ادامه اعتراضات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد

العربیه: همزمان با گذشت 13روز از آغاز اعتراض‌های مردم خوزستان به بی‌آبی، سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم، خشکاندن رودها و انتقال آب و نابودی محیط زیست در این استان، تجمعاتی اعتراضی در کرمانشاه، کردکوی استان گلستان، کرج و اصفهان برگزار شد.
 
در محله دره دریژ (مهدیه) کرمانشاه معترضان به قطع همزمان آب و برق، تجمع اعتراضی برگزار کرده و خیابان‌های منتهی به این محله فقیرنشین شهر را بستند. قطع مکرر و بی‌برنامه برق و کمبود آب در گرمای شدید تابستان، همانند خوزستان، زندگی شهروندان کرمانشاهی را نیز مختل کرده است.
 
روز گذشته هم مردم استان کرمانشاهی تجمعی مشابهی برگزار کرده و به نشانه اعتراض چند لاستیک خودرو آتش زده و راهبندان ایجاد کردند.
 
در اقدامی مشابه جمعی از اهالی کردکوی در استان گلستان نیز در اعتراض به قطع مکرر برق به خیابان آمدند. همزمان جمعی از جوانان این شهر جاده اصلی منتهی به کردکوی را با ایجاد موانع سنگی و آتش زدن لاستیک مسدود کردند.
 
اعتراض‌ها در کردکوی و کرمانشاه در حالی تا بامداد چهارشنبه 6 مرداد ماه ادامه داشت که همزمان جمعی از مردم اصفهان در محله بهارستان این شهر تجمع کردند.
 
معترضان اصفهانی، شعارهایی در حمایت از اعتراض‌ها در خوزستان سردادند. اهالی اصفهان شعار «اصفهان، خوزستان اتحاد اتحاد» سردادند. از سویی دیگر تعدادی از مردم این شهر با «فریاد مرگ بر دیکتاتور» بنر حاوی تصاویر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند.
 
همزمان با اصفهان مردم در محله گوهر‌دشت کرج نیز به خیابان‌ها آمده و شعارهایی همچون «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر دادند. در چند شب گذشته اهالی شهر فردیس در جنوب کرج هم تجمعاتی مشابه برگزار کردند که با حضور نیروهای انتظامی همراه بود.
 
روز گذشته خیابان جمهوری در مرکز تهران هم شاهد تجمع‌های اعتراض‌آمیز شماری از اهالی پایتخت بود. اعتراض‌ها به قطع بدون اعلام قبلی برق از پاساژ علا‌الدین در خیابان جمهوری آغاز شد و با گسترش آن در سراسر خیابان جمهوری به سردادن شعارهایی علیه حکومت و مقامات رژیم منتهی شد.
 
اعتراض‌ها به بی‌آبی در استان خوزستان از سیزده روز پیش در اغلب شهر‌های این استان آغاز شد. در این اعتراض‌ها دست‌کم 9 شهروند خوزستانی با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی کشته و دهها نفر دیگر مجروح شده‌اند. بسیاری از مجروحان از ترس بازداشت به بیمارستان‌ها مراجعه نمی‌کنند. همزمان با این اعتراض‌ها، نیروهای یگان ویژه از استان‌های همجوار به خوزستان اعزام شدند.
 
تجمعات اعتراضی به استان خوزستان محدود نماند و استان‌های همجوار نظیر بوشهر، چهار محال و بختیاری، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و شهر الیگودرز در استان لرستان هم کشیده شد. در اعتراض‌های اهالی الیگودرز دست‌کم یک شهروند با شلیک مستقیم گلوله نیروهای امنیتی کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.
 
چندی بعد از اعتراض‌ها در خوزستان و الیگودرز، صدها تن از شهروندان تبریزی هم به نشانه اتحاد و همبستگی با خوزستانی‌ها به خیابان‌ها آمدند که با سرکوب شدید نیروهای امنیتی همراه بود.
 
