تیم بسکتبال آمریکا در مقابل ایران به پیروزی دست یافت

صحنه‌ای از دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و آمریکا در المپیک توکیودویچه وله :تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در المپیک توکیو متحمل شکست سنگین ۱۲۰ بر ۶۶ در برابر ملی‌پوشان بسکتبال ایالات متحده آمریکا شد.

در روز ششم بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، تیم‌های ملی بسکتبال ایران و ایالات متحده آمریکا مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند. این دو تیم در این رویارویی برای دومین بار در تاریخ بسکتبال، در میدان‌های بین‌المللی مقابل هم به رقابت پرداختند.

نخستین دیدار این دو تیم در چارچوب رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۰ ترکیه بود. ملی پوشان بسکتبال ایالات متحده آمریکا در آن زمان با نتیجه ۸۸ بر ۵۱ پیروز شدند. اما دومین دیدار بسکتبال ایران و آمریکا در چارچوب المپیک توکیو، با اختلاف ۵۴ امتیازی برای ابرقدرت بسکتبال جهان به پایان رسید.

در ترکیب اولیه تیم ملی بسکتبال ایران، حامد حدادی،‌صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی حضور داشتند. تیم ملی ایالات متحده آمریکا نیز کوین دورنت، دیمین لیلارد، دوین بوکر، لوملو بال و جروی هالیدی را در ترکیب نخست خود داشت.

گفتنی است که حامد حدادی و ارسلان کاظمی در کنار کوین دورنت، ۱۱ سال پیش نیز در نخستین رویارویی تیم‌های ملی بسکتبال ایران و ایالات متحده آمریکا نیز داخل زمین بودند.

کوارتر نخست بازی با نتیجه ۲۸ - ۱۲ به سود تیم ملی آمریکا به پایان رسید. تیم ملی ایران بازی را خوب آغاز کرد و ۷ بر ۵ پیش افتاد. اما در ادامه، تیم ملی آمریکا، کیفیت بی‌نظیر خود در بسکتبال را به نمایش گذاشت و با ۱۶ امتیاز اختلاف، برنده کوارتر نخست شد.

با آغار کوارتر دوم، محمد حسن‌زاده جایگزین مایک رستم‌پور شد. عملکرد ضعیف تیم ملی ایران در فاز دفاعی، اختلاف نتیجه را به ۳۰ امتیاز رساند. در اواخر این کوارتر رضایی‌فر، ۵ امتیاز متوالی را برای ایران به دست آورد. در این کوارتر، سینا واحدی و رضایی‌فر برای تیم ایران وارد میدان شدند. دو پرتاب سه امتیازی رضایی‌فر از لحظه‌های موفق تیم ملی ایران بود. نیمه نخست این بازی سرانجام با حساب ۶۰ - ۳۰ به سود تیم ملی آمریکا، به پایان رسید.

رضایی‌فر کسب با ۱۰  امتیاز‌به همراه حدادی با ۱۱ امتیاز، بهترین بازیکنان تیم ایران در نیمه نخست بودند.

در کوارتر سوم، تیم ملی آمریکا به ۲۲ امتیاز و تیم ملی ایران نیز به ۱۳ امتیاز دست یافت. در طول کوارتر چهارم نیز ملی‌پوشان آمریکا با دستیابی به ۳۸ امتیاز دیگر، فاصله امتیازی خود با تیم ایران را افزایش دادند. تیم ایران در این کوارتر پایانی، به ۲۳ امتیاز دست یافت.

عدم حضور حامد حدادی در نیمه دوم، از نکات قابل توجه ترکیب ایران بود. او به علت مصدومیت از ناحیه زانو، در اواخر نیمه نخست از میدان خارج شد. حامد حدادی با کسب مجموعا ۱۵ امتیاز در این مسابقه، امتیازآورترین بازیکن تیم ایران بود.

تیم ملی بسکتبال ایران در سومین و آخرین دیدار خود در گروه A روز شنبه ۹ مرداد به دیدار تیم ملی بسکتبال فرانسه می‌رود.
+8
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این همه تفسیر از روند مسابقه مفهومی نداره ، اگه با اختلاف ۲-۳ امتیاز برنده شده بودند ، تفسیر جالب می‌شد .
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.