اعتراضات در خوزستان، تهران، کرج و کرمانشاه ادامه دارد

العربیه: دوازدهمین روز اعتراضات در استان خوزستان روز و شامگاه دوشنبه چهارم مرداد به تهران، پایتخت ایران و چندین شهر دیگر از جمله کرج و کرمانشاه گسترش یافت و مردم شعارهایی در حمایت از خوزستان و علیه رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.
 
شهرهای خوزستان که با حضور سنگین و بی‌سابقه نیروهای نظامی و یگان ویژه به پادگان تبدیل شدند شاهد برخی تجمعات و اعتراضات در بعضی محلات اهواز، ماهشهر و شادگان بود.
 
بنا به گزارش منابع محلی و شاهدان عینی اینترنت کماکان در تمام خوزستان قطع بوده و ارتباط از طریق موبایل امکان پذیر نیست.
 
برق بسیاری از شهرها و روستاهای خوزستان نیز به طور متناوب به‌ویژه در هنگام شب قطع می‌شود تا شهروندان نتوانند از تجمعات فیلم‌برداری کنند.
 
منابع خبری از ادامه بازداشت شهروندان در خوزستان سخن می‌گویند. این در حالی است که پیشتر علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و محسن اژه‌ای، رئیس جدید قوه قضائیه ایران از آزادی دستگیرشدگان اعتراضات اخیر خبر داده بودند.
 
بسیاری از خانواده بازداشت‌شدگان خوزستانی هنوز از مکان بازداشت فرزندان خود بی‌اطلاع هستند و با مراجعه به مراکز امنیتی و قضائی نیز پاسخی دریافت نمی‌کنند.
 
برخی دیگر از خانواده‌ها گفته‌اند که از آنها در ازای آزادی موقت فرزندانشان وثیقه‌های میلیونی و میلیاردی خواسته شده که آنها توانایی تامین چنین وثایقی را ندارند.
 
اعتراضات در تهران روز دوشنبه، تهران نیز شاهد اعتراضات مردمی بود و معترضان در خیابان جمهوری با سر دادن شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» و «مرگ بر دیکتاتور» به اعتراضات سراسری پیوستند.
 
در ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، معترضان تهرانی ضمن شعار «تهران تا خوزستان اتحاد اتحاد» با شعار «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» به حمایت از اعتراضات خوزستان برخواستند.
 
ویدیوهایی نیز از اعتراضات مردم تهران در متروی این شهر منتشر شده که معترضان شعار «بی غیرتا نشستن منتظر چی هستن» سر می‌دهند.
 
تظاهرات در کرج شهر کرج، مرکز استان البرز نیز روز و شامگاه دوشنبه چهارم مرداد شاهد تظاهرات و تجمعات اعتراضی در حمایت از اعتراضات خوزستان بود.
 
ویدیوها روز دوشنبه راهپیمایی شهروندان کرجی را در یکی از خیابان‌های اصلی این شهر نشان می‌داد.
 
منطقه فردیس کرج نیز شاهد تجمع گسترده شهروندان معترض بود و تظاهرکنندگان با شعارهایی چون‌ «مرگ بر دیکتاتور» و «از کرج تا خوزستان اتحاد اتحاد» سر دادند.
 
ویدیوی دیگری از شهر کرج حضور زنان در کنار مردان را به تصویر کشیده و زنان با شعار «ایرانی ایرانی حقتو فریاد بزن» و «ایرانی میمیرد ذلت نمی پذیرد» به شرایط موجود اعتراض کردند.
 
همبستگی کرمانشاه با خوزستان شهر کرمانشاه، مرکز استان کرمانشاه نیز دوشنبه شاهد تجمعات اعتراض آمیز در حمایت از اعتراضات خوزستان بود.

در ویدیویی که صدای شلیک گلوله به سوی معترضان کرمانشاهی در آن شنیده می‌شود، یک شهروند کرد در پیامی می‌گوید که «کرمانشاه پشتیبان خوزستان است.»
+127
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  لعنت به سعید گندمی طوسی که که به خامنه ای و مجتبی نمیگه بیا و دست از سر این مردم بردارید و با هم بریم یه جای دور افتاده تا آخر عمر حال کنیم یعنی حالی به حولی و چ و ل ی به چالی و مردم هم زندگیشونا کنند. لعنت بر تو سعید که فقط به فکر خودتی.
  7
  53
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک

  تا زمانی که تظاهرات، تجمعات و مطالبات در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی و از خط قرمز عبور نکنید به مشکلی برنخواهیم خورد. ولی شوربختانه عوامل نفوذی جدایی‌طلب پانیسم که بدون کوچکترین شک ایرانی نیستند، سوءاستفاده و دست به خشونت میزنند. گلوله هم دوست از دشمن را تشخیص نمی‌دهد و تا ‌شعاع حدوداً 4 هزار متر در اثر برخورد با سر یا قلب کاملآ کشنده است. حواستان به این عناصر غیرایرانی باشد.
  79
  9
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند

  العربیه بازم شروع کرد، اسامی ایرانی و فارسی شهرهای خوزستان رو گذاشت تو پرانتز، واقعاً که، نمی‌تونید مثه آدم بدون تاثیر گذاشتن در ذهن بیننده و خواننده متن بی طرف اصول خبرنگاری رو رعایت کنید و به اسامی رسمی یک کشور احترام بگذارید، من خودم خوزستانیم، ولی رفتار شما چندش آور هست،
  5
  36
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. تو هم فاطی کپک زده تا وقتی توی دهات کابل یعنی زادگاهت با میله های اتوبوس حال کنی ما کاری باهات نداریم ، پس بنفعته با توجه به زوال عقلت و ناتوانی روحی از خط میله رد نشی .
  4
  29
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  متأسفم که منبع خیلی از خبراتون شبکه نژادپرست و ضد ایرانی و دروغ پرداز العربیه سعودی و نیز کانال سعودی اینرناشنال هست. با اون خبرنگار بدبخت پناهنده ش علی حمید !! همدستی ایرانیان یوکی با این کانال ها بو داره. لااقل از بی بی سی یا سی ان ان فرانس پرس و . بگیرید خبرتون. پخش کن اگه مردی
  22
  13
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  البته خبری هم نیست تظاهرات شده در شهرا درست ولی دلیل نداره که از کاه کوه درست کنید آخرشم چند تا جدایی طلب الاحواز و یا چند تا لچکی رخنه می کنن در تظاهرات جوانان مردم رو به خشونت می کشونن و به کشتن میدن شماها هم کمکتون نمی گزه. تشویق به بهترین و کم هزینه گزینه مبارزه منفی هست خصوصا که رهبر درست حسابی هم در این میان نیست. ملت می دونن چی نمی خوان ولی نمی دونن چی میخوان. نگین آزادی و دموکراسی و این حرفهای کلی
  23
  8
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. دمت گرم. دقیقا. یه خبرنگار جدایی طلب به نام علی حمید هم داره که همه چیز رو وارونه مینویسه در شبکه سعودی العربیه. البته مدتی بعد از دستگیری روح الله زم جفت کرده بود و راپرت که میداد اسمش رو نمی نوشت. امیدوارم ایران (چه ج. ا باشه چه حکومت بعدی) تک تک اینا رو بیاره ایران محاکمه عادلانه بکنه و به سزای اعمال کثیفشون برسونه
  16
  10
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. نمیدونستم طول خیابانهای شهرها در ایران ۴ کیلومتر است .آنکسی هم که بخواهد تیر اندازی کنه حتما از خود رژیمه . فعلا همه فقط یک دشمن واحد دارن. فکر کردم رفتی ایران برای فروش سوراخ موش.
  3
  16
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. تا اونجا که به عناصر جدایی طلب و لَچَکی ها مربوط میشه من با نظرت موافقم. البته الپویا از طهران مخالفه و همچنین سوسیال گیر اعظم از آلمان .
  15
  11
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::paniranist - پراگ، چک::]. نظر شما به نظر فرشته آقا خواهر. الهه هیکس خیلی‌ نزدیک است. او هم همه را تجزیه طلب می‌‌داند. آقا فرمودند. یک فیلم مثل فیلم سه فرشته چارلی بسازند. با نام سه فرشته آقا. نقش اول را این خانم گرفت. دارند.در بلاد کافر دنبال دو تا فرشته دیگر می‌‌گردند. فقط کمبود. کارگردان دارند. تشریف ببرید.حق شما را می‌‌خورند. تجربه هم که دارید، ۴۲ سال است.که در اروپا هستید. می‌‌گم این روش جدید بسیج سایبری است؟ اینقدر اوضاع خراب است؟ که گاله را باز کرد تا اخر؟ اولین کسی‌ را که باید محاکمه کرد.امثال شما. نه اینکه به خاطر ژست مخالف گرفتن. بلکه ۴۲ سال جنایت
  3
  6
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  عجیبه اسم شهرها رو که بعربی بود ،در این خبر ورداشتند، جالبه!!!!!!!!!!!!!
  0
  3
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]یعنی تو اگه نظر نده نمیشه؟!
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.