تحقیق و بازجویی از کارمند وزارت خارجه اسرائیل در مورد سفرش به ایران

ساختمان وزارت امور خارجه اسرائیل-عکس از ویکی‌پدیارادیو پیام اسرائیل: یک کارآموز اسرائیلی که قبل از استخدام در وزارت امور خارجه اسرائیل، به ایران سفر کرده بود، تحت تحقیقات بخش بین المللی پلیس مبارزه با فساد، لاحوا ۴۳۳، و شین بت، سازمان اطلاعات و امنیتی داخلی اسرائیل، قرار گرفت.
 
در حالی که جلوی انتشار جزئیات تحقیقات درباره او گرفته شده است، پلیس گفت که ادعا می‌شود او وارد ایران شده و مدت کوتاهی قبل از شروع کار خود در وزارت امور خارجه اسرائیل، در آنجا اقامت داشته است.
 
این مرد در اوایل ماه گذشته با اعمال شرایط خاص و محدودیت‌هایی برای او، آزاد شد و پرونده در حال حاضر در دستگاه قضایی است و دادگاه در مورد کیفرخواست او تصمیم خواهد گرفت.
 
تا کنون، جزئیات بیشتری برای اطلاع عموم، در دسترس قرار نگرفته است.
 
ایندیپندنت فارسی نوشت: پلیس و سرویس امنیتی اسرائیل، شین‌بت (شاباک)، در حال بازجویی از جوانی هستند که در وزارت امور خارجه این کشور استخدام شده اما قبل از آن به ایران سفرغیرقانونی داشته است.
 
به گزارش تایمز اسرائیل، گمان می‌رود او در جریان این سفر به ماموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی در ارتباط بوده باشد. اما این اتهام اثبات نشده است.
 
براساس این گزارش، فرد مظنون پیش از تقاضا برای موقعیت شغلی دانشجویی در وزارت خارجه، به ایران سفر کرده است. وزارت امور خارجه اسرائیل می‌گوید این موضوع را با مقامات در میان گذاشته است.
 
فرد مظنون می‌گوید که او به دلایل توریستی و ماجراجویی به ایران سفر کرده و این سفر را از دوستان و خانواده خود پنهان نکرده است. به گزارش تایمز اسرائیل سفر شهروندان اسرائیل به ایران غیرقانونی است.
 
هنوز هویت این فرد اعلام نشده است اما رادیو ارتش اسرائیل می‌گوید او جوانی یهودی در دهه سوم زندگی است و اتهام امنیتی جدی متوجه او نیست.
 
جنگ اطلاعاتی بین جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل از سال‌ها قبل در جریان است. 
 
اخیرا شماری از مقامات سابق و کنونی جمهوری اسلامی به نفوذ موساد، سازمان اطلاعاتی اسرائیل به سیستم اطلاعاتی و امنیتی ایران اشاره کرده‌اند.
 
مقامات در اسرائیل نیز به طور متقابل نگران نفوذ جمهوری اسلامی در بخش اطلاعاتی و امنیتی هستند.
+58
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.