حکومت ایران مدعی تفکیک شبکه ۳۶ نفری یک گروه تروریستی - تکفیری در ۷ استان شد

العربیه :در حالی که در دوازدهمین روز اعتراضات خوزستان، تعدادی از شهرهای دیگر از جمله تهران شاهد حضور معترضان و سر دادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی در خیابان‌ها بود، دستگاههای امنیتی و قضایی ایران مدعی تفکیک یک شبکه 36 نفری در 7 استان کشور شدند.

رئیس دادگستری استان فارس با اعلام دستگیری این 36 نفر در استان‌های فارس و چند استان شرقی و غربی توسط پلیس و اطلاعات ناجا، آنان را به« ایجاد رعب و وحشت» و «اقدام به انتشار کلیپ‌هایی در فضای مجازی» متهم کرد.

سید کاظم موسوی، در گفتگو با خبرگزاری «ایرنا» دوشنبه 26 ژوئیه 2021 ادعا کرد که افراد دستگیر شده به ظن طرح‌ریزی برای اقدامات «تروریستی» در استان فارس و استان‌های غربی و شرقی ایران، شناسایی و دستگیر شدند.

موسوی ادعا کرد که 11 نفر از این دستگیر شدگان در استان فارس، «هسته مرکزی یک گروه تروریستی- تکفیری» هستند و افزود که 25 نفر دیگر نیز در شش استان دیگر کشور دستگیر شدند.

او گفت که این گروه برای اعلام موجودیت و تاثیر بر فضای مجازی ایران تلاش می‌کردند و مدعی شد «مقادیر زیادی سلاح» از این افراد کشف و ضبط شده است.

موسوی همچنین مدعی شد که هدف این گروه «اجرای عملیات تروریستی» در چند استان ایران بوده و«عملیاتی با همکاری و پشتیبانی مالی دو سرویس اطلاعاتی کشورهای اروپایی و منطقه‌ای» طراحی کرده بودند.

رئیس دادستانی استان فارس گفت «پرونده این گروه در حال حاضر در شعبه بازپرسی ویژه جرایم امنیت دادسرای انقلاب شیراز در حال بررسی است».

مقامات قضایی و امنیتی رژیم ایران این‌‌‌بار نیز همانند گذشته، همزمان با گسترش تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی در نقاط مختلف ایران، با ادامه سرکوب و کاربرد خشونت علیه معترضان و اقدام به دستگیری‌های فله‌ای در شهرهای مختلف با «توطئه» خواندن اعتراضات و انتشار اخبار بازداشت‌ها سعی در ایجاد جو شدیدا امنیتی و توجیه سرکوب‌ها و نسبت دادن بحران‌های داخلی این کشور به خارج هستند.

فعالان ایرانی می‌گویند دستگاه‌های امنیتی با انتشار اخبار این‌چنینی هدف تاثیرگذاری بر روند اعتراضات مردمی و منحرف کردن افکار عمومی را دنبال می‌کنند.

این در حالی است که علی‌رغم ایجاد خفقان، سرکوب شدید معترضان و دستگیری‌های فله‌ای در شهرهای مختلف ایران، تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی در نقاط مختلف در اعتراض به بی‌آبی، اوضاع بد معیشتی، نابسامانی، تبعیض و ناکارمدی‌های سیاست‌های رژیم حاکم همچنان ادامه دارد.
+10
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  تا مردم قیام میکنند حکومت با این سناریوهای مضحک همانند داعش آمد، طالبان قدرت گرفت، دشمن در کمین است، اگر نظام سقوط کند اراذل اوباش بر ایران حکومت میکنند و ایجاد چند انفجار و انجام چند عملیاتی تروریستی مردم را می ترسانند. داعش اصلی ملاها و مزدورانشانند، مال ۴۳ سال زیر یوغ طالبان ریشو و کثیف نظام پلید اسلامی هستیم. این اوباشان ریشو استادن بدنام ترور و خشونت و فتنه و فسادند. دشمن اصلی ما نظام اسلامیه.
  3
  6
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.