تهران هم با تظاهرات، علیه جمهوری اسلامی به پا خاست

العربیه: شماری از شهروندان تهرانی، با سر دادن‌ شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» تظاهرات اعتراضی خود را از خیابان جمهوری آغاز کردند.
ویدئو‌های منتشر شده در فضای مجازی، حاکی از آن است که ظهر دوشنبه 14 مرداد، جمعی از شهروندان تهرانی با حرکت در خیابان جمهوری با پیوستن به تظاهرات خیابانی مردم در مناطق مختلف از جمله خوزستان، اصفهان، شیراز، تبریز، لرستان و سایر شهرها شعار‌های اعتراضی سر دادند.
 
معترضان با حرکت از زیر پل حافظ شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» را یک صدا فریاد زندند.
شهروندان تهرانی همچنان با حرکت به سمت چهارراه استانبول شعار «خامنه‌ای حیا کن، مملکت رو رها کن» سر دادند.
 
نیروهای امنیتی با حضور پرشمار در خیابان‌های شهرهای مختلف، کشتن دست‌کم 9 نفر، قطع اینترنت و برق و بازداشت‌های گسترده، در صدد سرکوب اعتراضات هستند.
+321
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  ناز نفستون. پس بگیرید مملکتتون رو از دست این ضحاکیان خون آشام. این مملکت مال شما جوانهاست که به دست یه مشت خائن, غارتگر, ارتجاعی افتاده. وقتشه که ولایی ها دنبال سوراخ موش بگردن, یا مثل قذافی لوله فاضلاب.
  32
  288
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  بوی حلوا و الرحمن حکومت بیشرف ملاها و حامیان بیشرم و تبهکارش به مشام میرسد ، سوراخ موش هر عدد صد هزار دلار بفروش میرسد بشتابید مزدوران حکومت بشتابید.
  33
  255
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  آفرین همینطور خوبه نباید اشتباه بزرگی که در آبان انجام شد الان تکرار شود مردم به هیچ عنوان نباید طرف کلانتری ها و فرمانداریها حمله کنند چون اونها حکم تیر دارند و کار به خشونت کشیده بشود جمهوری اسلامی برنده است مردم باید همینطور در وسط خیابان حضور داشته باشند ضمن این که لازمه اعتصابات هم به آن افزوده بشه
  54
  156
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  درود بر تک تک زنان و مردان آزادیخواه. ما لی شمار و پیروزیم. امروز روز بپا خواستن بر علیه شیاطین اسلامی و طلبیدن حقوق تان است
  28
  185
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - فرانکفورت ، آلمان

  این فیلم‌ها حاکی از آزادی بیان در حاکمیت ولایت را بیان و نشان می‌دهند.
  288
  33
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
  ۳۷
  Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی

  اینهامال قطعی برق پاساژعلاالدینه کسی بپانخاسته بیخودی چیزی روتیتر نکنین تو تموم کانالهای تلگرامی هم پخش شده
  249
  35
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. در آبان ماه کار اشتباه انجام نشد. در سال گذشته هم نشد. در طی‌ ۲۰ سال گذشته هم اشتباه نبود. دست بردارید از سر این ملت.بذارید کار خود را آنجام.دهند. از من و شما بهتر می‌‌دانند.ملت همیشه رهبران خود را به جلو هول می‌‌دهند.یا راستی‌ راستی‌ باور داری؟ که موسوی و کروبی. یک دفعه انقلابی‌ شدند.؟ کار اشتباه یعنی‌ چه؟ لاس خشگه با بسیجی ؟ با فاشیست مذهبی‌؟ قربان علی‌ شما و حسین شما. نکن این کار را؟ خوب نیست؟
  26
  124
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. تو یکی ببند. شلیک گلوله و قتل عام معترضین هم لابد آزادی اسلامیه
  29
  182
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی::]. شنیده در بسیج سایبری دیگر کافی‌ نیست. با ۲۰ تا اسم جعلی‌.قربان صدقه ریش مقدس شد. باید ثابت کرد.همه دنیا .ریش آقا دوست دارند. ممدجان .شما که منطقه جزایر خلیج را رزرو کرده. این برادر. که چسبیبده به اروپا شرقی.یا پراگ است. یا اسلاویا. کله گندها .هم .که چسبیده. به کانادا. آمریکا.چه جوری است؟ جمله را بر مبنای منطقه پرداخت می‌‌کنند؟ کدام منطقه نان و ابش چرب است؟ امریکا یا جزایر خلیج فارس؟
  24
  94
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  دلم میخواد اون روزی رو ببینم که آدمهایی مثل فاطمه زهرا دنبال سوراخ موش بگردند. مطمئن هستم که روز نابودی اینها نزدیکه.مرگ و ننگ بر هر چی آخونده و جیره خوارانش در خارج از کشور.
