فصل هفتم «کتاب دموکراسی » نوشته کاندولیزا رایس : سقوط رژیم مُلایان، حتمی است

ایرانشهر:ترجمه فارسی کتاب دموکراسی [مردم سالاری] نوشته خانم دکتر کاندولیزا رایس[Condoleezza Rice] وزیر سابق امور خارجه آمریکا به زودی با حمایت بنیاد ایران دوست در 486 صفحه، در اختیار هم میهنان داخل و خارج از کشور قرار می گیرد.

در پشت جلد کتاب دموکراسی  [ِDemocracy] نوشته ای کوتاه از کوفی عنان [Kofi Atta Annan]، دبیرکل سابق سازمان ملل آمده است که نوشته: کاندولیزا رایس در این کتاب، برای سفر به دموکراسی های سراسر جهان، نقش یک راهنمای زیرک، ماهر و کاربلد را دارد که با دانش و نگاه دقیق و چشمان تیزبینش به ارزیابی و سنجش چالش های پیش روی رژیم های حاکم نشسته است. امروزه این کتاب، کمک مسلم برای دوباره مطرح کردن گفت و شنودها درباره دموکراسی است.
 از چهره های ایرانی، دو جمله کوتاه و معروف از شهبانو فرح پهلوی " شرایط کنونی ایران ، تلخ و ناگواراست. فقر، دروغ، تحریم، بیداد و تبعیض، فساد افسار گسیخته و ستمگری نیز بر کشور حکم‌فرماست.مردم ایران پس از تحمل چهل و دو سال «دروغ و فریب»، ‌امروز علیه ظلم و ستم به پا خاسته‌اند و بسیاری فریاد «رضاشاه روحت شاد» می‌زنند.. عاقبت نور بر تاریکی پیروز است. اعتراضات مردم ایران نمایشی باشکوه از همبستگی ملی، و نمونه ای از دادخواهی تاریخی ایرانیان در آن سرزمین کهن است"  بر پشت جلد کتاب نقش بسته است .
 
این کتاب توسط آقای عرفان قانعی فرد ، پژوهشگر تاریخ خاورمیانه به فارسی ترجمه شده است.این کتاب مهم و خواندنی با پیشگفتار خانم دکتر رایس، در 11 فصل در در تابستان امسال توسط انتشارات شرکت کتاب به زبان فارسی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت . علاوه بر بررسی اهمیت دموکراسی، جامعه مدنی،  تجربه رسیدن به دموکراسی  در کشورهای آمریکا و اروپا و به روایتهای تاریخی زیبایی از فروپاشی خودکامگان ناباب در تاریخ معاصر جهان مانند کشورهای روسیه، اوکراین، کنیا، کلمبیا، بهار عربی، خاورمیانه، چین و ... اشاراتی رفته است.
 
درفصل هفتم این کتاب ، نویسنده سقوط قطعی رژیم ملایان را پیش بینی می کند.
 
پروژه انتشار این کتاب و نیز مستند "وحشت بزرگ" با حمایت و همکاری بنیاد ایران دوست [Irandoust  foundation] و شعار "برای ایجاد همبستگی بین ایرانیان" صورت می گیرد و برای علاقمندان داخل ایران و بخاطر حمایت ها از جنبش های سراسری مردم ایران، به صورت رایگان در شبکه های اجتماعی قرار خواهد گرفت.
+221
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  چشم بسته غیب میگی. کدوم رژیم دیکتاتوری مادام‌العمر بوده که حالا رژیم ملاها باشه ولی کی؟ زمانی که از ایران فقط یه صحرای سوزان و مردمی شپش زده و مفلوک . خب آنوقت هم می خواهم نرن. آنوقت چه فایده. به آخونده گفتند کی برسه که از همین تیرهای چراغ برق آویزانتون کنیم!!! آخونده نگاهی عاقل اندر سفیه به طرف انداخت و گفت تا آن زمان ما حتی تیرهای چراغ برق را هم فروخته ایم و ایران یه بیابان برهوت و کویری سوزانه
  9
  177
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  این رژیم میبایست سالها پیش سقوط میکرد ولی متأسفانه دخالت اروپایی ها و چین و روسیه و دورویی های آمریکا به دوام این رژیم کمک کرد چون بقای این رژیم به نفع خیلی از کشورهاست و مردم ایران هم تنها هستند باید منتظر ماند که جنگی بین آنها صورت بگیره تا مردم بتوانند از این فرصت برای نجات خودشان استفاده کنند
  7
  150
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
  ۴۰
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل

