اخراج مدیر تیم دوچرخه سواری آلمان بخاطر استفاده از واژه «شترسوار»

پاتریک موستر، مدیر تیم ملی دوچرخه‌سواری آلمان
دویچه وله :پاتریک موستر، مدیر تیم دوچرخه‌سواری آلمان، به دلیل اظهارات نژادپرستانه مجبور به ترک بازی‌های المپیک توکیو و بازگشت به آلمان شد. موستر از لفظ "شترسوار" برای اشاره به دو دوچرخه‌سوار الجزایری و اریتره‌ای استفاده کرده بود.

کمیته المپیک آلمان روز پنج‌شنبه هفتم مرداد (۲۹ ژوئیه) اعلام کرد پاتریک موستر، مدیر تیم دوچرخه‌سواری آلمان که همراه با این تیم در المپیک توکیو ۲۰۲۰ حضور دارد، مجبور به ترک این بازی‌ها و بازگشت به آلمان شده است.

دلیل این امر اظهارات نژادپرستانه موستر ذکر شده است. این مقام ورزشی آلمانی روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) در جریان یک مسابقه یکی از دوچرخه‌سواران تیم آلمان را ترغیب به سبقت گرفتن از دو رقیب آفریقایی خود کرده و خطاب به او چندین بار فریاد زده بود: «از شترسوارها جلو بزن!»
پاتریک موستر (چپ)، مدیر تیم ملی دوچرخه‌سواری آلمان و راست در تصویر: عزالدین لعقاب، رکاب‌زن الجزایریدو دوچرخه‌سوار رقیب اهل کشورهای اریتره و الجزایر بوده‌‌اند.

عزالدین لعقاب، رکاب‌زن الجزایری به این گفته نژادپرستانه واکنشی سخره‌آمیز نشان داده و در توییتی نوشت: «راستش در بازی‌های المپیک مسابقه شترسواری وجود ندارد، به همین خاطر هم سراغ دوچرخه‌سواری رفتم.»
پاتریک موستر اندکی بعد از اظهارات نژادپرستانه خود ابراز "تأسف عمیق" کرده و پوزش خواسته بود. او گفته بود "استرس و شتابزدگی نباید بهانه‌ای برای بیان چنین کلماتی باشد".

موستر از سال ۲۰۱۲ در این سمت مشغول به فعالیت است.

آلفونس هورمان، رییس کمیته المپیک آلمان، اعلام کرده است عذرخواهی موستر پذیرفته شده و هر چند صادقانه بوده، اما با این حال او "بر خلاف ارزش‌های المپیک عمل کرده است".

هورمان تأکید کرده است "بازی منصفانه، احترام و رواداری ارزش‌هایی نیستند که کمیته المپیک آلمان بر سر آن‌ها چانه بزند".
+65
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی

  آفرین به این انسانیت و ممنونم از دشمنان نژاد پرستی. باید دست به دست هم بدیم و با کارتون خوابی هم‌مبارزه کنیم
  63
  19
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. ....شتر خور نگفته بود که عکس العمل نشون دادی. کارتون خوابی هم بزودی همراه با آخوند و زیر خواب آخوند ریشه کن میشه.
  7
  45
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۸
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. ارتباط بین شتر سواری و نژاد پرستی و ساندیس خواری شما مزدوران نظام را هم با شقیقه پیدا کرد .
  7
  38
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۱
  ۳۹
  Kadi - انتالیا، ترکیه
  سلام دوستان . این سایت جهت بررسی و نظرسنجی افکار و نزدیک کردن دیدگاهها و احترام متقابل ، نه اینکه بیهوده و ناخواسته به همدیگه توهین کرده باشیم ! همه ما چه از داخل و چه از بیرون اطلاع کامل و عیان داریم که ما مشکل همه چیز داریم و قابل انکار نیست ، پس نباید این دردلها به کینه تبدیل بشه و مطمان باشید که تغیرات همیشه از درون باید بشه که نمایان کنه خودشو پس ماها بیرون از کشور بجز دردل به همدیگه توانایی بیش از اون نداریم چون اگه لیاقتشو داشتیم ، میموندیم و شریک غم و اندوه حقیقی میچشیدیم
  13
  8
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۷
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  محمد1975. اگر انسان بودن و انساندوست نام محمد رو اینجا نمیاوردی!. کسیکه مخالف رو ترور میکرد ولو شعر گفته باشه. با دختر یهودی پدرکشته شب همبستر می شد . و چنان عقده های کودکی در قریش بهش فشار اورده بود که به عایشه می گفت"کاش تو جای من در بستر مرگ بودی". این آلمانی هم واکنشی به هجوم وحشیان مسلمان به اروپا داشت و به بی شعوری امثال مرکل اعتقادش رو بیان کرد. من هم بودم میگفتم شتر سوار و بدتر از اون. چون وقتی اون مسلمون در اولین فرصت راه محمد مدینه رو میره پس چه بهتر که خودش و دینش.....
  16
  13
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۷
  ۴۰
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان

  خیلی از آلمانها رابطه خوبی با خارجی ندارن و اکثرا فاصله میگیرن.کلمه شتر سوار رو به کشورهای عرب و مسلمون میگن و شامل ایرانیها هم میشه که بسیار ناراحت کننده است.
  9
  32
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۰
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. شما ماله کش ولایی گرامی و حافظ یادگار و بیانات اجداد شتر سوارتان که نباید از این لفظ ناراحت بشی چون هرچه باشه از همه قسمتهای شتر بدون استثنا مانند پیشینیانتان استفاده حسنه و حسینه بعمل می آورید حتی از پس آب این حیوان شریف هم جهت رفع عطش و حتی علاجتان نمی گذرید پس اگر بشما میگفت شتر سوار و یا حتی .....باید از او تقدیر هم بعمل می آوردید.
  2
  15
  جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.