  22
  124
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  بله ناز نفس نا،و شما ها؟؟فقط بیایید اینجا ناز نفس بگید..؟؟واقعا خجالت بکشید.شما چکار کردید ؟؟منتظر رژیم عوض شه بعد تشریف بیارید از اروپا ؟؟؟
  130
  29
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  خدا کنه واقعا مردم کاری بکنند اما من شنیدم برق پاساژ علاالدین را قطع کردن ۲ ساعت اینها هم کاسبهای آنجا بودند که روزی ۱۰۰ میلیون در آمد دارند و با قطع برق ضرر می کردند.برقشان وصل شد و برگشتند سر چاپیدن مردم. اگر آن دمپایی پاره ها قیام کنند جور و پلاس این اخوند متحجر بیشرف برچیده می‌شود . به امید آن روز.
  70
  36
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
  ۳۷
  Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی

  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. ازاین ضحاکیان خوش آشام بگیرند بدهند دست کدام خون آشام دیگه؟میشه بگین ماهم بدونیم؟تو صف قدرت هم خیلی ها وایستادن وبعضیهاشون از عربستان حمایت میشن دوست دارین اینطوری؟
  74
  21
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
  ۳۷
  Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی

  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. ازحرفاتون که مثل حرفهای خمینیه چیزی نفهمیدم.اگه تو کانالهای تلگرامی بری می بینی این مربوط به قطعی برق پاساژ علاالدینه.من با دروغ مخالفم.همین کسایی که نوشتن از تهرانن باید زودتر ازمن مینوشتن اینها مال کجاست.ولی چون ننوشتن پس از ایران نیستن.از صبح اینها توتلگرام پخش شده. شما نمیدونی به من چه؟
  55
  21
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. اه چه جالب. شوتت کردن دوباره تو دانمارک؟ کشتارها و بگیر و ببند ها چی رو نشون میده؟ تا اخوک کفن نشود این وطن وطن نشود.
  11
  58
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. پویا جون مطمئن هستید که همه کسانی که خارج از کشور هستند کاری انجام نمیدن؟
  17
  56
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. تو فاطی کپک نگران نباش در دولت آینده بخاطر اینکه تو هر چی گفتی از روی بی عقلی و نادانی و بیسوادی بوده میگیم زیاد کاری باهات نداشته باشند و حتی خواهش میکنیم یک اتوبوس اسقاطی جهت اسکان تو بهت بدن که با میله هاش شاد باشی ،آفرین گریه نکن دیگه سیس.
  15
  68
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  عجب گرفتاری شدیم ها، آقا بریزید کلانتری ها را بگیرید، مسلح بشید، رادیو تلویزیون را تسخیر کنید و نگران قطع برق پاساژ و “جور پلاس« یا م جل و پلاس” هم نباشید.
  9
  49
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. اگه مشکلت برگشتن منه نوعیه، نه من کسی را در ایران ندارم که به خاطرش برگردم. اگر از آزادی کشورم حمایت میکنم به خاطر برگشت نیست، به این دلیله که مردم کشورم لیاقت آزادی و زندگی کردن در یک کشور پیشرفته و مرفه رو دارن. امیدوارم مشکلت حل شده باشه. بر
  14
  43
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. هموطن گرامی ما باید به مسائل بدون بغض و کینه نگاه کنیم. اینکه این جوانها از کجا آمدن، تاجرن یا کارگر، پول دارن یا بی پولن اهمیتی نداره. مهم اینه که آمدن بیرون و در راه آزادی کشورشون تظاهرات میکنن. زنده باشی.
