جوانان عرب خوزستان از تحقیر و تبعیض روا شده در حقشان می گویند

بخش کوچکی از تحقیر و تبعیض و ظلم و ستمی که به هموطنان عرب میشود را از زبان خودشان بشنوید
+97
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  همه ما ،یک جورهایی در هرکجا ایران،تحقیر شدیم،نابود شدیم و بخاطر این رژیم ،در جایگاه‌های که باید باشیم ،نیستیم.واقعا صحبت های غمگینی بود ،و این حر فها و درد و دلها ،در دلهای ۸۰ میلیون ایرانی است.
  10
  64
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خیلی کار داریم بعد از این که سیفون رو روی این اسلام کشیدیم
  15
  57
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خاک بر سر من آذری که یک هم میهن عرب تبارم خودش رو از من ایرانی تر میدونه ولی من قدمی برای رفاه او که ثروت کشور زیر پاش هست کاری نمیکنم.
  16
  65
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۲
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  اون بسیجی های صادراتی که تو این سایت میگن سپاه چارپایان و نیروی افتضاحی بیاین اینها رو به رگبار ببندن، چون اینها تجزیه طلب و فلان هستن، خوب این ویدیو رو ببینن، بلکه ذره ای شرم رو صورتتون بیاد.تو غلط کردی تو فلان کشور خارجی با پول این ملت عشق و حال میکنی، بعد میای کامنت میذاری باید این ایرانی ها رو به رگبار ببندن، بابا چقدر ..... هستید شماها، تو غلط کردی خودت رو ایرانی جا میزنی مزدور..
  17
  54
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۵
  ۴۶
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  همه این بدبختیها و تفرقه افکنی از جانب جمهوری کثیف آخوندی هست.ایران اگر زیباست بخاطر همین تنوع اقلیمی و قومیتهای گوناگونی هست که در ایران هستند.ایران از آنِ همه مردم است نه یک قشر یا قومیت خاص.با همه وجود دوستتان داریم و از هموطنان غیور و دلاور عرب حمایت می‌کنیم. همه با هم برای آزادی خود و ایران از دست شیطان زنانه جمهوری اخوندی
  7
  17
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  شما ها که راست میگید چرا مثل بقیه ملت ایران فارسی حرف نمیزنید و قاطی فارسی زبانها نمیشید؟ فارسی که حرف نمیزنید داخل جمعیت خودتون موندید بعد میگید تبعیض هست؟ مثل این هست که از ایران اومدی آمریکا 10 سال هست داری آمریکا زندگی میکنی ولی هنوز زبان انگلیسی بلد نیستی و فرهنگ اون جامعه رو یاد نگرفتی خوب معلومه به انزوا میری. به جای متهم کردن دیگران خودتونو اول اصلاح کنید هموطن عزیز
  30
  11
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  خب من‌مشکل این دوستان را دقیقا درک می‌کنم . چون همین مشکل را در انگلستان دارم اما نه به آن شدت در ایران. منم بخاطر اسمم که عربی است و رنگ پوستم همیشه بعنوان شهروند درجه ۲ با من رفتار شده است در اینجا. همیشه وقتی می خواهم وام بگیرم یا کردیت کارتم را مبلغش را افزایش دهم جونمو میگیرن تا انجام بدهند در صورتیکه یک سفید انگلیسی که اسم البرت‌یا الکس یا پل دارد با شرایط کاری و مالی بسیار ضعیفتر از من براحتی کارهاش انجام می‌شود. من همیشه باید زیر دست یک انگلیسی سفید پوست کار کنم حتی اگر این بابا اندازه گاو نفهم باشد و نداند الف گرد است یا دراز.
  7
  15
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  برای أین جوانان بأید جان داد . شرم بر مسؤولان که به إندازه جدایی طلبان بی اصل و نسب گناه کارند
  8
  16
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. اینها عرب تبار نیستند داداش! عرب زبانند! و ایرانی نسل اندر نسلشان ایرانیست و انسانهای شریف و مهمان نوازی اند!
  5
  19
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  این جزام از سال ۵۷ شروع.چپی و مذهبی‌ انقلابی‌.که چپیه عربی‌ و ته ریش. و آور کت نظامی هم آن زمان مد بود. حتما هم.می‌ باید .اور کت نظامی نیروی هواهی آمریکا باشد..پاسدار .بسیجی‌ .چریک بود.که دنبال اور کت نظامی امریکا.هیچ مارک دیگری را قبول نداشتند.یک عده عکس یاسر عرفات.دیگری جرج حبش را می‌‌زدند. به مرور زمان. جرج حبشی ها.به جای روسیه. آلبانی. کوبا. به برلین و فرانکفورت.پاریس و لندن رفتند. یک عده شدند. مفسر بی‌بی سی‌. رفیق فرخ.اکثر آنها ولی شدند. راننده تاکسی.شغل شریفی بسیار بقیه.مریدان یاسر عرفات ماندند. و مافیا امروز تشگیل می‌‌دهند.بوجه برای اسراهیل ستیزی از تمامی‌ بوجه آموزش پرورش.ورزش .آب و برق هم بیشتر است. از سپاه گرفته. که دم دم دلار می‌‌خواهد، برای خرید موشک .ساختن ناو جنگی.هواپیما. تا نقاش سر کوچه. که دیوار‌ها عکس می‌‌کشد. و بنر تظاهرات .تا توله بسیجی‌ها خودمان.که در این جا اهی زر می‌‌زند.اسراهیل بچه کش.حالا تصور. اسراهیل آب را به روی غزه بندد. ارشادی‌ها در اینجا "ک.." پاره نمی‌‌کنند؟ مانده لب تشنه جاسم و فرهاد خوزستان.فرق آنها با لب تشنه فلسطینی‌ها چیست؟ شما می‌‌دانید؟
  4
  10
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. دمت گرم . ۹۰ درصد اینا فقط عرب زبانند مانند تقریبا همه ترک زبانان ما که ایرانی ترین ایرانی ها هستن ولی خودشون هم نمی دونن و سنگ ترکیسم رو بر سینه می‌زنند.
