سعید ملایی با پرچم مغولستان در المپیک نقره گرفت

سعید ملایی تیم ایران را در سال ۲۰۱۹ ترک کرد و گفت که به او دستور داده شده بود بازی هایش را ببازد تا با حریفان اسرائیلی روبرو نشودبی بی سی :سعید ملایی، جودوکای ایرانی که با پرچم مغولستان در المپیک توکیو شرکت کرده، به مدال نقره رقابت‌های ۸۱- کیلوگرم رسید.

سعید ملایی با شکست شامیل بورچاشویلی از اتریش در نیمه‌نهایی رقابت‌های ۸۱- کیلوگرم جودو به فینال رفت تا با تاکانوری ناگاسه، از تیم ژاپن، میزبان مسابقات و مرد شماره دو جهان روبرو شود.

این مسابقه با پایان وقت معمول به مرحله امتیاز طلایی رفت و در نهایت جودوکای ژاپن با کسب یک امتیاز قهرمان شد.

سعید ملایی تیم ایران را در سال ۲۰۱۹ ترک کرد و گفت که به او دستور داده شده بود بازی هایش را ببازد تا با حریفان اسرائیلی روبرو نشود.

فدراسیون جهانی جودو سه ماه پیش ایران را به دلیل خودداری از رویارویی ورزشکارانش با حریفان اسرائیلی به مدت چهار سال از شرکت در رقابت ها منع کرد.
ملایی در فینال به ناگاسه از ژاپن باختسعید ملایی بعد از آن که در مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن در سال ۲۰۱۹ به دستور مسئولان تیم مجبور شد عمدا تن به شکست بدهد، از ادامه فعالیت در ایران خودداری کرد و به خارج رفت.

در آن مسابقات ملایی به نیمه‌نهایی رسید و در صورت پیروزی در آن دیدار در فینال با حریف اسرائیلی روبرو می‌شد. اگر هم در دیدار رده‌بندی برنده می‌شد، باید روی سکو کنار حریف اسرائیلی می‌ایستاد.

آقای ملایی هر دو مسابقه‌اش را به حریفان بلژیکی و گرجستانی باخت تا هیچ کدام از این اتفاق‌ها رخ ندهد. اتفاقی که به گفته آقای ملایی به دستور مسئولان ایرانی رخ داد.

سعید ملایی بعد از خروج از ایران به آلمان پناهنده شد و بعد از آن به مغولستان رفت.

او در ماه آذر سال ۱۳۹۸ اعلام کرد که شهروند مغولستان شده و با پرچم این کشور در مسابقات بین‌المللی حاضر خواهد شد.
+100
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  چرا مغولستان؟!!! شاید ترکی بلده، چه عرض کنم،
  29
  3
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. باز شونیست فارسی‌ گل کرد.نظرت به نظرات این خانم. الهه خیلی‌ نزدیک است. اون هم می‌‌گوید. اسراهیل. مجاهدین ترک ،شما هم که گیر داده. به هر کی‌.اسم ترکی‌ دارد.دست کم یک کم صبر می‌‌کردی. و از هل حلیم در دیگ نمی‌‌افتادی. بخوان اون بالا. به عنوان یک ایرانی‌. نه ترک .مدال خود را به اسرهیل هدیه داد. پیام دوستی‌.که ما با هیچ کس. پدر کشتگی نداریم.‌ای کاش بعضی‌ ایرانی‌ یک قطره از خون ترک‌ها ایران دوست داشتند.
  2
  8
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
  ۶۱
  Freddie - برلین، آلمان
  متاسفم که قهرمانان ما برای کشور های دیگر مدال میگیرند. وقتی به یک قهرمانی که سالها زحمت میکشه مجبورش کنند باید ببازی یعنی ننگ به این رژیم دزد و جنایتکار.
  2
  7
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. من فقط پرسش کردم و ربطی به شوونیسم ندارد، بارها گفته ام که من با شوونیسم ناسیونالیستی مخالفم، ولی اصرار پانترک ها بر نابودی فرهنگ ایرانی قابل تحمل نیست، و دفاع ما ایرانیان از ایرانی بودن خود، یک امر مثبت است.
  3
  2
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.