درخواست احمد خاتمی از رئیسی برای محدود کردن اینترنت

رادیو فردا :احمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران از دولت رئیسی خواست استفاده از اینترنت را برای جامعه هدف محدود کرده و اینترنت ملی را اجرایی کند.

وی روز شنبه مدعی شد «تمام کشورهایی که فناوری اینترنت را در اختیار دارند استفاده از اینترنت را برای جامعه هدف خود محدود کردند» و گفت، اینترنت ایران مانند روسیه باشد که «خبری از فضای مجازی آمریکا نیست».

او افزود، آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران بارها نسبت به راه‌اندازی «اینترنت ملی» تذکر داده، اما دولت روحانی به این توصیه‌ها گوش نکرده است.

این عضو فقهای شورای نگهبان در ادامه گفت فضای مجازی آلوده «دقیقا قتل‌گاه اخلاق و منش جوانان ما» است و آنها را از «فرهنگ اصیل عاشورایی و شهادت» دور می‌کند.

وی دولت روحانی را متهم کرد که اقدام تاثیرگذاری در زمینه مقابله با فضای مجازی آلوده انجام نداده است.

آن‌طور که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اردیبهشت امسال برآورد کرده بود تا سال گذشته حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان صرف ایجاد «اینترنت ملی» شده است.

با این‌حال، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران آذرماه ۹۸ گفته «اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است».

حکومت ایران سال‌هاست که به دلایل امنیتی و تحت عنوان «شبکه ملی»، درصدد عملی کردن طرحی برای جدا کردن اینترنت داخلی (اینترانت) از اینترنت جهانی است که روند آن پس از اعتراضات آبان ۹۸ شدت گرفته است.
+3
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  نشانه های ترس در عمیق ترین لایه های قدرت ،نمایان شده..با اینکه این همه محدودیت اینترنتی در ایران هست،باز هم این دنیای ارتباطات ،لرزه به اندام این موجودات باصطلاح انسان انداخته است .پیروزی نزدیک است .اما ما مردم هم باید خودمان را اصلاح کنیم،خیلی زود احساساتی میشویم،حسادت و بخل شده یکی از خصائص روزانه مان.خوب نیست . سخنان این مردک نشانه ترس و یبخوابی خامنه ای است .خوشحالم
  3
  55
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۹
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  دیگه خیلی دیر شده اخوک مفتخور بزودی توی دادگاه منصفه باید حساب پس بدی. دوران مفتخوری تون رو به افول است. بزودی طناب دار را ملت شریف ایران گردنت میاندازن. دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره. یقین داشته باش.
  7
  49
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  برای این کارها دیر شده، آماده بشید برای ..... شدن، جنایتکاران.
  7
  48
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۵
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان

  این فسیل اینقدر احمقه که الان که داره این حرفو میگه ایران در چه شرایطیست.کشور ریخته به هم و اینها هنوز نگراان دیده شدن موهای زنان،اینترنت مردم و نگران دینی هستند که خیلی وقته از بین رفته. تمام حق مردمو ازشون گرفتن و منتظرن که مردم مثل گوسفند دنبالشون برن. نوبت تو هم میرسه و بهتره که دهنتو باز نکنی.
  5
  46
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۰
  ۶۴
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  دیدن این حیوان سادیست بیشتر از همکاران مفتخور خودش فقط برای ایجاد حالت تهوع و بیرون روی خوبه و از حرفهاش هم هیچ چیز جز تنفر و هدف نابودی ایران و ایرانی نمیشه که فهمید. مرگ بر کلیت نظام تبهکار ایران
  7
  50
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  چشمهای از حدقه در آمده این آخوندک جنایتکار مفتخور نشاندهنده وحشت هرچه بیشتر این جنایتکاران از حرکات اعتراضی ملت ایران میباشد
  2
  21
  یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.