فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ابراهیم رئیسی به مدت ۲.۵ ساعت بسته خواهند شد

 نمایی از فرودگاه بین‌المللی امام خمینیرادیو فردا :سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که تمام فرودگاه‌های تهران شامل مهرآباد و فرودگاه امام خمینی در روز مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در ۱۴ مرداد، از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۹، به مدت دو ساعت‌ونیم بسته خواهند شد.

این سازمان روز سه‌شنبه پنجم مرداد، دلیل اقدام خود را «رعایت الزامات ایمنی و امنیتی» توصیف کرده است، امری که ناظر به حضور مهمانان خارجی در این مراسم می‌تواند باشد.

ایران در دی ماه ۱۳۹۸ در اوج تنش‌ها با ایالات متحده که به شلیک چندین فروند موشک به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق انجامید، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی را باز گذاشت. پیامد آن نیز سرنگونی پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین با شلیک پدافند یگان هوایی سپاه پاسداران و کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن بود.

ایران این رخداد را ناشی از «خطای انسانی» اعلام کرده است، اما خانواده‌های قربانیان حادثه خواستار روشن شدن علت باز گذاشتن فرودگاه در آن ساعات پرتنش شده‌اند.

مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی همچنین فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی را تحت‌ تاثیر قرار داده است.

علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس، روز سه‌شنبه خبر داد که مجلس هفته آینده جلسه علنی ندارد.

آقای سلیمی دلیل این امر را «آماده‌سازی صحن مجلس برای مراسم تحلیف» عنوان کرده و گفته است که البته «جلسات کمیسیون‌ها دایر است و کمیسیون‌ها برنامه‌های خود را در هفته آینده خواهند داشت».
+9
رأی دهید
-77

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  ترس از دژمن؟
  2
  42
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  باید البته پرچم ها رو هم نیم افراشته کنن. باید در کشوری که یک آدمکش حرفه ای رئیس جمهور میشه, عزای عمومی اعلام کرد. چند روز دیگه محاکمه رفیق آدمکشش حمید نوری در سوئد شروع میشه. به امید روزی که رئیسی جلاد هم دستگیر و محاکمه بشه.
  3
  58
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.