاپیتولاسیون نیست و خطاب به نمایندگان مجلس نوشت: «نگذارید نام ما هم در تاریخ مثل پذیرندگان کاپیتولاسیون یاد شود.»

محمدرضا نقدی در یادداشتی که در صفحه شخصی‌اش در روبیکا منتشر شد، به دستور علی خامنه‌ای برای ساماندهی فضای مجازی اشاره کرد و از نمایندگان مجلس خواست بدون «ترس و لرز» درباره «استقلال ایران در فضای مجازی» تصمیم بگیرند.

او استفاده مردم از فضای مجازی را «وابستگی به استعمار» دانست و مدعی شد «صهیونیست‌ها» در فضای مجازی به هرکسی که بخواهند «ضریب» می‌دهند و هر صفحه‌ای را که می‌خواهند می‌بندند.

نقدی دولت روحانی را «مسبب اصلی ننگ» و «طرفدار سلطه بیگانگان در فضای مجازی» دانست و از نمایندگان مجلس خواست لااقل آنان «کاری» بکنند.

این عضو سپاه پاسداران مدعی شد که «دشمن برای فضای مجازی تصمیم می‌گیرد، حاج قاسم را حذف و مقاومت را سانسور می‌کند و صفحه رهبری را هر وقت دوست دارد می‌بندد».

محمدرضا نقدی مخالفان محدودسازی اینترنت و طرح صیانت را «یک مشت منافق کامنت‌گذار» نامید که به گفته او «در سالن‌های هدایت جنگ روانی» در خارج از کشور نشسته‌اند و «خود را به‌جای افکار عمومی ایران جا زده‌اند».

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در حالی این ادعا را مطرح کرده است که در روزهای اخیر گروه‌های زیادی از اقشار مختلف مردم، فعالان فرهنگی، اجتماعی، هنری و صاحبان کسب‌و‌کارهای اینترنتی به محدودسازی اینترنت واکنش نشان دادند و خواستار توقف آن شده‌اند.
بنزین بر آتش خشم ملت
هم‌زمان با عصبانیت شدید محمدرضا نقدی، مصطفی کواکبیان، مسئول فضای مجازی، کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم از طراحان طرح صیانت خواست بر آتش خشم ملت بنزین نریزند. او در صفحه اینستاگرامش نوشت: «به‌عنوان مسئول کمیته فضای مجازی کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم از طراحان طرح به‌ اصطلاح صیانت از حقوق کاربران در مجلس می‌خواهم با طرح‌های غیرشفاف و ضد منافع ملی و قانون اساسی و اشتغال‌زایی و... خودشان را مقابل ملت قرار نداده و بر آتش خشم آنان بنزین نریزند.»
توطئه‌گران اصل آزادی
روز جمعه ۸ مرداد، جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینما نیز در بیانیه‌ای طرح صیانت را «توطئه‌ای علیه اصل آزادی» در کشور دانست و اعلام کرد «عمل و ادعای» نمایندگان مدافع این طرح در «تقابل با انقلاب» است.

تهیه‌کنندگان سینمای ایران در این بیانیه با اشاره به تورم افسارگسیخته، کرونا، بحران آب و مشکلات محیط زیستی، از «مشخص نبودن نسبت» نمایندگان موافق طرح صیانت با مردم و جغرافیای ایران سخن گفتند و این طرح را «غیرکارشناسی، غیراصولی و دارای اشکال‌های عدیده» خواندند.

در بیانیه تهیه‌کنندگان سینما از نمایندگان موافق طرح صیانت به عنوان «خواص بی‌بصیرت» نام برده شده است که اصل «استقلال» و «آزادی» را که جمهوری اسلامی بر مبنای آن روی کار آمده است، با این طرح «جاهلانه» زیر پا گذاشتند.

در این بیانیه با اشاره به سوابق ایجاد محدودیت در جمهوری اسلامی آمده است: «اسلاف این نمایندگان متحجر در مقطعی ویدیو را ممنوع کردند و در مقطعی دیگر ماهواره را. نتیجه، گسترش ویدیو و ماهواره در سراسر ایران بود و اینکه با هیچ قانون و مصوبه‌ای نمی‌توان در برابر تکنولوژی ایستاد.»

تهیه‌کنندگان سینما در ادامه بیانیه خود با طرح این سوال که چرا نمایندگان برای مبارزه با فساد اقتصادی و برخورد با بدهکاران بزرگ بانکی کاری نمی‌کنند، تاکید کرده‌اند که «مسدودسازی اینترنت جهانی» برای «سرپوش» گذاشتن بر «ناکارآمدی و فساد مدیریتی بی‌حدوحصر» اجرا می‌شود.