  7
  41
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  تا آخرین نفس/. تا آخرین نفس/. کوشیم و بشکنیم دیوار این قفس/. از دامن خلیج/. تا سینه ی کویر/. تا ساحل ارس/. فرجام ننگ و روز جنگ و جنگ زندگیست/. آغاز افتخار/. پایان بندگیست/. پایان این شکنج و رنج و سرفکندگی‌ست/. جوشیم و ، سرنهیم و ، جان دهیم و ، وارهیم/. با پشتکار ِ خویش/. بی انتظار ِ کس/. تا آخرین نفس/. تا آخرین نفس/. کوشیم و بشکنیم/. دیوار ِ این قفس/. همدوش و ، همعنان و ، هم شعار و ، هم نفس/. تا آخرین نفس/. تا آخرین نفس/. خواننده: محمدرضا شجریان/. شاعر: فریدون توللی
  7
  33
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  . [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. برو ایران اگر تونستی سوراخ موشی که گفته بودم بفروشی ، شغل پر در آمدی خواهد بود.حداقل از این شغل کثیف مثبت تره . شاید تونستی جان یکی را نجات دادی.مردم گرسنه و تشنه ، دین و ایمان ندارن.دوستانت را هم همراه خودت ببر. این همان بویی است .
  7
  38
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. سلام .اگرآن عقب نشینی ها اشتباه نبود، پس چه بود؟ همان ملت با چند تا کشتار و بگیرو ببند جا خالی دادن . نه اینکه بخاطر کروبی و موسوی باشه. اونها هم از خودشانند و اگر کمی شلوغ کردن فقط بخاطر پست و مقام و درآمد بیشتر بود. مگر جزایری بخود کروبی پول نداده بود؟ چکارش کردن؟ ولی قاضی منصوری را از بین بردن.
  19
  7
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. بابا ۴ روز دیگه صبر کن میشه ۳۰ ام آخر ماه سوشیالت میرسه، خیلی فشار روته.
  44
  26
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی::]. 42 ساله هرکس از آزادی ایران حرف زده به آمریکا و اسرائیل و عربستان و غیره ربط دادید. این حرفها دیگه کسی رو فریب نمیده، برو این دام در جای دگر نه، که عنقا را بلند است آشیانه.
  10
  33
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. من که باور کن‌امیدوارم که هر کسی چه فقیر چه غنی به پاخیزد و کشورمان را پس بگیرد از این زالو صفتهای خونخوار اخوند متحجر.
  5
  30
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
  ۴۰
  داش آکل2 - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک:: واسه همینه تو چپیدی دانمارک؟ برو بچسب به ولایت فقیهت مزدور!.
  13
  33
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. بله در آبان اشتباه بزرگی صورت گرفت و آن این بود که یک عده فکر کردند الان بهمن 57 هست که بروند کلانتری بگیرند . در بهمن 57 اگر مردم کلانتری ها را تسخیر می کردند چون حکومت فروپاشیده بود و مقاومتی صورت نمی گرفت و مردم بی آنکه تلفات بدهند وارد پادگانها می شدند و اسلحه برمی داشتند الان رفتن طرف پادگان و کلانتری یعنی کشته شدن من با مبارزه مسلحانه مخالفتی ندارم ولی در مرحله آخر که حکومت دچار فروپاشی شده و توان مقاومت ندارد نه به عنوان مرحله اول فعلا جای مردم تو خیابان و اعتراض و اعتصاب هست تا زمانی که نیروهای نظامی به مردم ملحق شوند و آنوقت مردم و نیروهای نظامی می توانند بر علیه باقی مانده رژیم مبارزه کنند متاسفانه نداشتن رهبر و بینش و برنامه باعث میشه که تمام حرکتها با شکست روبرو بشه و در پایان یک عده مقتول و زندانی و اعدامی بر جا می مانند
  20
  11
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  ۵۱
  iransabz - تهران، ایران
  درود،. به همت شما جوانان، عید نوروز امسال را با همه ایرانیان چه در ایران و چه در هر جای دنیا، با حکومتی سکولار، بدون آخوند با جشن و پایکوبی برگزار میکنیم، و ایران را دوباره آنجور که شایسته ایرانی است از نو میسازیم و در مجلس و قانونمان تصویب میکنیم که دین همیشه از سیاست جداست و باشد، هیچ آخوند و هیچ معمم کثیفی در هیچ اداره و یا پست حکومتی استخدام نشود. پاینده ایران و ایرانی
  15
  32
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
  ۴۴
  دایره مینا - ورشو، لهستان
  درباره سیاست نوشتن باعرض معذرت،مانند چیزخوردن است.ولی یک سوال ازهمه سیاست دوستان دارم:دوتقاطع آنطرفتر مگر خیابان پاستور نیست؟شادو خرم وهمیشه پاینده باشید.