از چند شب گذشته اینترنت در شهرهای خوزستان قطع یا مختل شده و گزارش‌های منابع محلی از دستگیری صدها معترض و فعال مدنی خبر می‌دهد. نیروهای امنیتی با حضور گسترده در محلات شهرهای خوزستان و کنترل رفت‌وآمد به برخی محلات سعی در خاموش کردن صدای اعتراض خوزستانی‌ها دارند.
+206
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  مزدوران صادراتی این سایت از آمریکا و دبی تا فلسطین و پراگ به خط بشید و به خاطر آتیش زدن عکس الدنگی مثل خامنه ای مردم ایران رو به وطن فروشی و تجزیه طلبی متهم کنید تا سهمیه ساندیستون رو دریافت کنید.
  15
  127
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  کشور و مردم در یک بن بست کامل هستند و مدتهاست که تحول چندانی در مبارزات مزدمی بر علیه ستمگران اسلامی پیش نیامده است. برای برون رفت از این بن بست تنها راه باقی مانده....
  13
  85
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲
  ۵۵
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  ننگ بر رژیم جمهوری اسلامی، ننگ بر رهبر خائن اسلامی و شرم بر طرفداران این رژیم منحوس .
  9
  93
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۴
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  دوستان توجه کنید، اینها همه تبلیغات پوچ دشمن است. تعدادشان بقدری قلیل است که فقط دو نفر مامور نیروی انتظامی برای مهارشان کافی است. ننگ بر تجزیه‌طلبان و گروهک منفور مری لچک.
  126
  16
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. اصلا مهم نیست تعداد شان چقدر است ،مهم نیست چند تا مامور مراقبان هستند،مهم اینه هستند و شروع کردند و بیشتر هم خواهند شو.البته من در یک مورد باهات موافقم هستم ،مجاهدین و خارج نشین های فراری ،خدا در همه چیز ،نبیاد هیچ نقشی در ایران داشته باشند ،نه الان و نه بعد از پیروزی .ما بر شما طرفداران خامنه ای ،و خود خامنه ای پیروز خواهیم شد .مطمن باش تو هم اگر واقعا کمی انسان باشی و تفکر کنی ،حق را به مردم داخل ایران می‌دهی و خواهان سرنگونی این رژیم میشوی .این رژیم ننگی بر تاریخ ایران و ایرانی است .
  7
  69
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  امیدواریم که این شروعی بر پایان حکومت ننگ و نفرت باشه.
  7
  71
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. چقدر انسان باید مثل تو ..... باشه که برای مزدوری حکومتی مثل حکومت خامنه ای متوسل به دروغهایی مثل تجزیه طلبی و وابستگی به گروههای منفور بشه. ولی خوب تعجبی نداره, وقتی .... حقه باز بود وبرای پیشبرد اهدافش قبایل عرب را به جون هم می انداخت, چه انتظاری از شما میشه داشت. ....یعنی دین حقه بازی و دروغ.
  6
  64
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
  ۳۳
  دلیران تنگستان - لندن، انگلستان

  ننگ بر تجزیه طلبان -…و ننگ بر شما خود فروخته های طرفدار رژیم که دشمن اصلی این مردم ستمدیده هستید (فاطی کماندو و ..). تنها راه نجات مردم ایران فقط اتحادست. به امید سربلندی و پیروزی روزافزون ایران و ایرانی
  4
  51
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
  ۳۳
  دلیران تنگستان - لندن، انگلستان

  درود بر ایران و ایرانی در هرجای دنیا
  3
  45
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  در مهد کاپیتالسیم.در بزرگتررین سیستم سرمایه گذاری دنیا. در زمان مک کارتی اولین قدم را برداشتند. سیستم قسمت آب را خصوصی کنند. در کالیفرنیا. چنان جنجال و انقلابی‌ بر پا شد. که نگو.در برلین ۲۰۱۸ میلادی .یک قدم اینجوری .با قوانین سخت برای شرکت‌ها آبی‌ خصوصی.که آب را برای چپاندن جیب مردم استفاده نکنند. با وجود بیش یک میلیون به خیابان. دو تا شردار استعفا. ۳ کارمند دولتی .که این ایده رواج .اخراج.و دولتی را مجبور کردند. در قانون اساسی‌. یک جمله اورند. آب حقوق بشر است، و هیچ دولتی اجازه خصوصی کردن ندارد.آب تعلق به هیچ کس ندارد.و اگر دولتی دوباره کوشش آب را خصوصی.مجازات شدید. این‌ها کافر هستند. و ما یاران لب تشنه حسین. تشنگان را با سرب داغ پاسخ می‌‌دهیم. ارشادی خاک بر سرت،مقصر چین و روسیه است. یک نمونه آینه به این‌ها می‌‌فروشد. جلوی الاغ می‌‌گزارند. الاغ نیش باز می‌‌کند. و می‌‌خندد.در آینه.شیر و پلنگ می‌‌بیند.
  7
  30
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. مگه طالبان به قدرت برنگشتن که تو هنوز دانمارکی
  8
  44
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران

  دوستان عزیز . ا ستدعا دارم تحت هیچ شرایط جواب مزدوران حکومتی امثال یا فاطی یا محمد یا جناب فلان از این قبیل را ندهید . اینها مزدوران حکومتی هستند پول میگیرند آگاهی پخش میکنند و حتی کلمات مال خودشون نیست بهشون دیکته میشه اینها ابدا مغز ندارند مواجب بگیر هستند که دین و دنیا و وطن مردم هی چی که دارند رو به پول فروختند. اینها مثل یک دیوار هستند که روش اگهی چسبونده باشند فردا ممکنه در خدمت کس دیگه ای باشند . تو حموم عمومی قبلا لنگی بود . هر لحظه دوری پای فردی بود برای تطهیر و پوشش اینها حکم همون رو دارند لطفا ذهن خودتون رو مشغول این قبیل نکنید
  9
  31
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. تو ببند زهرا رختشورک
  7
  28
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::آذرمهری - تهران، ایران::]. صحبت شما درسته ولی با نشون دادن تنفر خودمون از این مزدورها نشون میدیم که چقدر از حکومت اسلامی بیزاریم. اینها با دیدن اینهمه ایرانی آگاه در سایتهای ایرانی و ابراز تنفر همه از حکومت می فهمن که در میان مردم ایران جایی ندارن. دیگه وقتشه کاسه و کوزشونو جمع کنن و رفع شر کنن. وقتی که هموطنهای ما در ایران در خیابانها تنفر خودشون را از حکومت ننگ و نفرت فریاد می زنن, حداقل کاری که ما ایرانیان خارج از کشور می تونیم بکنیم اینه که در فضای مجازی این کار رو بکنیم. یا در مقابل سفارتخانه های مرکز جاسوسی حکومت.
  5
  21
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک
  [::آذرمهری - تهران، ایران::]. دیکته نه، پیامک.
  27
  8
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::آذرمهری - تهران، ایران::]. چرا باید پاسخ داد. بیشتر همه بسیجی‌ مخفی، مثل این طرف از پراگ. پانیرانیست. شاید یک پند. هرکسی گفت من عمامه دوست ندارم. فریب نخوریم. پشت این ترول روسی نشسته. یک سیستم است. که از روسا خریده. مسموم کردان فضای اینترنت.یک نق به آخوند می‌‌زنند. ولی ۱۰ بار در کنارش می‌‌گویند. تظاهر کنندگان .اغتشاش گر هستند.
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. شما مگه به غیر ازهمکارات ، دوستی اینجا داری؟تا بیام نوشته پیغامت را بخونم کمرنگ میشه.همکارانتم با رای موافق نمیتونن کمکت کنند.همچنین شما از کجا فهمیدی که زیاد نیستند و فقط دو تا ماموربرای مهارشان کافیست؟ نکنه آن میله های شنبلیله بینایی ات را کم کرده؟
  6
  20
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. پویا اینو کاملا درست گفتی. این حکومت باید بره و مطمئنا میره. ما خارج نشین های بی درد هیچ حقی در تعیین تکلیف برای کسانی که با جان خود به میدان میان نداریم هیچ. نه طرفداران رضا پهلوی ، نه مارکسیست ها نه لیبرال ها نه ...، حساب لَچَکی های خائن و جدایی طلبان انگولک شده بی هویت که دیگه مشخصه. فقط یک مشکل میمونه و اون اینکه ۱. باید از داخل ایران یک نفر رهبر پیدا بشه چون هیچ قیامی بدون رهبر نیست و اگر پیروز هم بشه به هرج و مرج کشیده میشه و ۲. ملت باید مواظب باشن به خشونت و کشتن کشیده نشده تظاهرات چون این مطلب خواست ج. ا هست و سلاح خوبی بدستش میده برای سرکوب آخوند هم که رحم نمی کنه میکشه.
  8
  11
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::دلیران تنگستان - لندن، انگلستان::]. من نوکر کامنت زیبات هستم. ننگ به تجزیه طلب و منافق بی هویت و ننگ به اِگ مال های ج.ا
  10
  9
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. تو دوباره اومدی ؟ عشق منی تو پیرمرد سوسیالی بیکار . کامنت بنویس پسرم. بنویس تا امثال منِ بسیجی مخفی و ترول جمهوری اسلامی حوصله مون سر نره.
  11
  8
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک::]. شما میتونی خودت رو خارج نشین بی درد معرفی کنی, ولی حقی نداری صحبت از ( ما ) بکنی. و کلا این صحبتت یک مقدار مشکوکه و رفتی زیر سوال. مسئله دوم اینکه ما خارج نشین ها برای ایرانیان داخل ایران تعیین تکلیف نمی کنیم بلکه وظیفه ما همراهی و حمایت از هموطنان آزادیخواهمون در ایرانه. یا نفهمیدی چی می نویسی یا اینکه یه ریگی به کفشت هست.