  5
  13
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
  ۵۰
  Majid38 - ملبورن، استرالیا
  جمهورى اسلامى فاشیستی باید از بین برود تا زمانی ک این رژیم در ایرانمان باشد خبری از امنیت آرامش آبادی نخواهد بود. عربهاى خوزستان همیشه در جمهورى اسلامى مورد ظلم قرار گرفتن و هیچ حق و حقوقى نداشتند.
  7
  10
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
  ۶۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. برو بمیربابا تویکی رو باید تحقیرونابود کنن که یه روده راست تو شکمت نیست هاهاهاجایگاهت رو میخوای؟تی کشیدن کف راه پله ها وسیب زمینی پوست کندن توی همون آلمان خرابشده ای که هستی هاهاها
  18
  5
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
  ۶۰
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. دمت گرم حاجی زدی نابودشون کردی با این حرف
  17
  7
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. کار عیب نیست ،حداقل نان بازو خودم را میخورم و مثل تو عقده ها و دردهای کودکی مجبورم نکرده ،تن به وطن فروشی و آدم فروشی بدم.وجود ات پر از نفرت و سرخوردگی .واقعا برات متاسف هستم و باهات ابراز همدردی میکنم .متاسفم که خانواده ات به جای حمایت از تو در کودکی ،آزار ات دادند
  5
  14
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  کلا باید از ازدواج فامیلی گذشت کرد. کار خوبی نیست. ولی از یک چیز باید ۱۰۰ در صد گذشت کرد. گوش دادن به رساله امام . می‌‌فرماید . اگر هنگام زلزله از طبقه دوم به طبقه اول پرتاب شوید. و دخولی در عمه یا خاله انجام شود. بچه حلال است. حالا این حکایت این توله بسیجی .که می‌‌گوید. چرا اینا عربی‌ سخن می‌‌گویند. و نه فارسی‌. من معتقد که ایشون. در منطقه زلزله خیز به دنیا آماده. اخر مگر میشود .کسی‌ تا اینقدر کودن باشد؟ ۴۲ سال پدر ما در آورده. چس در می‌‌کنند. آیه به عربی. می‌‌"گ.." زند.آیه به عربی‌. از هر جمله. نصف آن عربی‌.اروغ می‌‌زنند. آیه به عربی. از طبقه دوم به اول هنگام زلزله پرتاب می‌‌شوند. اول یک دخول با خاله .که ما کمبود کودن اینجا نداشته. باشیم. بعد نماز زلزله به زبان عربی‌.روزی ۵ بار ماتحت خود را به خالق کاهنات نشان می‌‌دهند.به عربی‌. ولی عربی‌ سخن گفتن این‌ها خیانت است. شما درک می‌‌کنید؟ امان از دست اینها. احمق بودن.هم یک نمونه استعداد خدا دادی است.بر منکر آن لعنت.نمی‌ دانیم این ارشادی چرا، اینقر حرص می‌‌زنند. ۱۰۰ درصد از این استعداد استفاده کنند.
  3
  9
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. متشکر از توضیح شما.
  4
  5
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. شما اطلاع ندارید. توله بسیجی از وقتی به لوس آنجلس رسید فارسی حرف زدن را کنار گذاشت و فقط اینجا فارسی سر هم میکند. در منزل هم فقط انگلیسی، منتهی نه او میفهمد که چه میگویند و نه زن و بچه از مزخرفاتی که به اسم انگلیسی سر هم میکند سر در میاورند.
  4
  5
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. نمیشه خلاصه کنی پسر ؟ چقد طولانی مینویسی ؟ حوصله داری خداوکیلی؟
  4
  5
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان. اجنبی باز تو سر و کله ات پیدا شد؟ برو سنگ اسرائیل و غزه رو یا جای دیگه به سر و کله ات بکوب! ما نه با غزه کاری داریم و نه با اسرائیل! از ما میپرسی ، خدا در و تخته را خوب به هم جور می‌کند! . لطفا ادای دلسوز را هم‌ برای ما و خوزستانمان در نیاور، از شما آبی گرم نمی‌شود! . با درد خودمان تنهایشان بگذار‌ اجنبی!
  1
  1
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::paniranist - پراگ، چک::]. این جناب که خودش را زرتشت می نامد، هدف بزرگی دارد، ولی طنز تاریخ گواه ان است که این هدف موهوم و دست نیافتنی است، اما از انجا که اینجا دائم داستانهای طولانی با جملات دم بریده می نویسد، یک سم پراکنی حساب شده دارد، بطور خلاصه مشکل او استالین، فرخ نگهدار و چپی ها هستند، در مقابل تعریف خودش را از پلوی ها بعنوان راه نجات معرفی می کند، همان تاکتیکی که در شورش مذهبی سال 57 بکار گرفته شد، تا یک ایدئولوژی ضد کمونیستی را حاکم کرد، ایشان می خواهد حکومتی را بنا کند که هر اندیشه ای غیر از خودش را به جرم کفر و الحاد در نطفه خفه کند، به عبارت دیگر کار ناتمام مغولیسم را به فرجام رساند!!
  1
  1
  دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.