  12
  9
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. قربو ن ات احتیاج به حمایت تو نیست ،باندازه کافی از این حمایت ها در خود ایران هست،سعی نکن احساسات را اینجا بیان کنی ،برو جلو سفارت ،جلو سفیر حرف ات را بزن .حااا سفر بعدی به ایرا کی است؟برای عشق و حال و فخر فروشی ،هموطن
  27
  14
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::mina minavand - هانور، آلمان::]. [::mina minavand - هانور، آلمان::]. چکار کردید؟چهار تا پناهنده فلک زده را شیر کردید برای جواب گرفتن،بدون پوشش صورت بروند شعار نویسی رو دیوار سفارت؟؟؟کار اساسی با توجه به دسترسی شما به آزادی، مطبوعات ،افشا گری است .تجمعات مقابل سفارت ها...و اما متاسفانه شما ایرانی ها خارج از کشور ،تا جواب ندارید سیاسی هستید و بعد از دریافت جواب و امکان رفت و آمد به ایران،فقط ماشالله لب و دهن میشید و لب گو بشین لنگ اش کن ..
  28
  14
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. تو ولایی مثلا می خواهی تفرقه بندازی؟ این حرفها و کلکها قدیمی شد. اگر فکر می کنی با این حرفها می تونی اتحاد بین ایرانیهای خارج از کشور و مردم رو در ایران از بین ببری کور خوندی. مثلا می خوای به گفته پیغمبرت تقیه کنی وبا حقه بازی نفاق ایجاد کنی. اون روزی که می تونستین با این حقه بازیها دودستگی ایجاد کنین گذشت.
  14
  15
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. دمت گرم, کارت درسته.
  4
  8
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران
  از سایت خبری خوب ایرانیان انگستان تقاضا میشه راجب این بخور بخور ها هم اطلاع رسانی نمایند حقوق های چند ده میلیونی و پاداش های ماوراء تصور آخر سال در این اقتصاد ورشکسته : ♦️پاداش ۲ میلیاردی هیئت مدیره بانک سامان. در مجمع عمومی سالیانه بانک سامان پاداش اعضای هئیت مدیره بانک ۲/۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان و حق الجلسه سالیانه ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان تصویب شد!. همچنین برای سال ۱۴۰۰ تا سقف مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال جهت هزینه در امور خیریه به تشخیص هیئت مدیره مورد تصویب مجمع قرار گرفت. اعضای هئیت مدیره بانک سامان پنج نفر بوده که از بین این تعداد سه نفر با مدرک کارشناسی ارشد بکار گرفته شده‌اند. رئیس سابق هیئت‌مدیره بانک تجارت: پاداش ۵۰۰ میلیونی ما جزو کمترین پاداش‌‎ها بوده است. این مبلغ برای ۵ نفر بوده و اگر صورت جلسه مجامع شرکت‌های بورسی سال ۹۹ را ببینید متوجه می‌شوید که این ۵۰۰ تومان جزو کمترین مبالغ است. چه بخور بخوریه تو این مملکت خر تو الاغ بی صاحب.