در بیانیه تهیه‌کنندگان سینما، این سوال‌ها نیز مطرح شده است که آیا اجرایی شدن طرح صیانت می‌تواند سفره‌های خالی مردم را رنگین و وضعیت معیشتی آن‌ها را بهتر کند؟ آیا مشکلاتی از قبیل بیکاری، بی‌آبی، کمبود برق و غیره که همگی ناشی از بی‌تدبیری خواص بی‌بصیرت بوده با طرح صیانت حل می‌شود؟

سینماگران ایران، طراحان طرح صیانت را «توطئه‌گران اصل آزادی» دانستند که آشنایی چندانی با فضای مجازی نداشتند. در این بیانیه همچنین درباره پیامدهای قطع ارتباط با جامعه بین‌الملل و تعطیلی هزاران کسب‌و‌کار اینترنتی هشدار داده شده است، چرا که «ممکن است به خروشی ویرانگر منجر شود که پیامدهای شومی را هم برای ملت و هم برای نظام به دنبال داشته باشد».
+17
رأی دهید
-136

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  من هم با این اورانگوتان موافقم. وقتی فضای مجازی را بستید و مردم توی صورتتان فحش نثارتان کردند حال دیگری میدهد.
  6
  82
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  تو‌خرس بدترکیب متحجر اوباش بی سواد دگم خفه شو!
  6
  79
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
  ۴۰
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  شکل سوسک میمونه.
  6
  67
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  مرتیکه عراقی. شما با هر چه واقعیت است مخالف هستید. خاندان بی وجود شما با شناسنامه مخالف بودند. چقدر پستید
  9
  75
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  کسی نیست ما را از شر این خر مگس موذی خلاص کنه؟ وز وز هاش دیگه آزار دهنده شده.
  9
  70
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  درود بر شما با افتخار قدرت رو در اختیار دارید . آمریکا هم توتوک رو فیلتر کرد. پارس تی وی رو بلاک کرد هیچ کس هم اعتراض نکرد. نمیشه که کنترل اینترنت دست آمریکا باشه
  87
  13
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
  ۶۵
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  باز این اجنبى تازى آشغال در دهان گشادش را باز کرد که بوى گندش همه را خفه کرده.
  6
  65
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  بازم این گامبالوی پفیوز در چاه فاضلاب رو باز کرد و بوی تعفنش همه جا رو گرفت. قیافه هاشون رو نگاه کن، کفتار مقابل اینا واسه خودش "برد پیت" هستش. یه مشت لات لمپن بی سواد کارچاق کن اسمشون رو گذاشتن سردار و بسیجی مخ less.
  9
  61
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران

  ارباب چینی داریم.. بابا ارباب چینی داریم. علم چیه. دینی داریم.
  9
  43
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  سخنانی نغز از یک بشکه ضایعات اجتماعی. هیکلش برای بازیافت کردن و استفاده به عنوان کود طبیعی در جنگلها و مراتع بد نیست.
  6
  51
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اتفاقا فضای مجازی عامل بقای اینهاست،اینها برای همین اینستا رو نبستن،امافیس بوک و کیورا رو بستن.تا حرف درست میان دریایی از غیرمربوط گم بشه. طوریکه حرف مستند بدرد نمیخوره و بجاش غرغر وفحش. تااین وقاحت دنیای مجازی ایرانیها هست چیزی عوض نمیشه،
  11
  18
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  ایشالا ایلان ماسک عزیز سریعتر اینترنت ماهواره ای اش را راه بیاندازه تا پوز شما زده بشه
  8
  41
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
  ۴۳
  نه به ملا - لیدز، انگلستان

  منجلاب کثیف نظام اسلامیتون بزرگترین ام الفساد تاریخ ایران میباشد تو یکی نظر نده مردیکه پاچه خوار عراقی برو گور کثیفتو از ایران دور کن به همون خراب شده ای که اومدی
  8
  53
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  تو داخل ایران حتی اونایی که از رژیم جمهوری داعشی اسلامی حمایت میکنن و براشون ماله کشی میکنن، به این طرح مجلس اعتراض کردن ولی دار و دسته خامنه ای حتی به اینها هم رحم نکردن و بهشون میگن منافق و فلان! این آخر و عاقبت طرفدارای این رژیم هستش، بدونید که از نظر این رژیم پشیزی هم براشون ارزش ندارید و به موقع مثل دستمال توالت باهاتون رفتار میکنن و میندازنتون تو سطل زباله.
  5
  29
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. متاسفانه اینترنت ایلان ماسک گرونتر از اونی میشه که هموطنامون در ایران بتونن آبونه بشن ( حدود 200 دلار ماهانه ). البته گفته شده با افزایش تعداد مشترکین قیمت پایین خواهد آمد.تنها راهش اینه که باید طرحی را به اجرا گذاشت که ما ایرانی های خارج از کشور بتونیم به شکلی کمک اقتصادی کنیم تا ایرانی های داخل بتونن مشترک بشن. این قدم رو برای اتصال هموطنانمون به اینترنت آزاد و دسترسی به اخبار و اطلاعات درست روز میتونیم برداریم.
  2
  25
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
  ۶۴
  خوش باور - تهران، ایران

  سرداران بزرک حلبی نشان. .برای خودم و مردم ایران متاسفم این چنین یابو هایی کشور ما را اداره میکنند. و کره الاغهای ضیغه ای از این الدنکها حمایت
  5
  26
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران

  ام الفساد شماهایید که ملت دارن از نبود واکسن معتبر دارن میمیرن عین خیالتون نیست بی شرف ها بی وجدان ها بیمارستان ها پر شده دارو نیست اکسیژن نیست تخت برای بیمار نیست بعد یک بشکه مدفوع گاو که باز اون بکشه مدفوع دوزار خاصیت داره این به اون اندازه هم خاصیت نداره چسبیده به فساد فضای مجازی خاک برسرتون قبرستان ها پر شد از نفهمی شما از بی عقلی شما از بی تدبیری شما از گاو بودن شما از یابو بودن شما اسرائیل دوز سوم فایزر را هم دارن میزن اینها فقط کو و کوکو برکت کتلت خدا نده حرکت تف تو ذات آدم کش همه تون ملت از گرونی بیکاری کرونا بدبختی و بیچارگی دارن میمیرن صبح تا شب فقط ضر ضر مفت دری وری
  5
  27
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  درود بر بزرگ سردار دلیر ولایت، برادر نقدی. تا آنجایی که در توان داریم، اجازه نخواهیم داد که این وضعیت خفت بار اینجا را هم مبتلا کند.
  50
  5
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
  ۵۱
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا
  تا موقعه ایی که صفحه خودشون باز است فساد نیست همینکه بسته میشه ام‌الفساد است. ام‌الفساد خود شما هستید که ایران که هیچ کل منطقه رو به َگند کشیدید
  4
  23
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند

  تو اسم انسان را نباید برایت استفاده کرد، جالب این جاست که ایرانی هم نیستی،گویا عراقی هستی و در سرزمین پاک ایران برای ایرانیان تصمیم میگیری، تفو بر تو ای چرخ گردون تفو، زمانی می‌رسد که دنبال سوراخ موش خواهی گشت، اون هم گیرت نمیاد، مزدور و وطن فروش
  2
  30
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
  ۳۳
  دلیران تنگستان - لندن، انگلستان

  فعلا که ام الفساد خود شمایید که از بد روزگار اجبارا تحملتون میکنیم
  2
  22
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. من‌ خوش دارم که از گپ زدنهای نجات پرستانه خودداری بنمایید. مکرراً گفته‌ایم که در بین شیعیان رنگ، نژاد و ملیت هیچ مفهومی ندارد و همگی از گوهر طاهر اهل بیت امیرالمؤمنین ع هستیم.
  32
  5
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این سردار نقدی و سردار بشکه فیروز آبادی به تنهایی برای پدافند توپخانه ضد هوایی کافی هستند
  2
  5
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  میخواستم چیزی بنویسم! اما هموطنان غیورم خوب از خجالت این خرس پشمالو در آمده اند! 🤣🤣🤣😂😁
  0
  12
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۴
  ۴۰
  داش آکل2 - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. فاطی باز جفنگ گفتی ؟ برو یه دوش آب سرد بگیر حرارتت زده بالا!
  2
  16
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
  ۴۳
  نه به ملا - لیدز، انگلستان
  اره دستش به خون خیلیا اغشتس این نامرد بزدل این زمان جنگ وقتی عملیات کربلای ۵ بود به اسم سردار شمس شناخته میشد ولی اسمو ایناشو عوض کرد بعدا تف تو روحش. پفیوز اون زمان فرمانده لشکر بدر (مجاهدین عراقی) بود که زمانی بود یه سری از اون عراقیای مجاهد اومدندو ایران پناهنده شدند بعدشم کلیاشون بی شرفا جذب سرویسهای اطلاعاتی و‌امنیتی ایران شدند متاسفانه
  1
  4
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. چرا جاده خاکی می‌زنی جانم، اگه یه غریبه بشه سرپرست خانواده ات از فردا، و تو رو از حقت محروم کنن، چه احساسی بهت دست میده، ناموست رو در اختیار بیگانگان قرار بدهند، به قول خودت شاد و خندان گپ خواهی زد، سفسطه نکن جانم، خودت رو به کوچه علی چپ نزن، این چه ربطی به نژاد پرستی داره، اتفاقا برتری گری در دین به وفور یافت می‌شود، خداوند یک عقل درست و حسابی بهت عنایت بفرماید، فکر کن اول بعد حرف بزن لطفا،
  0
  4
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. شوربختانه تمامی قوم و خویشاوندان نزدیکم در غزوات گوناگون به اشکال مختلف به درجه رفیع شهادت نائل و مرا تنها گذاشته‌اند. بنابر این نمی‌توانم بدانم اینگونه قسم از احساسات چگونه هستند.
  5
  1
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۷
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  گپ زدن با جنابعالی مثل هونگ کوبیدن در آب هست، ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان بزرگوار، بیدار شو
  0
  1
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. در ضمن خدا رحمت کنه رفتگانت رو، ولی قبلش که داشتی آنها رو و زنده بودند، پس به راحتی میتونی تصورش را بکنید که اگر مرد بیگانه سرپرست خانواده است میشد چه احساسی بهت دست میداد، عزیز دل تو حریف نمیشی، چون سفسطه گری همیشه نهان را آشکار میسازد،
  0
  1
  شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.