  این حکومتی است که شما چهل و دو سال پیش به ما هدیه کردید و الان برای ما نامه فدایت شوم مینوسید.لعنت به همگی شما که از انسانیت بویی نبرده اید.
  6
  151
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  کثافتکاری های این خانم و تیم جنگ طلب او همچنان در خاورمیانه قربانی می‌گیرد ،
  12
  89
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  این به شاه میگفت دیکتاتور، خودش اول دموکرات بود و برای جیمی کارتر رای جمع کرد۱۹۷۷. حامی کارتربود و بعد هم که شاه سرنگون شد .اینو دموکراتها پرتش کردن بیرون،شدجمهوریخواه.
  11
  95
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  ملاهای را که خود کثافاتتون با همدستی ملکه و تیم اروپایی تون آوردید تا مملکت ما ایران و ایرانی را به خاک سیاه بنشنید. حـ... های پلشت. شرارت از چهره ات میباره.
  6
  52
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  از کرامات کاندولیزا اینست خورد کاندوم را و گفت شیرین است.
  11
  30
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  این کاندوملیز نویسنده داستانهای تخیلی هست.
  54
  8
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  الان زردشت از فرانکفورت میاد می‌نویسه مریدان ریش مقدس با تانک برسر
  34
  9
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. بله مرید ریش مقدس،چرا نه. فرریدریش شیلر در کتاب خود لک لک‌ها اسپانیا نوشت. ما چسبیده به به پنجه پا لک لک. آن زمان کسی‌ منظور او را درک نکرد. امروز فکر کنم. همه می‌‌دانند منظور او چه بود.این روزها در عصر دولت امام زمان. طرفدران لب تشنه کودک فلسطینی . این روزها در عصر جویدن آدامس و مدفوع سگ معنایی کاملاً متفاوت می گیرند . کدام آدامس می‌‌جود. چه ربطی‌ به مدفوع سگ دارد. باید فانتزی داشته باشی‌. کمی کمک. فکر به ریش آقا و جویدن آدامس خروس نشان توسط ارشادی ها. درک کردی ؟ فکر نکنم. چگونه؟
  7
  18
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. هیچ چیزی در دنیا قادر است.یک انسان را چنان آلوده و زشت کند .بجز شخصیت او. چه زیبا به شما ارشادی‌ها می‌‌خورد،و خودت را لوس نکن.
  7
  16
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  اگر عدالتی بود آدمهای مثل همین خانم رایس و بوش و چینی الان باید در زندان می بودند چون اینها دقیقا کار هیتلر را کردند هیتلر هم به سربازانش دستور داد یونیفورم سربازان لهستانی را بپوشند و به یک پست مرزی آلمان حمله کنند و بعد به بهانه این که لهستان به ما حمله کرده جنگ جهانی را شروع کردند سلاحهای کشتار جمعی در عراق هم یک اشتباه نبود بلکه دروغ بود اینها گزارشگران انرژی اتمی را وادار کردند گزارشهای دروغ بنویسند و بر پایه همان گزارشهای دروغ هزاران آمریکایی و صد ها هزار عراقی کشته شدند و عراق تبدیل به پایگاه جمهوری اسلامی شد من گرچه از ترامپ خوشم نمی آمد ولی خوشحال شدم که او را استیضاح نکردند چطور ممکنه شما کثافتی مثل بوش را استیضاح نکنید بعد بخواهید ترامپ را استیضاح کنید
  1
  19
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. درباره لهستان،پیمان مولوتف،هیتلر واستالین لهستان رو بین خودشون تبانی کرده بودن،که اگه هیتلرگدانسک لهستان رو تصرف کنه استالین هم بقیه لهستان.برای همین استالین بی تقصیرنبود...انبار شیمیایی صدام هم محرز بودبخاطرحمله به حلبچه،امابعدحمله اثری نیافتن نه از اثار امحا،و نه از انبار، و یه معمایه هنوز
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.