  7
  6
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::paniranist - پراگ، چک::]. تاریخ پرداخت سوسیال را چقدر خوب می‌‌دانید؟ تجربه دارید؟ فکرکنم.پیش شما در بسیج سایبری می‌‌گویند. جیره. نگفتی؟ ۴۶ سال است.که همه اروپا بودی. از ۶ سالگی شروع کردی؟ همه جا اروپا .بعد سر پراگ در میاری؟ می‌‌دانم می‌‌سوزد. مچ شما مریدان ریش را که می‌‌گیرند. آب خنک کمک می‌‌کند
  14
  19
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. برو بابا جمع اش کن.جواب نداری ،حداقل عذر خواهی و سکوت کن.نه مثل مجاهدین و آخوندها سریع یک وصله بچسبان.تفرقه؟شما تفرقه میندازید ،شما که هنوز الف بای فارسی را بلد نیستند، و از راه دور برای ما مردم راهکار های سیاسی ،اشغال کلانتری و...میدید.خجالت بکشید .جرات داری فردا برو جلو ماشین سفیر را بگیر و حرفها تو بزن ..بعد برای ما داخل ایران نسخه ببچید
  13
  7
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  من سوسیال نمی گیرم. به همین خاطر هم گشنگی آخر ماه رو نمیدونم چیه و فشار بهم نمیاد تا هذیان بنویسم بر عکس تو . بدبخت اروپایی و ماها باید کار کنیم دان ش رو بدیم یک مشت آدم بیکار منقلی که فقط بلدن چرت بنوبسن
  11
  10
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. پویا خان شما شاید هنوز خیلی جوونی و خیلی چیزهاست که باید یادبگیری. اگر کسی از ایران رفته دلیلی داشته . همه بخاطر زندگی بهتر فرار نکردن . بعضیها اینجا هم هنوز کارهای سیاسی میکنن. حال اگر کسی خواست برگردد به وطنش و خونه اش ،مشکل شما چیه؟ خیلی ها الان هم میرن ایران و برمیگردن . این رژیم چیزی نمیگه ، اونوقت شما هنوز پست و مقامی نگرفتی ، حکم صادر میکنی؟ نکنه شما هم مثل من ۸۵ سالته خودتو جوون نشون میدی؟
  9
  6
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی::]. [::Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی::]. با سلام . من قبلا توضیح دادم که کسی نمیخواهد این رژیم را بگیرد و بدیگری بدهد. این خود مردم هستن و خودشون تصمیم میگیرن که چه حکومتی میخواهند.آنهایی هم که در خارح از کشور هستند مثل شما فقط حق یک رای را دارند. آنموقع ورقه رای کلمه * آری و خیر * نیست. بقول معروف مار گزیده از ریسمان سیاه میترسد. درضمن ۴۳ سال مردم تو این حکومت زجر کشیدن ، جنگ و خونریزی یکطرف تجاوز به حریم خصوصی و کشتار و دزدی و اختلاس طرف دیگر. مردم را تو خیابون میگیرند و چند روزبعد جنازه اش را خودشان هویدا میکنند و میگویند پیدا کردیم.یا هواپیما را شلیک میکنند یا اتوبوس روشنفکران مخالف را بدره پرت میکنند.اینکه میبینی بهتر است یا آنکه جایگزین آن خواهد شد؟
  2
  5
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک ، دانمارک::]. درسته..جالبه این همه آزادی میدن. تقریبا حدود ۵۰ نفر بودن
  13
  10
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  میلیونی باید بریزید تو خیابون ، اینجوری که فایده نداره خفه تون میکنند
  8
  5
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. قبل از هر صحبتی تو باید ببینی مشکلت چیه؟ مشکلت حکومته؟ منم؟ یا شاید خودتی؟ حکومت که تکلیفش روشنه. اگه مشکلت منم، کسی وادارت نکرده کامنت های منو بخونی. اگر هم خودت مشکل داری که شرمنده، من از این راه دور کاری برات نمی تونم بکنم. به هر حال مشکلت هر چی که هست به عنوان یک هموطن صمیمانه امیدوارم که حل بشه.
  6
  10
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. نه واقعا؟؟من فکر کردم بدون دلیل هم میشه رفت..برید خجالت بکشید فقط سعی می‌کنید توجیح کنید ،مثل اخوند ها .خدا را شکر ایرانی ها در توجیح کردن تبحر خواسی دارند ،
  10
  7
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۵
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. لطفا بحث و خاله زنکی اش نکن ،..اگر واقعا دلت برای هموطن ات میسوزه ،و ایران را دوست داری ،باید حرکت درست و منطقی کرد.افکار عمومی و رسانه ها ،این دو ابزار در دست شما هاست در خارج کشور ،که خیلی خوب و قوی عمل می‌کند. من مشکل شخصی با شما ندارم .ولی شعار دادن و نقد کردن و توجیه کردن ،بس است دیگه .
