ماشین سفیر بلاروس سرباز جوان راهور را به عمد زیر گرفت و فرار کرد

 رکنا: وقتی سرباز راهور اجازه ورود به خودروی سفیر کشور بلاروس را به خط ویژه نداد، راننده او را زیرگرفت و فرار کرد. با این اقدام سفیر بلاروس تراژدی سیلی عنابستانی به پلیس راهور تکرار تلخ تری داشت.

به گزارش رکنا، چندروز پیش خودروی حامل سفیر کشور بلاروس بدون اینکه پرچم کشورش را نصب کرده باشد قصد داشت از مسیر خط ویژه خیابان ولی عصر(عج) عبور کند. با توجه به اینکه طبق قوانین موجود خودورهای سفارتخانه فقط در زمانی که پرچم نصب کرده باشند و حامل سفیر باشند اجازه ورود به خط ویژه را دارند و خودروی موردنظر پرچم کشور بلاروس را نصب نکرده بود سرباز راهور به نام فروغی اجازه ورود به آن را نمی دهد.

اما راننده خودروی سفیر وقتی با ممانعت پلیس روبه رو می شود تغییر مسیر نمی دهد و پس از زیرگرفتن سرباز راهور به مسیر خود ادامه می دهد.

به گفته یک منبع آگاه که با رکنا گفت و گو کرده است ،درحال حاضر سرباز راهور در بیمارستان تحت درمان است. همچنین با شکایت پلیس راهور پرونده ای در این خصوص در دادسرای بین الملل تشکیل شده و تحت بررسی است.

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده با توجه به اینکه نامه دادسرا توسط وزارت امورخارجه به سفارت کشور بلاروس جهت معرفی راننده فراری ابلاغ شده است تا این لحظه سفارت بلاروس هیچ اقدامی انجام نداده است.
+143
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  اگر زمان شاه بود خشتک این راننده را تا حالا به سرش کشیده بودند, ولی این آخوندهای بزدل مزدور پوتین و دیگر اجنبی ها, فقط هارت و پورت میکنند و زورشان به ملت میرسد.
  18
  246
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۹
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی!!. استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی!!
  82
  14
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۳
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک::]. جوک باحالی گفتی رفیق، زمان شاه .....آمریکایی ارزشش از تو ایرانی بیشتر بود. شاه خودش نوکر غلام حلقه به گوش آمریکا بود. شماها از کجای دنیا هستید؟
  135
  12
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
  ۶۲
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  [::منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک::]. اگر زمان شاه بود خود سفیر هم وجود این کارها رو نداشت چه برسه به راننده سفارت. همچین چیزی اصلا اتفاق نمیافتاد.
  10
  108
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. عزیزم یکدندگی بد دردی هست. مگر وضعیت کوبا را نمی بینی؟ فکر میکنی اگر محتویات مغزت را مثل کامپوتر به روز کنی شکست خورده ای یا برعکس ادم شجاعی هستی؟ لابد هر شب چرندهای دکتر عرفانی را گوش میدهی که بدتر از تو گرفتار است؟ مگر در دنیا عقیده ی درست و کاملی وجود دارد؟ بطلان عقاید کارل مارکس در بوته ی عمل ثابت شده است یعنی فکر میکنی تمام دنیا اشتباه می کنند و شما جمعیت لجوج و یک دنده بر حق هستید؟ چشم به چین داری؟ چین انبار کارگرهای مفت کار و استعمار شده برای یک عده بیلیونر است. یعنی این ها را نمی بینی و یا نمی خواهی ببینی چون فکر میکنی که خیلی روشنفکر هستی
  4
  37
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. این اراجیف را به خورد تو و امثال تو دادند که سال ۱۳۵۷ انقلاب کنید و این آخوندهای بی لیاقت را به جای شاه بگذارید. جالب اینجاست که با وجود این همه سند بعد از ۴۲ سال هنوز سرتان را از .......تان بیرون نیاورده اید و هنوز این مزخرفات را تکرار میکنید.
  3
  38
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. اگر زمان شاه فقید بود خشتک راننده و سفیر بلاروس همراه با خائنین به وطن و حامیان علی گدا را سرشان می کشیدند تا بار دیگر بجای همدردی با سرباز هموطنشان طرف اجنبی و حکومت خائن و تبهکار اسلامی را نگیرند.
  5
  31
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
  ۴۰
  اشکان۱۹۰۳ - بیرمنگهام، انگلستان

  رزمجو . بله زمان شاه گردن ی ایرانی را در عربستان زدند و شاه خدا بیامرز چنان تو گوشی به سفیر عربستان زد که هنوز صداش داره میاد و ۵ سال هیچ ایرانی را نگذاشت به این مراسم مزخرف بره. تا عربستان با بالاترین مقامات برای دلجویی از شاه به ایران آمدند. ولی تو زمان این آخوندهای جنایتکار چقدر ایرانی را در عربستان کشتند چی شد؟؟؟؟ خود آخوندها هم میدونند چقدر ما را در دنیا خوار کرده اند
  3
  29
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان

  این حزب اللهی ها و شاه اللهی ها ما رو خفه کردند. سر هر چیز مربوط و نا مربوطی این میگه رهبر معظم اون میگه شاه فقید. چرا ما همیشه دنبال یه سوپرمن هستیم؟ بنظر من نه اون خوبه نه ایشون لعنت به هردوتاشون. چرا که بدبختی امروز ما بخاطر عملکرد بد سردمداران ایران از زمان شاه تا الان بوده و هست.
  26
  5
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. پس از چه کسی‌ باید نقل قول کنیم.؟ گوینده‌ها رادیو مردم از باکو؟ یا از کسانی که روی پشت بام دنبال عکس امام می‌‌گشتند.؟ یا از کسانی که خلخالی و شیخ علی‌ کاندید آن‌ها بودند،به خاطر سوابق درخشان زد امپریالیست؟ یا چپی‌ها ما که در کلیسا پاریس پشت سر امام امت. نماز سرخ می‌‌خواندند. یا کسانی‌ که پاسبان سر کوچه ترور می‌‌کردند.چون جاسوس امریالیست بود. و امروز صندق گداهی ری در دست در لندن؟ برای اصلاح طلبان. هنوز دست بر نمی‌‌دارید؟ ۴۲ سال تجربه کم است؟ خوب مقایسه دو سستم اقتصادی آن زمان و این زمان. بهشت نبود. ولی کافی‌ بود. با یک کم رفرم.امروز کجا بودیم ؟ مگر گزاشتید. همه یا یک چگورا یا سالار. حالا هم معترض .که چرا مقایسه می‌‌کنیم.
  2
  7
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان. داداش من نه حزب‌الهی ام و نه شاه الهی! . اما‌ یک خورده وجدانی دارم! و اندک شعوری! آنچه ماحصل داستان مصدق شد این بود که غرب وجود یک وطن پرست مطلع و کاردان را در راُس امور نمی‌پسندید! . ماحصل داستان شاه رو هم که آگاهید! گسترش حزب توده و جنگ سرد! از طرفی شاهی که بینهایت وطن پرست و بلند پرواز بود! و غربی که هیچکدام از این موارد رو بر نمیتابید،ارمغان آن فضا نوردی خمینی و .. برای ایران! . اری شاه بد بود ولی ما هم لیاقت او را نداشتیم!
  1
  4
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.