سعید ملایی، جودوکای ایرانی مدال نقره المپیکش را به اسرائیل تقدیم کرد

سال ۲۰۲۰ ساگی موکی جودوکای اسراییلی با انتشار این تصویر در حساب اینستاگرام خود نوشت که دوستی ریشه‌داری با سعید ملایی دارد.بی بی سی :رسانه‌های اسراییل گزارش داده‌اند که سعید ملایی، جودوکای ایرانی در پی کسب مدال نقره المپیک با پرچم مغولستان مدال خود را به اسراییل تقدیم کرده است.

به گزارش کانال ورزشی تلویزیون اسراییل ، آقای ملایی با اشاره به دوستی نزدیک خود با ساگی موکی، جودوکای اسراییلی گفته است: "از اسراییل برای همه انرژی خوبی که به من داده، تشکر می‌کنم. این مدال به شما هم تقدیم می‌شود و امیدوارم که اسراییلی‌ها از این پیروزی خوشحال باشند."

براساس گزارش‌ها غول رسانه‌ای آمریکا، ام.جی.ام با همکاری یک شرکت رسانه‌ای اسراییل قرارداد تولیدمستندی شش قسمتی از زندگی این دو ورزشکار ایرانی و اسراییلی را منعقد کرده‌اند.

استیو استارک رییس ام.جی.ام گفته است رقابت و دوستی این دو ورزشکار جهان جودو رو تحت تاثیر قرار داده و قلب طرفداران این ورزش را در سراسر جهان تسخیر کرده است."

در توکیو، سعید ملایی با شکست شامیل بورچاشویلی از اتریش در نیمه‌نهایی رقابت‌های ۸۱- کیلوگرم جودو به فینال رفت تا با تاکانوری ناگاسه، از تیم ژاپن، میزبان مسابقات و مرد شماره دو جهان روبرو شود.

این مسابقه با پایان وقت معمول به مرحله امتیاز طلایی رفت و در نهایت جودوکای ژاپن با کسب یک امتیاز قهرمان شد.

سعید ملایی تیم ایران را در سال ۲۰۱۹ ترک کرد و گفت که به او دستور داده شده بود بازی هایش را ببازد تا با حریفان اسرائیلی روبرو نشود.

فدراسیون جهانی جودو سه ماه پیش ایران را به دلیل خودداری از رویارویی ورزشکارانش با حریفان اسرائیلی به مدت چهار سال از شرکت در رقابت ها منع کرد.

سعید ملایی بعد از آن که در مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن در سال ۲۰۱۹ به دستور مسئولان تیم مجبور شد عمدا تن به شکست بدهد، از ادامه فعالیت در ایران خودداری کرد و به خارج رفت.

در آن مسابقات ملایی به نیمه‌نهایی رسید و در صورت پیروزی در آن دیدار در فینال با حریف اسرائیلی روبرو می‌شد. اگر هم در دیدار رده‌بندی برنده می‌شد، باید روی سکو کنار حریف اسرائیلی می‌ایستاد.

آقای ملایی هر دو مسابقه‌اش را به حریفان بلژیکی و گرجستانی باخت تا هیچ کدام از این اتفاق‌ها رخ ندهد. اتفاقی که به گفته آقای ملایی به دستور مسئولان ایرانی رخ داد.

سعید ملایی بعد از خروج از ایران به آلمان پناهنده شد و بعد از آن مغولستان به او شهروندی اعطا کرد.

او در ماه آذر سال ۱۳۹۸ اعلام کرد که شهروند مغولستان شده و با پرچم این کشور در مسابقات بین‌المللی حاضر خواهد شد.
ملایی در فینال به ناگاسه از ژاپن باخت
+162
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  بسی شاد شدیم. بخور سید علی بخور که داری خوب میخوری.
  18
  101
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هزاز درود بر تو ای انسان شایسته! زیباترین کار ممکن را کرده است. ما 3000 سال در سرزمین ایران با یهودیان هم کاسه بوده ایم و اغلب جز تعاون و مهربانی و وطن دوستی چیزی ندیده ایم و با همکاری مشترک همیشه ایران به اوج رسیده است
  19
  97
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  اگر راست باشد دمت گرم. برای من برنده واقعی المپیک امسال ایران است. بهتر از ۱۰۰ طلا. نقره برنز با هم.زیباتر از ۱۵۰ کیلو نصیری در یک ضرب. المپیک مکزیک. که از رده آخر در دو ضرب.با این حرکت تاریخی مدال طلا را برد. این مدال چند گرمی مثل ۱۵۰ کیلو نصیری .به ملاج شیخ علی‌ بود. ما ورزشکار و هنرمند اینجوری می‌‌خواهیم. با این حرکت چقدر زیبا و معنی دار و عجب تودهنی .به شیخ علی‌ و مریدانش، حالا شروع مریدان.به وق وق کردن. بازی را باختید. گوبلز‌ها مسلمان.هنوز شروع نشده.
  15
  66
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  حرفهای ملایی حرفهای ساندیس سوزی هستش که تا فیهاخالدون بسیجی هاس صادراتی ها رو آتیش میزنه..بیایید چند تا فحش به ملایی بدید و بهش بگید وطن فروش و خائن، شاید این درد کمتر بشه خخ
  17
  70
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸
  ۶۱
  Freddie - برلین، آلمان

  دم تو ورزشکار گرم،. آرزو میکنم که همیشه بدرخشی قهرمان.
  15
  84
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین

  خاک تو سرت چقدر پول گرفتی یا قول اقامت ، دست تو هم به خون مردم فلستینیها اقشته هست خایین بهتر که ملیت عوض کردی تو یک لکه ننگین هستی
  142
  15
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹
  ۳۱
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  به کوری چشم آخوندها و بقیه عرب پرستان ضد ایرانی + مسلمین عقب مانده که در تضاد با فرهنگ واقعی ایران و بشر بوده و هستند.زنده باد ایران و اسرائیل
  14
  64
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
  ۵۰
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  این یعنى ما مردم ایران با هیچ کشورى دشمنى نداریم،در یک کلام خامنه اى خفه شو
  13
  82
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۱
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  دمت گرم مرد. اون آشغال سپاهی که مدالش را به رهبر مف عول تقدیم کرد منفور مردمه ولی سعید ملایی محبوب. چرا؟ چون مردم ایران میدونن اسراییل دشمن نیست ولی خامنه ای دشمنه.
  12
  71
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  به کوری چشم اسلامیست ها .
  11
  68
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  ایرانیا تا دوست و دشمن را نشناسند روزگارشون همینه، باعث بقای این رژیم همین اسراییله ، خاک برسرت
  56
  14
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  ایرانیا تا دوست و دشمن را نشناسند روزگارشون همینه، باعث بقای این رژیم همین اسراییله ، خاک برسرت
  50
  10
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  مبارک باشه, به کوری چشم الهه هیکس
  1
  21
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. با تبریک به مردم ایران و مولایی بخاطر مدال زیبا و حرکت بسیار زیباتر و خوبش در کوبیدن دهان حکومت ملاها در ایران و همچنین حامیان دم جنبان خائن و بیشرف و بیسواد خامنه ای که حتی قادر به نوشتن صحیح کلمه فلسطین که هزار بار در روز از دهان صاحبشان میشنوند نیستند .شرم کنید و کمی آدم باشید.
  3
  19
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  ایران - اسرائیل - امریکا Forever. دوستیتون پاینده باد.
  4
  17
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  اسرائیل پرستان ذوق نکنند همین الان سعید مولایی یک استوری گذاشته و این موضوع را تکذیب کرده و گفته جایزه اش را فقط به خانواده و دوستانش تقدیم کرده برای من هم تعجب آور و باورنکردنی بود که یک ورزشکار ایرانی بخواهد جایزه اش را به یک کشور خارجی بدهد اگر هم میخواست جایزه اش را سیاسی کند آن را به شهدای آبان یا خانواده افکاری تقدیم می کرد نه به یک کشور خارجی که هیچ ربطی به ایران ندارد
  12
  8
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران
  ایشون دو تا رشته ورزشی رو خوب بلد هستند یکی جودو و دومیش بیضه مالی. از اینرو بهش سعید بیضه مال هم میگن . تا ببینیم اسراییل بعدا ایشونو ادم حساب میکنه یا خیر .ِ
  16
  9
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۶
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. من همواره تشکیل کشور اسراییل از طریق جنگ را نادرست میدانم .تا چند دهه دیگه ۱۰۰ سال از تشکیل این کشور میگذرد . این کشور بافرهنگ و پیشرفته عینیت داره . باید قبول کرد ، و به آن احترام گذاشت .
  5
  6
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دمش گرم. البته این المپیک یه سود دیگه هم داشت و اون این که فهمیدیم توی زیرزمین بیمارستان بقیه الله تیرانداز تعلیم میدن در حد المپیک 😂
  2
  9
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. بک بار دیگه توصیه میکنم کامنتت بخون تا در مصاحبه پناهندگان رد نشی
  16
  3
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۶
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. تو دیگه کی هستی ، افرین تازه از ایران برای اقامت آمدی؟؟؟؟ ولی سخنانی که تایپ میکنی بالای ۳۰ سال عمر داره
  14
  3
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۹
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن
  [::Janhamin - تهران، ایران::]. ایشون چند ماه قبل در اسراییل مسابقه داشت و نخست وزیر قبلی یعنی نتانیاهو براش پیام تبریک فرستاد و جمعیت زیادی از اسراییلی ها با گل نزدیک هتل محل اقامتش رفتند. اسراییلی ها فقط مسولین رژیم عربپرست و اقلیت طرفدارش را ادم حساب نمیکنند و با ایرانی ها هیچ مشکلی ندارن. زنده باد اسراییل که خوب رژیم را تحقیر کرده خصوصا در کشتن کارشناسان هسته ای سپاهی و کشتن سپاهیان در سوریه در چند سال اخیر،نابود باد اقلیت عربپرست طرفدار آخوند روزه خون.
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۸
  ۴۴
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. تو اگر مامور اسراییل نباشی از نظر تفکر بیش از ۸ سال نداری
  12
  4
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۴
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. بهتره ....شی که تمام دارایی ایران رفت تو شکم شما خانه ویران کن های عیاش شهوت پرست. حال و حولتون را کردید و سرزمینتون را مفت فروختید حالا دنبال یه لقمه مجانی چرب و نرم میگردید مفتخورهای نانجیب. دیگه کور خواندید. مطمئنم آمدی ایران با پول این ملت مفلوک هم تو حوزه علمیه .....کردی و پول مفت گرفتی و زبان ما را یاد گرفتی حالا واسمون زبان درازی میکنی. ....برو مملکتت. دیگه پولی باقی نمونده که براش ..... بدی و مزدوری کنی.
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۵
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین::]. بسیجی مزدور وطن فروش به بقیه میگه مامور فلان جا و اسراییل و فلان🤣🤣
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.