  3
  10
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک::]. نه مثل اینکه تو بدجوری فرمونت میکشه. میخواهی با انتشار دروغ بزرگی مثل تجزیه طلب و منافق, تظاهرات مردم شریفمون در ایران رو زیر سوال ببری. از تو تیزتر سوزنه که ما یه عمره نخ ... می کنیم.
  4
  8
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
  ۳۳
  دلیران تنگستان - لندن، انگلستان
  Paniranist-پراگ-چک. سپاسگزارم از شما . فدای نام زیبایی که انتخاب کردید . پاینده ایران
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. خیر قربان . من از خیلی لحاظ با پویا طهران مخالفم ولی در این مورد کاملا موافق که خارج نشینها از جمله جنابعالی سوئد نشین که شاسی هات پاکه یا منِ جیره خوار ج. ا که ریگ به کفش دارم حق تعیین تکلیف تکلیف برای داخل ایران نداریم همون راحت نشستی توی سوئد فقط کامنت میدی یا حداکثر توی دو تا تظاهرات ضد حکومتی اونم با پوشوندن صورتت شرکت کردی ایران هم مرتب میری و میای بساز و بفروش هم که داری اونوقت انتظار داری جوون بیکار بدبخت داخل ایران که سینه ش رو سپر گلوله می کنه بیاد انقلاب کنه جنابعالی بیای یه راست درو کنی ها بقیه رو هم بزنی کنار کاری که خمینی کرد. نه عزیز تو حق تعیین تکلیف برای ملت ایران نداری فهمیدی ؟ اگه راست میگی پاشو مثل اون جوونای داخل اِگ داشته باش با دست خالی برو تو سینه تفنگ . اونوقت میشه باهات حرف زد پسرم
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::paniranist - پراگ، چک::]. خارج نشین؟ تازگی‌ها آلز هایمر گرفتی؟ همین دیروز نبود. گفت. ۴۶ سال است در اروپا هستم؟ چرا هر کسی‌ از ما حق سخن گفتن دارد. هیچ کدام از ما دلخواا ایران را ترک نکرد. هر کسی‌ در پشتش. سیلابی از خون دارد. یک اعدامی .یک زندانی. تز بسیجی‌ را هم بذار در کوزه آبش را بخور. یک جنبش.یا انقلاب نشان بعده. که رهبران آن در خارج نبودند. امامت را فراموش کرده.؟ خوب است. اگر در خود کشور باشند.ولی چگونه؟ شب می‌‌یاد.با چاقو میوه خوری سرشان را میبرید.
  5
  6
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. عجب گرفتاری شدیم از دست این نخودی! زهر پُشت . جان خارپُشت عزیز خیلی خیلی داری مزخرف میگی ال اس دی زدی؟
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک::]. آخه شاه پسر فقط به این دلیل که تو ریگ به کفش داری دلیل نمیشه که همه خارج نشینها ریگ به کفششون باشه. آخه این چجور قضاوت کردنه؟ خود .. و خود خندی, عجب مرد هنرمندی. یه خورده خونسردیت رو حفظ کن, همه بساز بفروش نیستن. همه به طمع مال و مقام از ایران و ایرانی حمایت نمی کنن. زیاد تند نروع پیاده شو با هم بریم.
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::paniranist - پراگ، چک::]. خودت را لوس نکن.این ننه قمر بازی .دیگر خریدار ندارد.چنتا چیز انداختی. نباید پرفسور بود. تا درک کرد ،آغل .به کجا وصل است. کمی صبر می‌‌کردی.نگفتی ۴۶ ساله در اروپا؟ پراگ که ۲۳ سال است باز شده؟ از ۶ سالگی رفتی اروپا؟ اون ۲۳ سال را کجا بودی؟ پاریس یا برلین ؟ توی اون بسیج خراب شده.یکی‌ نیست اول بخواند؟ شما ارشادی همشیه اینجوری بودید. خود را چیزی نشان می‌‌دهید. .که نیستید. در حقیقت چیزی هستید. که خود نمی‌‌دانید. ترجمه کنم؟ بدو برو اسم عوض کن.ولی یک کم ادبیات را عوض کن.اینقدر تقلب نکنید و روی دست همدیگر نوشتن
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. حوصله بحث و پحث با بچه مچه مثل تو یا امثال پیرمرد بیکار منقلی سوسیالی اعظم مثل اون خارپُشت رو اصلا ندارم. خلاصه کلام ایکه حق تعیین تکلیف با مردم داخل ایرانه شما به اندازه ....هم حق ندارید. .
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۹
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::paniranist - پراگ، چک::]. زیاد خودتو جدی نگیر مردک. این چرندیات رو برای کسانی بگو که امثال تورو نشناسن. آدمهای بی هویت, لمپن مثل تو زیاد دیدم. مشکل امروز کشور ما هم آدمهایی مثل تو چاخان و چاچول بازه.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.