  8
  7
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۷
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::] (ولی شعار دادن و نقد کردن و توجیه کردن ،بس است). ما الان در سایت ایرانیان انگلستان هستیم که همه حق دارن شعار بدن, نقد کنن یا توجیح کنن. تو یه مقدار مصرفت و بیار پایین شاید مسائل به خودی خود حل بشه.
  8
  4
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۰
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. پسرم بقول *وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد* شما یک مشکلی داری .توصیه میکنم حتما به دکتر مراجعه کن . بعد هم کمی مطالعه کن و دلیل ۵ میلیون فراری و آواره را بهتر متوجه بشی. همه مثل خاوری دزد نبودن که از قماش خود آخوندا بود و کمیزرنگ تر و ماهرتر.
  8
  6
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. خدا نکنه من پسر تو بزدل فراری باشم.من پدرم مرد بود ،و مردانه در راه وطن شهید شد .ننه مثل شما بزدلان باصطلاح وطن پرست ترسو،که از راه دور میخواهید انقلاب کنید .خجالت بکشید .شما نه ایرانی هستید و نه وطن پرست .چون اگر بودید با این همه نقص و نقصان این رژیم،یک اپوزیسون قوی تشکیل داده بودید ،نه اینکه فقط بیایید اینجا چرندیات بیمار گونه مغز کهنه و خالی تان را به خورد مردم بدید.
  7
  5
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. بعدم کمی هم ایده داشته باش،جریان دکتر چند روز پیش بهت گفتم،به جز روانپزشک ،پیش یک مغز و اعصاب هم برو ..آلزایمر داری .توهین کردن من از تو فراری بزدل خیلی بهتر بلد هستم،پس اگر درک نداری ،و شعور مطمنا ،ادب را رعایت کن و ساکت باش .
  11
  3
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::] . آقا خودتو خسته نکن, این رفیقمون یه خورده فرمونش می کشه. سر و کله زدنه باهاش آهن سرد کوبیدنه. موفق باشی.
  2
  5
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. از فضل پدر تو را چه حاصل؟ اگر در راه وطن شهید ، شاید قبلا اجرش به مادرت رسید که تونست شما را بزرگ کنه. روحش شاد.بعد مجبورم میکنی به خوت توهین کنم اما من با این سنم مثل شما بی ادب نیستم همانطور که میبینی من در گفتارم بی ادبانه سخن نگفتم و همیشه شما خطابت کردم. شاید به سن نوه من هم نباشی. کی بهت گفتم که من فرار کردم؟ به کوری چشمت میام ایران و بر میگردم و توی ایران هم از خود آخوند انتقاد میکنم و متلک بهشون میگم . اگر هیچ غلطی بامن نمیکنن بخاطر عمروبیماری منه. خون من بدردشون نمیخوره ، اونها دنبال مغزهای جوون و آدمهای بزدل وکودن هستن که احتیاجی به پول بیشتر دارند.در ضمن گفتم برو خودتو بدکتر نشون بده قصد کمک و راهنمایی بود. موفق و پیروز باشید .
