جادادن ۱۵ مهاجر در صندوق خوردو و رانندگی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت

یورونیوز :یوروپل از انهدام یک باند قاچاق مهاجر خبر داده که صدها نفر را با اتومبیل‌های لوکس از ترکیه به یونان منتقل کرده‌اند.

این باند پس از آنکه یکی از اتوموبیل‌های مورد استفاده اعضای آن هنگام حمل مخفیانه پانزده مهاجر غیرقانونی به دام افتاد شناسایی و منهدم شد.

گفته می‌شود که خودروهای متعلق به این شبکه قاچاق برای آنکه پلیس دستشان به آنها نرسد گاهی اوقات حتی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت در جاده‌ها حرکت می کردند.

این عملیات گاهی نیز با حوادثی همراه بود و طی آن قاچاقچیان و مهاجران مجروح می‌شدند؛ به گفته یوروپل خودوریی که پانزده مهاجر را مخفیانه حمل می‌کرد نیز مشمول این حوادث شده بود.

بنا به گزارش پلیس اروپایی، رهبران این شبکه قاچاق روز چهارشنبه گذشته، ۲۱ ژوئیه طی عملیاتی با مشارکت نیروهای پلیس بلغارستان و مجارستان دستگیر شدند.

در جریان حملاتی همزمان به محل استقرار اعضای این شبکه قاچاق در بلغارستان، یونان و مجارستان چهارده مظنون دستگیر شدند و ۲۵ خودروی لوکس، تعدادی تلفن همراه، سیم‌کارت، پول و ابزار استخراج رمز کشف و ضبط شد.

به گفته پلیس پانزده دستگاه وسیله نقلیه توقیف شده در جریان این عملیات از نوع خودروهای لوکس و مدل بالا بوده است.

این شبکه از طریق منطقه مرزی ماریتسا در بالکان مهاجران غیرقانونی را از ترکیه به یونان منتقل می‌کرد تا آنها بتوانند از آنجا راهی کشورهای اروپایی شوند.

یک تحقیق دو ساله نشان می‌دهد که بیش از یکصد خودروی لوکس توسط این شبکه قاچاق مورد استفاده قرار گرفته و ۶۶ دستگاه از آنها قبل از انجام عملیات پلیس در ماه جاری پیش‌تر توسط مقامات کشورها توقیف شده بود.

به گفته یوروپل،‌ خودروهای توقیف شده اغلب از برند‌های مختلف و گران قیمت اروپایی بودند. سدان لوکسی که پانزده مهاجر غیرقانونی را در آن جاسازی کردند نیز یکی از آنها بود.
مهاجران غیرقانونی در گروه‌های پانزده نفری و تنها با یک خودرو قاچاق می‌شدندقبل از عملیات روز چهارشنبه ۴۳ قاچاقچی مرتبط با این شبکه دستگیر شده بودند و یک قاچاقچی نیز در پی یک سانحه رانندگی جان باخته بود.

در مجموع ۴۴۲ مهاجر غیرقانونی توسط این شبکه قاچاق شده‌‌‌اند که سیزده تن از میان آنها طی حوادث گوناگون جان خود را از دست داده‌اند.

مظنونین به عضویت در این شبکه قاچاق برای عملیات انتقال از هر مهاجر ۲ تا ۲ هزار و پانصد یورو می‌گرفتند و در گروه‌های پانزده نفری آنها را از ترکیه به یونان عبور می‌دادند.
+25
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.