«فرهنگ لاپوشانی»صدها کودک را در جنوب لندن در معرض آزار جنسی قرار داد

تصویر بایگانی از خانه کودکان شرلی اوکس در کرویدون که توسط شورای منطقه لمبث اداره می‌شد   بی بی سی : مارک ایستون
یک تحقیق و تفحص فاش کرده است که کارمندان و نمایندگان شورای محله لَمبِث در جنوب لندن و "فرهنگ لاپوشانی" سبب شده بیش از ۷۰۰ کودک در مراکز نگهداری کودکان قربانی بی‌رحمی و آزار جنسی شوند.

"تحقیق و تفحص مستقل در مورد آزار جنسی کودکان" از طرح‌های وزارت کشور بریتانیا است. این تحقیق از شورای محله لمبت به دلیل ده‌‌ها سوء استفاده از کودکان در پنچ مرکز نگهداری بشدت انتقاد کرده است.

این گزارش می‌گوید سوء استفاده‌کنندگان می‌توانستند به مراکز نگهداری از کودکان راه یابند یا سرپرستی موقت آنها را بعهده بگیرند.

شورای لمبث از قربانیان بی‌قیدوشرط عذرخواهی کرده است.

تحقیق از این شورا در تابستان سال ۲۰۲۰ شروع شد و در آن پنج مرکز نگهداری کودکان بین دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۰ بررسی شدند.

در گزارش آمده است: "به استثنای بعضی موارد، کارمندان شورای لمبث با کودکان تحت مراقبت‌شان طوری رفتار می‌کردند که گویی این کودکان هیچ ارزشی ندارند".

"در نتیجه، افراد خطرناک می‌توانستند به خانه‌های کودکان و یتیم‌خانه‌ها راه یابند و تاثیرهای ویرانگر و مادام‌العمری بر قربانیان خود بگذارند."

این گزارش می‌گوید شورای لمبت ۷۰۵ شکایت از ساکنان پیشین این مراکز دریافت کرده بود ولی فقط یکی از کارمندان ارشد این شورا مورد مواخذه قرار گرفت.

پروفسور الکسیس جِی، سرپرست این تحقیق، نوشته است: "این کودکان آلت دست و گروگان بودند در بازی قدرت زهرآگینی که در داخل شورای لمبث و بین این شورا و دولت مرکزی در جریان بود".

این تحقیق همچنین از پلیس لندن خواسته است درباره یکی از پرونده‌ها تحقیق جنایی کند. در سال ۱۹۷۷، شورای لمبث به پزشکی قانونی اطلاع نداد پسری که جسدش در یکی از مراگز نگهداری پیدا شد، چند روز قبل گفته بود آزار جنسی دیده است.

براساس این گزارش، این مراکز نگهداری کودکان، "مکان‌هایی خشن و بی‌رحم بودند که در آنها اجازه خشونت و آزار جنسی داده می‌شد" و "کودکان زیر پنج سال، در معرض آزار جنسی قرار می‌گرفتند".
محوطه خانه کودکان شرلی اوکس در کرویدونکودکان اوقات خود را با "خاله‌ها" یا "عموهای" مددکار می‌گذراندند، داوطلبانی که بدون بررسی درست سوابق‌شان با کودکان کار می‌کردند.

این تحقیق از پلیس متروپولیتن لندن هم به دلیل کوتاهی در پیگیری شواهدی که ممکن بود منجر به کشف جرم شود، انتقاد کرده است.

شورای لمبث به دلیل "سوء استفاده‌های هولناک و بسیار تکان‌دهنده و وحشتناک" در این مراکز عذرخواهی کرده است.

این گزارش می‌گوید، اگرچه عذرخواهی "بسیار شدید و اغراق‌آمیز" بود، ولی این شورا "تا همین اواخر هیچ عذرخواهی معنی‌داری انجام نداده بود".

این گزارش اضافه می‌کند: "علی‌رغم تحقیقات و بازرسی‌های زیادی که طی ۲۰ سال انجام شده، سیستم مراقبت از کودکان در ایفای وظیفه‌اش درقبال قربانیان آزار جنسی کوتاهی کرده است".

در سال ۲۰۱۶، شورای لمبث پرداخت غرامت را آغاز کرد و تاکنون مبلغ ۷۱.۵ میلیون پوند غرامت پرداخته است، با حداکثر ۱۲۵ هزار پوند به هر فرد.
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  مقصر حکومت ایران هست اروپا و ِآمریکا متمدن هستن و مدافع حقوق بشر
  16
  5
  ‌پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.