درخواست سازمان حقوق بشری«اتحاد برای نوید»برای تعلیق مدال طلای المپیک عضو سپاه

جواد فروغیالعربیه :در میان انتقادات گسترده ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی از کمیته بین‌المللی المپیک بابت اعطای مدال طلای رشته تیراندازی المپیک توکیو به یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران، سازمان ورزشی حقوق بشری «اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق اعطای این مدال و دیگر مدال‌های احتمالی به اعضای سازمان‌های سیاسی و نظامی ایران شد.

«اتحاد برای نوید» سازمانی است که پس از اعدام نوید افکاری، به منظور دفاع از حقوق بشر ورزشکاران ایرانی تاسیس شد. افکاری کشتی‌گیر فرنگی‌کاری بود که دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی وی را به جرم مشارکت در تظاهرات علیه رژیم در سال 2018 بازداشت کرد و تا مدت‌ها تحت شکنجه قرار داد، تا اینکه سرانجام در سپتامبر سال 2020 این ورزشکار معترض را اعدام کرد.

به گزارش «جروزالم پست»، در بیانیه‌ای که «اتحاد برای نوید» در مورخه 24 ژوئیه 2021 برای این روزنامه و خطاب به کمیته بین‌المللی المپیک فرستاده، اینطور آمده که «اعطای مدال طلای المپیک به جواد فروغی، تیرانداز ایرانی، نه تنها فاجعه‌ای برای ورزش ایران بلکه برای جامعه جهانی و به ویژه اعتبار کمیته بین‌المللی المپیک است. فروغی 41 ساله یکی از اعضای قدیمی یک سازمان تروریستی [سپاه پاسداران] است.»

پیشتر، کمیته بین‌المللی المپیک با پست کردن تصویری از فروغی در حساب توییتر خود که بیش از شش میلیون نفر دنبال‌کننده دارد، به این عضو سپاه پاسداران که سازمانش به عنوان یک «سازمان تروریستی» در ایالات متحده ثبت شده تبریک گفته بود: «اولین طلایی! مدال مقام اول. جواد فروغی در فینال مردان طپانچه بادی طلا گرفت و در اولین حضور در المپیک رکورد المپیک را شکست. آفرین!»

«اتحاد برای نوید» در بیانیه خود در «جروزالم پست» خاطرنشان کرد که در اوایل سال جاری به کمیته بین‌المللی المپیک نامه نوشته و به آنها در مورد احتمال حضور نظامیان و حتی سیاستمداران ایرانی تحت عنوان نمایندگان ورزش ایران هشدار داده بوده است، و با این وجود مقامات این سازمان هرگز اقدامی برای جلوگیری از این عمل نکردند.

«اتحاد برای نوید» در پایان بیانیه خود تاکید می‌کند که «اعطای مدال طلای المپیک به یکی از اعضای سازمانی تروریستی، توهین به سایر ورزشکاران و لکه ننگی بر دامن کمیته بین‌المللی المپیک است. ‘اتحاد برای نوید’ خواستار رسیدگی فوری کمیته بین‌المللی المپیک به این قضیه، و تعلیق اعطای هر جایزه یا مدال تا زمان تکمیل تحقیقات است».
+132
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  این شخص اقای فروغی از پرسنل بیمارستان بقیت الله میباشد .این بیمارستان مال سپاه پاسداران است .
  2
  62
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۲
  ۳۹
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  دمتون گرم واقعا. باید تروریست های جمهوری اسلامی هر جایی که باشن شناسایی بشن.
  5
  82
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۵
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  عجیب نیست. یک پناهنده ایرانی‌. نفر چارم می‌‌شود. از ایران تا اروپا .غرور ملی‌. همه جا. یک پاسدار مدل طلا. همه غمگین. نمی‌‌دانم.شاید ملت ایران می‌‌داند. زبر دستی خود را با تمرین. در سیستان .خوزستان. بدست آورده با.سینه جاسم.فرهاد. نیلوفر.تمرین می‌‌کرد.بعد بگوهید. دولت امام زمان اهمیت به ورزش نمی‌‌دهد. یک جای دنیا نشان دهید. که آدم زنده برای تمرین ورزشی در اختیار شما می‌‌گزارند.
  3
  50
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۷
  ۴۱
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  مرتیکه تک تیر انداز، اینقدر تو خیابون های تهران و سوریه، حوانان معترض شکار کرده، حرفه ای شده. تروریست سپاهی کثیف مسلمون!!!!
  2
  16
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.