  3
  6
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. پدرخدا بیامرزش شهید شده و مادرش بزرگش کرده و حالا بقول خودش بسیجی هست که دم از مخالفت میزنه. خودش نمیدونه چی میخواد . امیدوارم بره دکتر. شاید درست بشه و اگر هم نره وضعش خراب خواهد شد . بیچاره مادرش.امیدوار اندکی درک داشته باشه که برای خودش گفتم بره دکتر.واقعا براش متاسفم
  3
  5
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. اولا مودب باش ،به کوری چشم خودت .دوماخدا را شکر اعتراف کردی بزدل هستی و منتظری رژیم عوض بشه بیای ،ولی مطمن باش تا زمانیکه ،هرکی به امید کس دیگر نشسته باشه ،هیچ اتفاقی نمی‌افته و جنازه ات هم به ایران بر نخواهد گشت، شما جماعت بزدل ،همون گروهی هستید که انقلاب کورکورانه کرید و کشور را دودستی تقدیم اخوند ها کرید و جزو اولین گروه ها هم فرار بر قرار ترجیح دادید .یک بزدل همیشه بزدل خواهد بود .تو اینقدر بزدل هستی که پرچم جایی را هم که ساکنی نزاشتی برو خجالت بکش .و انسان شو لطفا
  6
  3
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکقتی شعور نداری ،بحثی هم با تو ندارم .مهم اینه مثل بزدل از حقیقت فرار میکنید .منتظرید انقلاب ما بکنیم باز شما ترسو ها ،که این انقلاب را دودستی تقدیم اخوند کردید و فرار کردید ،با ز برگردید ؟؟البته وطن شماست ،ولی حداقل مرد باشید.بعدم بی‌شعور پدر من یک ارتشی بود ،که مثل شما در نرفت و جلو دشمن و مجاهد بی هویت ایستاد .۷رچند تو بزدل چه میفهمی ناموس و وطن چیه
  7
  2
  ‌سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. پسر جان ،جوش نخور وعصبی هم نشو . بی ادبی از طرف شما داره نثار میشه . کدام جمله ام توهین به شما بود؟ من از کی باید بترسم؟ اخوندا از من میترسند. در ثانی کی گفته من اصلا ایرانی هستم؟ پشت سرهم برای خودت ردیف میکنی؟ خودت میفهمی چی داری میگی؟ نکنه میخواهی کارت و پاسپورتم را برایت بفرست؟ اگر گفتم روح پدرت شاد ، این بی ادبی منو نشون میده یا نصیحتت کردم که بری دکتر؟ بعد، اون انقلاب نبود بلکه یورش بود . شما که بسیجی هستی چرا ناراحتی و مخالف؟ نکنه بیسجی جاسوسی؟ مواظب خودت باش . بگیرنت حتما اعدامت میکنند.همچنین من نه از اون انقلابتان فرار کردم و نه در آن شرکت کردم.مگه هر کس فارسی مینویسه یا حرف میزنه حتما ایرانی هست؟ من هندی و اردو و انگلیسی و فارسی و فرانسه هم حرف میزنم هم مینویسم . باور کن چند تا زبان دیگه هم صجبت میکنم . امیدوارم حرف منو گوش کنی حتما بری به دکتر. این اصلا ایرادی نداره . میبینی که اصلا با گفته هات عصبی نیستم و توهین هم نمیکنم.اینه فرق حالت شما بامن . روزت را با لبخند شروع کن تا شاد و خندان به پایان ببری.
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۵
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. آخوندها از تو برای چی باید بترسند؟؟وقتی قرار کردی ؟؟بهر حال موفق باشید ولی سعی نکنید ،برای مردم ایران خط و مشی بدبد ،چون یکماه از ایران درو بودن ،کافیه تا نبض زندگی از دستت بره ،چه برسه به شما ها که سالیان سال از ایران درو هستید .پیغام تان هم اینقدر طولانی بود که کامل نخواندم اش
  7
  0
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۱
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. سلام . همینکه به اعصابت مسلط شدی باعث خوشحالی است. اینبار توهینی هم نبود. من هیچوقت خط و مشی ندادم .خودتان باید تصمیم بگیرید چکار باید بکنید تا از این منجلاب آخوندی بیرون بیایید.من که هنوزاسم شهرها و خیابانها را نمیدانم آدرس چطوری میتوانم بدهم؟ اما چرا آحوند از من نوعی میترسد را از خود آنها بپرس.چرا بی جهت و بی مدرک دیگران را زندانی میکند و یا اجازه ورود دیگران را به ایران نمیدهد؟ در ضمن ، احمدی نژادها همه دزد و فرصت طلب هستند که کشور را به این روز انداختن. آلمان ، ژاپن،ویتنام و خیلی از کشورهای دیگر درجنگها نابود شدن . حال موقعیت آنها را با ۴۳ سال زمامداری این رژیم مقایسه کن.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.